Inovativní 14Mpx snímač a technologie duálního snímání fotoaparátu Samsung ST96 zajistí každému uživateli brilantní fotografie

Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co., Ltd. dnes oznámila, že uvádí na trh elegantní, tenký a stylový kompaktní fotoaparát Samsung ST96, který kombinuje vysoký výkon se zábavnými funkcemi, takže každý uživatel může vytvářet kreativní snímky plné barev a to dokonce i za špatných světelných podmínek. Fotoaparát ST96 navazuje na úspěch stávajících modelů společnosti Samsung řady ST a jeho snímač BSI (Back Side Illuminated) CMOS s rozlišením 14 Mpx a funkce duálního snímání pomáhají fotografům všech úrovní zachycovat nádherné snímky, kterých si budou cenit a budou se o ně moci podělit s ostatními, přičemž je budou v dokonalé kvalitě zobrazovat na 2,7 TFT LCD obrazovce fotoaparátu.  (TZ)

Elegantní a stylový design modelu ST96 vyznačující se oblými tvary bude výborně vyhovovat uživatelům, kterým záleží na stylu, a zároveň jim umožní příjemnou manipulaci při držení přístroje a focení. Nenechme se však oklamat zjevem; tento fotoaparát je nabitý špičkovými funkcemi, díky nimž dosahuje výjimečných výsledků a vysokého výkonu.

Bez ohledu na to, zda jsou uživatelé modelu ST96 v místnosti nebo na večerní akci, mohou díky výkonnému snímači zachytit jasné snímky plné života, a to dokonce i bez použití blesku. Snímač CMOS výrazně snižuje šum obrazu, a zvyšuje tak pravděpodobnost, že stiskem jediného tlačítka pořídíte krásné fotografie i videonahrávky i při špatném osvětlení.

Fotoaparát ST96 také díky své inovativní funkci duálního snímání uživatelům zajistí, že budou moci získat z obou způsobů záznamu to nejlepší: zároveň mohou pořizovat 10Mpx snímky i pokračovat v nahrávání videozáznamu. V průběhu každé videonahrávky mají možnost udělat až šest fotografií, takže jim nikdy neuteče příležitost zachytit jedinečný snímek. Tento model se může pochlubit objektivem s ohniskovou vzdáleností 26 mm a 5násobným optickým zoomem spolu s funkcemi snímání Live, 3D a Action Panorama, takže umožňuje ve vší kráse zachytit jakékoli nové prostředí nebo nezapomenutelnou párty. A když bude zapotřebí rychlé reakce, vysokorychlostní snímání osmi fotografií při rychlosti tři, pět nebo deset snímků za sekundu nabízí neuvěřitelnou kvalitu v reálném čase, díky čemuž uživatelé mohou zachytit prchavé okamžiky jak na videonahrávce, tak na statických snímcích. Takto je nyní možné zachytit pohybující se objekty, jako je např. švih profesionálního hráče golfu, a vychutnat si jej ve zpomaleném záznamu.

Dále fotoaparát ST96 nabízí nahrávání ve Full HD rozlišení s neuvěřitelnou hloubkou barev. Videonahrávky si při přehrávání na televizi nebo monitoru s vysokým rozlišením zachovávají svou výjimečnou kvalitu, takže uživatelé se mohou podělit o své videozáznamy se svými přáteli i členy rodiny ve stejně vysoké kvalitě do nejmenších detailů.

S modelem ST96 společnost Samsung prokazuje, že kreativita a zábava mohou jít ruku v ruce. Funkce Creative Movie Maker staví uživatele do pozice režiséra a napomáhá mu vyprávět příběhy dynamičtějším a tvořivějším způsobem. Namísto stahování snímků do počítače je možné pomocí čtyř jednoduchých kroků vytvořit jedinečnou prezentaci doplněnou o efekty a hudbu. Vyprávět vlastní příběh s fotoaparátem ST96 nestojí téměř žádné úsilí.

Vdechněte svým snímkům život

Model ST96 díky své funkci Action Panorama pomáhá do snímků vnést dynamiku. Ať už jde o fotografie vertikální nebo horizontální, 2D nebo 3D, dechberoucí scenérie nebo nezapomenutelný okamžik z dovolené s přáteli, nepřeberná škála možností je zárukou splnění všech vašich fotografických potřeb. Funkce Action Panorama například sleduje pohyb fotografované osoby nebo objektu oproti statickému pozadí a umožňuje na jedné fotografii zachytit jejich pohyb, zatímco funkce Live Panorama umožňuje snadno pořizovat fotografie velkých skupin lidí jednoduše tak, že uživatel drží stisknutou spoušť fotoaparátu a záběrem přejede celou fotografovanou scénu. Pořízenou fotografii si přitom může bezprostředně zkontrolovat na LCD displeji přístroje. Funkce 3D Panorama umožňuje fotografiím vdechnout ještě více života. Při jejím použití lze s jedním objektivem i obrazovým snímačem pořídit 3D fotografie, které je možné následně sdílet s přáteli a rodinou na 3D TV, takže ostatní mohou skutečně okusit okamžiky, které jste prožili.

