Samsung získal čtyři ocenění asociace EISA za Samsung GALAXY S II, SMART TV, fotoaparát SH100 a objektiv NX 20-50MM F3.5-5.6 ED i-Function

Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co., Ltd., získala čtyři prestižní ceny udělované sdružením EISA za rok 2011 – 2012 v těchto kategoriích: Nejlepší evropský mobilní telefon (European Mobile Phone), Nejlepší koupě v kategorii TV v Evropě (European Best Buy TV), Nejlepší evropský fotoaparát pro sociální sítě (European Social Media Camera) a Nejlepší evropský kompaktní objektiv (European Compact System Lens). (TZ)

Evropské ceny EISA, o jejichž udělení hlasují redaktoři 50 časopisů z oblasti spotřební elektroniky z 19 zemí Evropy, ocenily společnost Samsung jako nejlepší ve své třídě napříč celou řadou technologických kategorií.

Mezi letos oceněné produkty patří chytrý telefon Samsung GALAXY S II, televizor LED TV UE40D6500, kompaktní fotoaparát Samsung SH100
a objektivy Samsung NX 20-50mm F3.5-5.6 ED i-Function. Všechny tyto výrobky udělaly na porotu dojem svým vzhledem i funkcemi.

„Mezi hodnoty, na kterých naše společnost staví především, patří vášeň pro technologie, špičkový design a zájem o potřeby zákazníka. Tyto ceny jsou pro nás dokladem, že neustálá snaha o zdokonalování výrobků poskytuje zákazníkům skutečné přínosy,“ uvedl SP Kim, prezident a generální ředitel společnosti Samsung Electronics Europe.

Při výběru vítězných produktů vyzdvihli porotci EISA následující důvody
a vlastnosti, kterými se odlišují od konkurence:

Nejlepší evropský mobilní telefon roku 2011 – 2012: Samsung GALAXY S II

 • 4, 3palcový (10, 9 cm) displej Super AMOLED Plus

 • výjimečná rychlost 1,2 GHz s dvoujádrovým procesorem

 • tenkost (8, 49 mm) a lehkost telefonu

Podle vyjádření EISA „máte s telefonem Samsung GALAXY S II v ruce pocit, že můžete udělat cokoli, od brouzdání internetem, pořizování videí v plné HD kvalitě, přehrávání všech typů médií, hraní her až po fotografování.”

Nejlepší koupě v kategorii TV v Evropě roku 2011 – 2012: Samsung UE40D6500

 • nejlepší kvalita a design za přijatelnou cenu

 • plná vybavenost funkcemi chytrého televizoru a komplexní konektivita

 • kvalita obrazu, ať už v zobrazení 2D nebo 3D

 • nízká spotřeba elektrické energie prostřednictvím nejnovější technologie LED

EISA uvedla, že u modelu Samsung UE40D6500 „funkce chytrého televizoru nabízejí přístup ke zcela novému světu online zábavy, užitečným aplikacím
a službám na sociálních sítích.“

Nejlepší evropský fotoaparát pro sociální sítě roku 2011 – 2012: Samsung SH100

 • snadné nahrávání videí a fotografií na sociální sítě, na webové stránky, nebo jejich posílání emailem prostřednictvím Wi-Fi site

 • automatické sdílení dat a jejich prohlížení v televizoru, chytrém telefonu a zálohování na počítač

 • ovládání fotoaparátu pro pořizování fotografií na dálku prostřednictvím chytrého telefonu

EISA u modelu Samsung SH100 ocenila především to, že jde o „malý 14,2megapixelový kompaktní fotoaparát, na kterém lze pohodlně sdílet fotografie i videa.”

Nejlepší evropský kompaktní objektiv roku 2011 – 2012: Samsung NX 20-50MM F3.5 – 5.6 ED i Function

 • výjimečná kvalita obrazu díky širokému výběru kombinací clony a optického přiblížení

 • kompaktnost a velmi snadné používání díky
  i-Function

EISA u objektivu vyzdvihla „precizní optiku“
a uživatelsky pohodlnou vlastnost, kdy se “objektiv zasune ve chvíli, kdy se nepoužívá“.

O asocicaci EISA

EISA je asociace 50 časopisů z 19 evropských zemí. Asociace je známá tím, že každoročně v červnu uděluje evropské ceny EISA. Redaktoři ze všech časopisů se scházejí a rozhodují o tom, který ze spotřebitelských výrobků, o kterém v daném roce psali, získá cenu EISA. Ceny se udělují v šesti kategoriích: Audio, Video, Domácí kino, Fotografie, Elektronika do auta a Mobilní zařízení. Všichni vítězové jsou oprávněni po 12 měsíců nosit označení EISA, které svědčí o jejich kvalitě a technologickém pokroku.

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.