Canon získal 4 ocenění TIPA 2011

Společnost Canon získala čtyři prestižní ocenění TIPA (Technical Image Press Association). Porota uděluje ceny TIPA nejlepším produktům v oblasti zobrazovacích technologií, které byly uvedeny v předcházejícím roce. Canon získal ceny ve 4  různých kategoriích, což potvrzuje kvalitu širokého portfolia. (TZ)

Porota TIPA, složená z redaktorů předních fotografických magazínů z celé Evropy, každoročně vybírá nejlepší produkty v oblasti zobrazovacích technologií a hodnotí inovace, design i celkovou kvalitu výrobků.

Canon získal ocenění v následujících kategoriích:

  • Nejlepší digitální zrcadlovka (DSLR) pro začátečníky: Canon EOS 600D
  • Nejlepší ultrazoom kompakt: Canon PowerShot SX230 HS
  • Nejlepší profesionální objektiv: Canon EF 70-200mm f/2.8L II USM
  • Nejlepší multifunkční fototiskárna: Canon PIXMA MG8150

„Zisk 4 prestižních cen TIPA nás velmi těší,” říká Steve Marshall, Consumer Imaging Product Marketing Director, Canon Europe. „Ceny TIPA jsou celosvětově velmi dobře známé a toto nezávislé hodnocení nejlepších produktů v oblasti zobrazovacích technologií má svou váhu. Jsme rádi, že jsme zvítězili v tolika různých kategoriích.Ceny jsou potvrzením kvality širokého portfolia produktů a řešení Canon, od multifunkčního tisku přes kompaktní fotoaparáty až po profesionální zpracování obrazu, a také zdůrazňují naši touhu po dokonalosti ve všech kategoriích.“

Členové poroty TIPA poskytli k oceněným produktům Canon následující vyjádření:

Nejlepší profesionální objektiv: Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
Nový Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM vylepšuje rychlost automatického zaostřování, optickou stabilizaci obrazu a kvalitu optiky předchozích legendárních produktů, což nebylo vůbec snadné. EF 70-200mm f/2.8L IS II USM zlepšuje kvalitu optiky a snižuje chromatickou aberaci díky jednomu fluoritovému členu a pěti UD členům. Nově vyvinutý stabilizátor obrazu umožňuje použít až o 4 kroky pomalejší rychlost závěrky než s normálním objektivem. Přitom zůstala zachována robustnost konstrukce i těsnění proti prachu a vlhkosti, takže je objektiv vhodný i pro focení v extrémních podmínkách.

Nejlepší digitální zrcadlovka (DSLR) pro začátečníky: Canon EOS 600D
EOS 600D navazuje na své předchůdce snadným ovládáním a vysokou funkčností. Porota byla ohromena funkcemi, jako je 18-megapixelový CMOS snímač, možnost náhrávání videa ve Full HD, Live View, bezdrátové ovládání blesku a 3″ LCD obrazovka s variabilním úhlem natočení. Fotoaparát nabízí kontinuální snímání až 3,7 snímku/s, rychlost uzávěrky až 1/4000 sekundy a rozsah citlivosti ISO až 6 400 (rozšiřitelné až do 12 800). Jednoduché ovládání nabízí fotografům nevšední zážitky a inspiruje k cestě vstříc dalším fotografickým dobrodružstvím.

Nejlepší ultrazoom kompakt: Canon PowerShot SX230 HS
Canon PowerShot SX230 HS nabízí 12,1 MPx HS Systém s vysoce citlivým CMOS senzorem a 14-násobným zoomem (ekvivalent 28–392 mm) s optickým stabilizátorem obrazu. S velkým 3“ LCD displejem je prohlížení fotek i pohyb v menu zábavou. Porota byla ohromena funkcemi, jako je natáčení videa ve Full HD (1080p) s dynamickým stabilizátorem obrazu, nová GPS funkce (včetně softwaru pro práci s mapami), a vysoce citlivým CMOS snímačem spolu s výkonným procesorem Canon DIGIC 4, který snížuje šum dokonce i při vyšší citlivosti (až ISO 3200).

Nejlepší multifunkční fototiskárna: Canon PIXMA MG8150
Canon PIXMA MG8150 s elegantním černým designem nabízí pokročilou technologii tisku. Široké možnosti pro tvůrčí vyžití nabízí vylepšený software Easy-PhotoPrint EX s přímým přístupem na Flickr. Funkce tisku fotografií z Full HD videa umožňuje uživatelům tisknout jejich nejoblíbenější momenty z filmů v HD rozlišení.

– KONEC –

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.