Za zhoršených světelných podmínek jedině s fotoaparátem Samsung WB750 s novým BSI CMOS čipem

Samsung Electronics Co., Ltd., světový lídr v digitálních mediích a technologiích dnes ohlásil uvedení nového fotoaparátu Samsung WB750, který nabízí nejnovější snímač BSI (Back Side Illuminated) CMOS čip, který zajišťuje konzistentní profesionální fotky se širokou škálou jedinečných funkcí. Poprvé se tak v kompaktním fotoaparátu Samsung nacházejí tři klíčové komponenty – CMOS čip, objektiv a Digital Signal Processor – vyrobené společností Samsung a které ukazují průlomové a inovativní technologie na trhu. Model WB750 se také chlubí dosud největším zoomem z celého portfolia kompaktních fotoaparátů. Vybavený 18x optickým, 24x Smart zoomem a 24mm Ultra Wide Angle objektivem přidává modelu WB750 to nejlepší pro dnešního cestovatele.  (TZ)

S 12,5 Megapixelovým BSI CMOS snímačem je s WB750 jednodušší získat konzistentní profesionální obrázky. Tato technologie je poprvé představena v rámci  řady kompaktních fotoaparátů. Funguje tak, aby významně redukovala poruchy a zkreslení obrázku ve prospěch kvalitních fotografií a videí i za zhoršených podmínek. S WB750 lze fotografovat rychlostí 10 snímků za vteřinu a v režimu Movie Recording rychlostí až 1000 snímků za vteřinu.

WB750 dává uživateli to nejlepší z obou světů: vysoce kvalitní digitální fotografie stejně jako Full HD videa s neuvěřitelnou hloubkou barev a detailů. Sofistikovaný systém Dual Capture spojuje dvě funkce, umožňuje uživateli fotit 10 megapixelové snímky a nahrávat video ve Full HD kvalitě.

V okamžicích, kdy je rychlost rozhodující, Creative Movie Maker umožňuje uživateli, který je na cestách, vytvořit snadno a rychle videoklip ve Full HD kvalitě. Vložením celé řady efektů je nyní z fotografií a videa možné okamžitě sestavit svůj vlastní jedinečný film. Spíše než nahrávání obsahu do PC vám tato funkce umožňuje být tvůrčími pomocí shromažďování všech fotografií a videí do jedné tematické složky, kde můžete přidávat impozantní efekty a bezprostředně i hudbu. Movie Maker se stará o to, abyste si v nadcházejících letech užívali svých chvil cestování na maximum.

Vdechněte svým snímkům život

Se škálou funkcí Panorama, pomáhá WB750 obrazům vyjádřit pocit dynamiky. Ať už se jedná o Live Panorama, 3D Panorama nebo Action Panorama, dech beroucí scenerie nebo nezapomenutelný moment z prázdnin s přáteli, množství vlastností garantuje naplnění vašich fotografických potřeb. Například Action panorama sleduje pohybující se osoby nebo objekty na statickém pozadí a zaznamenává pohyb v rámci jedné ostré fotografie. Funkce Live Panorama usnadňuje zachycení velké skupiny lidí jednoduše pomocí přidržením závěrky a přejížděním po záběru. To umožňuje uživateli na LCD displeji předběžně nahlédnout na záběr, který zrovna zachytil. 3D Panorama se postará o to, aby Vaše fotky ožily. Používá při tom jednu čočku a jeden senzor na vytvoření 3D obrázku, který dá rodině nebo přátelům příchuť vaši cesty i po příjezdu domů.

Stálá kvalita na dosah ruky

Inovativní HDR (High Dynamic Range) poskytuje velké množství barev, které dávají snímkům pozoruhodnou pronikavost. Kromě toho přináší další úroveň jasu snímků, ať už natáčíte jezero při západu nebo stromy v ranním slunci. WB750 jednoduše dodá vašim snímkům umělecký nádech.

Smart Auto 2.0 automaticky rozpoznává a vybírá jeden nejvhodnější z 16 fotografických a ze 4 video modů, aby Vám pomohl dosáhnout těch nejlepších výsledků. Takže i když nemáte čas na vhodné nastavení, WB750 se postará o to, aby došlo k zachycení každého jedinečného momentu.Přizpůsobte si svět

Vytváření dokonalých obrázků je s WB 750 a využitím Smart Filter 3.0 ještě snadnější. Rozsáhlé variace efektů a možnosti barev dávají uživateli příležitost přizpůsobovat snímky s neobyčejnou lehkostí a nespoutanou kreativitou. Nové speciální efekty zahrnují: Oil paint, Cartoon, Ink painting Color a Cross Filter.

