Kingdoms of Amalur: Reckoning vyjde v Evropě 10. února 2012

Připravte se na objevování záhad Amaluru! Společnosti Electronic Arts a 38 Studios, LLC dnes oznámily, že akční RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning™ vyjde v  Evropě 10. února 2012. Reckoning je výpravnou hrou pro jednoho hráče a současně první kapitolou z rozlehlého fantasy světa, v níž se hráči vydají na putování za odhalením záhad Amaluru a ovlivní osudy hrdiny i celého světa. Díky více než desítce nominací na různá ocenění v rámci veletrhu Electronic Entertainment Expo (E3) v červnu 2011 oslovila Kingdoms of Amalur: Reckoning hráče z celého světa.  (TZ)

„Pracujeme s legendami herního průmyslu, které nás nasměrovaly na správnou trasu ve svých ‚oborech‘. Todd McFarlane propůjčil své zkušenosti k vzniku originálního výtvarného stylu hry a designu soubojů, R. A. Salvatore přispěl do detailu propracovanou historií a kulturou herního světa a Ken Rolston, vývojářská ikona současnosti, je autorem robustního RPG systému, který jeho fanoušci tak dobře znají a obdivují,“ řekl Curt Schilling, prezident a zakladatel 38 Studios.

Zcela nový svět Kingdoms of Amalur: Reckoning, vytvořený úspěšným autorem vydavatelství New York Times R. A. Salvatorem, ožívá prostřednictví vizuálně atraktivního a charakteristického výtvarného stylu Todda McFarlana, uznávaného tvůrce postavy Spawna. Kingdoms of Amalur: Reckoning s rozlehlým světem i propracovaným RPG systémem přináší do svého žánru novou úroveň v podobě napínavých akčních soubojů. Vše doplňuje unikátní systém postupu, v jehož rámci hráči odhalují osud přizpůsobováním herní postavy. Kingdoms of Amalur: Reckoning vzniká pod vedením Kena Rolstona, šéfdesignéra oceňovaných RPG The Elder Scrolls III: Morrowind a The Elder Scrolls IV: Oblivion s otevřeným herním světem.

Kingdoms of Amalur: Reckoning vyvíjejí pobočky společnosti 38 Studios, konkrétně Big Huge Games se sídlem v Baltimore a 38 Studios se sídlem v Providence. Vydání hry na českém a slovenském trhu je plánováno na 10. února 2012 ve verzích pro videoherní a zábavní systém Xbox 360®, počítačový zábavní systém PlayStation®3 a PC.  Další informace o Kingdoms of Amalur: Reckoning naleznete na oficiálních stránkách www.reckoning.com.

O společnosti 38 Studios

Společnost 38 Studios, LLC, tvořící zábavní produkty vlastní provenience, založil v roce 2006 Curt Schilling. Zaměřuje se hlavně na původní fantasy tituly, vznikající na základě vizí a uměleckých trendů ikon populární kultury R. A. Salvatoreho a Todda McFarlana. Do jejího portfolia patří masivně multiplayerové onlinové hry, knihy, komiksy, hračky, konzolové hry, filmy, TV pořady a další.

Další informace na www.38studios.com.

O společnosti Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA) je předním světovým vydavatelem interaktivního softwaru pro konzole, osobní počítače, mobilní telefony a tablety.  Působí v 75 zemích světa a má více než 100 miliónů registrovaných hráčů.

Ve fiskálním roce 2011 dosáhla společnost EA tržby ve výši 3,6 miliardy USD. Všeobecně je uznávána jako přední producent kriticky vysoce hodnocených a kvalitních licencovaných herních sérií, jako jsou například The Sims™, Madden NFL, FIFA, Need for Speed™, Battlefield nebo Mass Effect™.

Další informace o společnosti naleznete na oficiálních webových stránkách http://www.ea.com/cz.

Tagged