Seznam.cz: Co lidé v červnu vyhledávali na internetu častěji než jindy?

S dalším měsícem přináší portál Seznam.cz nový přehled tzv. skokanů internetu, tedy témat, které Češi vyhledávali více než v předešlých obdobích. Autorský text kolegy Romana Duška, Product manažera z fulltextového týmu Seznam.cz, který má skokany na starosti, najdete na našem Blogu.

Jaká témata byla v červnu celorepublikovým hitem?

Asi nepřekvapí, že kralovalo téma stávky dopravců – lidé hledali nejen téma stávky, ale i informace o jednotlivých dopravních podnicích. Lidé se také více než jindy zajímali o svatby celebrit (Aleny Šeredové, nebo Lucie Vondráčkové). Zvýšený zájem byl v červnu i o zatmění Měsíce, nový film Lidice, nebo Muzejní noc. Toto ale rozhodně není kompletní seznam všech skokanů. Ten najdete na http://seznam.skokanu.sweb.cz/

A lišila se nějak témata skokanů v Praze?

Jasné téma číslo jedna byla stávka dopravců a jízdní řády. Projevily se hned v několika hledaných výrazech. V Praze se ale v hledání víc než v předchozích obdobích objevila i Zoo, recepty či Last minute dovolené. Více informací i srovnání s dalšími kraji najdete na http://seznam.skokanu.sweb.cz/#praha.