Zůstaňte tvůrčí

Nastavení Aperture Priority a Shutter Priority dává uživatelům možnost experimentovat s rychlostí závěrky, takže focení rychle pohybujících se obrazů za slabého světla nebylo nikdy jednodušší. Fotograf si tak může doslova vytvořit snímek na míru.

Jde hlavně o zábavu

Magic Frame vám umožní vyjádřit se přizpůsobením fotek vaší náladě a osobnosti. Šablony rámečků zahrnují například Wall Art, Old Firm, Ripple, Full Moon, Old Record, Magazine, Holiday, Classic TV a mnoho dalších. Jsou neuvěřitelně jednoduché na vytvoření. Jen namíříte fotoaparát na požadovaný objekt, zaměříte jej do šablony na obrazovce, vyfotíte a rámeček se do fotografie automaticky promítne.

Inteligentní detekce obličeje

Při focení se objekt většinou hýbe a to může focení zkomplikovat.  Funkce inteligentní detekce obličeje se automatický zaměřuje na objekt i během pohybu a vám ulehčuje zaostřování. Takže i když se snažíte zachytit rychle se pohybující zvířata na safari nebo vaše milované na pláži, můžete si být jistí, že vždy trefíte ten správný snímek.

Technická specifikace

Samsung WB750

Senzor obrazu Typ 1/2.3″ (přibližně 7.76mm) CMOS
Megapixely 12.5 Megapixelů
Čočka Čočka Schneider-KREUZNACH f = 4 ~ 72mm
(35mm film ekvivalent : 24~432 mm)
Digitální zoom Still Image mód : 1.0X ~ 4.0X(Optický x Digitální : 72.0X)
Play mód : 1.0X ~ 9.4X (záleží na velikosti obrázku)
Smart zoom 1.34X (Optical x Smart Zoom : 24X)
Stabilizátor obrazu Dual IS (OIS + DIS)
* OIS (Optical Image Stabilization), DIS (Digital Image Stabilization)
Displej TFT LCD, 3.0″ (7.62cm) hVGA
Programy 1.Smart Auto, 2.Program, 3.Scéna, 4.Dual IS, 5.3D fotka, 6.Panorama(3D/Live/Action), 7.Video
Smart Auto Portrait, Night Portrait, Backlight Portrait, Night, Backlight, Landscape, White, NaturalGreen, BlueSky, Sunset, Macro, Macro Text(with Smart Guide), Macro Color, Tripod, Action, Fireworks
Smart Filter Nomal, Miniature, Vignetting, Soft focus, Old Film, Half tone Dot, Sketch Effect, Fish Eye, Classic, Retro, Oil Paint, Cartoonize, Water Color, Cross Filter
Přizpůsobení obrazu Ostrost, Kontrast, Saturace(5 kroků)
Slide show Slide show s efekty a muzikou
Vlastnosit – 18X Optický zoom (Max. nahrávací čas : 20min)
*Kvůli hluku během optického zoomu si může uživatel yvbrat, zda si přeje nahrát zvuk nebo ne
(Voice recording selectable :Sound Alive zapnout/ Sound Alive vypnout/ztišit )

Video klipy

Smart Movie Krajina, Nebe, Přírozený, Zeleň0, Západ Slunce
Oprava (Playback) Pauza během nahrávání a přehrávání, Still Image snímek
Interface

Digital Connector výstup

USB 2.0 (Micro USB)
Video výstup AV : NTSC, PAL (možnost výběru)
HDMI 1.4 (CEC) : NTSC, PAL (možnost výběru)
(Built-in HDMI Typ D)

Speciální vlastnosti

– 12.5M BSI CMOS
– 24mm 18X Zoom (24x Smart Zoom)
– 3.0” TFT LCD (hVGA)
– 1080@ 30fps Video nahrávání / H.264 Formát + HDMI (D Typ)
– Dual IS
– Dual Capture (1080p + 10M Photo)
– Creative Movie Maker
– 3D/Live/Action Panorama, 3D Photo
– Sound Alive
– Advanced HDR
– FD+FR+FT (Face Tracking)
– Smart Auto 2.0
– Smart Filter 3.0
– Magic Frame
– Built in PC S/W (intelli studio), supporting F/W Update

*Veškerá funkčnost, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu, které jsou uvedeny v tomto dokumentu včetně výhod, designu, součástek, výkonu, dostupnosti a schopnosti produktu je možné nezávazně měnit bez předchozího upozornění.O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v 68 zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog