Aquasoft úspešně zvládl další rok

Aquasoft, přední domácí dodavatel rozsáhlých softwarových aplikací na míru, hlásí za loňský rok pozitivní výsledky navzdory stále trvající ekonomické recesi. Hospodářský výsledek před zdaněním dosáhl 15,5 miliónů Kč.

I přes stále přetrvávající nepříznivou situaci na trhu IT za rok 2010 zisk firmy před zdaněním dosáhl  15,5 miliónů Kč, meziročně se tak zvýšil o 8,5 %. Obrat firmy přesáhl 235 miliónů Kč. Petr Franc, generální ředitel Aquasoftu, minulý rok hodnotí následovně „V dosavadní historii byl loňský rok pro nás nejsložitějším obdobím, neboť jsme se museli umět vyrovnat s poklesem investic do IT o 20 – 30 % u řady našich zákazníků a u nových příležitostí byla řada plánovaných projektů posunuta nebo přehodnocena. (TZ)

O to víc nás těší dobrý výsledek, kterého jsme dosáhli díky velmi kvalitnímu týmu zaměstnanců, kterému patří velké poděkování.“

Pro Aquasoft je typická dlouhodobá spolupráce se zákazníky. Přes 60 % zákazníků spolupracuje s Aquasoftem více než 10 let a 80 % zákazníků více než 5 let. V informatické podpoře státní správy firma patří ke špičce již řadu let, v této oblasti si Aquasoft v roce 2010 udržel pozice u všech klíčových zákazníků, mezi které patří např. Generální ředitelství cel ČR, Český telekomunikační úřad, Ministerstvo zemědělství ČR. V oblasti zdravotnictví svoji pozici posílil získáním nových zákazníků – ÚVN (Ústřední vojenské nemocnice) a IPVZ (Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví). Mezi největší dokončené projekty v minulém roce patří e-Dovoz (elektronický systém dovozu) pro Generální ředitelství cel ČR, Integrovaný tarifní systém pro Tureckou celní správu a Centralizovaný integrovaný systém pro Zdravotní ústavy. Kromě tradičního zaměření na dodávky softwarových aplikací se firma v poslední době stále více věnuje integračním projektům a projektům zaměřeným na business intelligence.

V uplynulém roce firma získala i řadu ocenění. Jako první český Gold partner společnosti Oracle získala specializaci pro oblast Service Oriented Architecture (SOA). Navíc byla firma oceněna společností Oracle Czech v kategorii „Skokan roku“. Cena je udělována novému obchodnímu partnerovi s nejvyšším nárůstem prodeje produktů Oracle za uplynulý fiskální rok. Dále se Aquasoft probojoval do elitní desítky českých firem, které získaly prestižní ocenění v mezinárodní soutěži European Business Awards (EBA). Soutěž EBA je nezávislým programem oceňujícím podniky s ohledem na inovace, ekonomický růst, podnikatelskou etiku a udržitelný rozvoj. Již potřetí po sobě se firma umístila ve studii Best Employers ČR mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů mezi malými a středními společnostmi.

O Aquasoftu

Aquasoft patří mezi přední firmy v České republice zaměřené na dodávky informačních systémů. Na trhu působí od roku 1996. Aquasoft disponuje týmem více než 100 kvalifikovaných profesionálů. Za dobu své existence úspěšně realizoval celou řadu vývojových a integračních projektů zahrnujících geograficky, procesně i věcně velmi rozsáhlé systémy.