Fotografování jako zábava

Fotoaparát ST96 a jeho revoluční funkce Smart Filter 3.0 vám umožní upravovat pořízené fotografie a nechat volný průchod vaší kreativitě. Díky celé řadě efektů a barevných filtrů uživatelé mohou vytvářet snímky, které v sobě mají něco navíc a zaujmou skutečnou originalitou. Fotoaparát nabízí tyto nové speciální efekty: efekt Cartoonize dodá vašim portrétům komický nádech, efekty Oil Paint a Water color jim dodají umělecký vzhled a efekt Cross Filter poskytne vašim fotografiím jiskru a doopravdy je rozzáří. Při pořizování videonahrávek ve Full HD rozlišení můžete využít efekt Color Palette, který vám umožní maximálně uplatnit vaší kreativitu a rozzářit nahrávku živými barvami.

Tím ale možnosti zábavy zdaleka nekončí – k dispozici je také funkce Magic Frame, která nabízí vynikající způsob, jak vyjádřit vaši osobnost i momentální náladu. Uživatelé mohou pořízené fotografie vkládat do celé řady zábavných rámečků, přičemž si jednoduše zvolí fotografovaný objekt, nastaví jej, aby byl orámován rámečkem zobrazeným na displeji přístroje, a stisknou spoušť. Pořízená fotografie se jako kouzlem zobrazí ve zvoleném rámečku, přičemž k dispozici jsou rámečky s tématy malba na stěně, starý film, vlny, úplněk, stará gramodeska, časopis, prázdniny, klasická televize aj.

Vždy ostrý obraz

S pomocí technologie duální stabilizace obrazu, kterou Samsung ST96 nabízí, nebylo pořizování nerozmazaných fotografií nikdy snazší. Tato inovativní funkce umožňuje snadno pořizovat profesionální fotografie a zabraňuje rozmazání obrazu způsobené třesem ruky, takže každý dokáže pořídit jasné a nerozmazané snímky dokonce i za nepříznivých světelných podmínek.

Kvalita na dosah ruky

Fotografie pořízené přístrojem ST96 v režimu HDR (High Dynamic Range) se vyznačují nebývalým bohatstvím barev a zpřístupňují široké barevné spektrum, které je zárukou zářivých výsledků. Režim Smart Auto 2.0 s inteligentním bleskem automaticky vybere nejvhodnější ze 16 fotografických a 4 video režimů, a napomůže tak dosáhnout vynikajících výsledků. ST96 se tedy postará o to, aby uživatelé i v okamžicích, kdy na nastavování fotoaparátu příliš času nezbývá, zachytili každý okamžik ze svých cest.

Technické specifikace

ST96
Obrazový snímač Typ vysokorychlostní CMOS
Rozlišení přibl. 14,6 Mpx
Optický zoom 5x
Stabilizace obrazu Duální stabilizace obrazu (optická + digitální)
Displej TFT LCD, 2,7″, QVGA 230 tis. pixelů
Režimy Smart Auto, 2. Program, 3. Scénický režim, 4. Duální stabilizace obrazu, 5. 3D foto, 6. Panorama (3D/Live/Action), 7. Videozáznam
Videozáznam Funkce 5x optický zoom (maximální délka záznamu: 20 min)
(Možnosti hlasového záznamu: funkce Sound Alive (zap./vyp.) / bez hlasového záznamu)
Smart Movie Krajina, nebeská modř, přirozená zeleň, západ slunce
Editace
(přehrávání)
Creative Movie Maker, pozastavení během nahrávání a přehrávání, uložení fotografie z videa, střih
Rozhraní Digitální výstup USB 2.0
Video výstup 1920X1080
Fyzické parametry Rozměry (Š×V×H) 90 x 55 x 18,7 mm
Speciální funkce – 14Mpx BSI CMOS
– 26mm 5x zoom
– 2,7” TFT LCD (QVGA)
– videozáznam v HD rozlišení (1080) při 30 sn./s / formát H.264 + HDMI 1.4 (typ D)
– Duální stabilizace obrazu
– Duální záznam (1080p + 10Mpx foto)
– Efekty Creative Movie Maker
– 3D/Live/Action panorama, 3D foto
– Sound Alive
– HDR
– FD+FR+FT (sledování obličeje)
– Smart Auto 2.0 s inteligentním bleskem
– Smart Filter 3.0, Magic Frame
– Vestavěný software pro PC (intelli studio)

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.