Zcela první SD videokamera se snímačem CMOS – to je Samsung SMX F-70

Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co., Ltd. dnes představila rodinnou videokameru SMX-F70, která dokáže vytvořit videozáznam špičkové kvality za dostupnou cenu. Videokamera SMX-F70 je jedinou SD videokamerou na trhu, která nabízí snímač CMOS s progresivním záznamem (1280 x 720) 30 a 25 snímků za sekundu. S přístrojem SMX-F70 přináší Samsung unikátní kvalitu záznamové technologie a jedinečné funkce v kompaktním a dostupném přístroji. (TZ)

Videokamera SMX-F70 dokáže snadno pořídit živý a čistý záznam, za přijatelnou cenu, s lehkým tělem a dlouhou výdrží baterie. Jedná se o jedinou SD videokameru se snímačem CMOS s nejlepším rozlišením na trhu dosahujícím 5 megapixelů. Kamera obsahuje také filtr RGB pro reprodukci bohatých, přesných a přirozených barev. Snímač CMOS také zabraňuje vzniku světlých stop, které se mohou objevit při natáčení jasných objektů, například světel nebo slunce. K zabránění roztřesených záznamů, které si mnozí lidé spojují s domácími nahrávkami, využívá model SMX-F70 snímač CMOS, který zajišťuje Hyper Digitální stabilizaci obrazu významně snižující otřesy a neostrosti záznamu.

Model SMX-F70 je jedinou SD videokamerou s progresivním záznamem a jako takový zajišťuje ostrost a jasnost každého záběru. Hladký a bezproblémový záznam bez rozmazání a má dvakrát lepší kvalitu než běžný prokládaný záznam, a to jak při přehrávání přímo na videokameře nebo při sdílení s rodinou a přehrávání na televizi či počítači. Videokamera SMX-F70 umožňuje i záznam v HD kvalitě. Uživatelé tak mají možnost pořídit si dynamický videozáznam ve velkém detailu a zachovat skvělé rozlišení i při přehrávání na počítačových monitorech s HD rozlišením. Kamera je vybavena objektivem Schneider Kreuznach s 65násobným intelli-zoomem a 52násobným optickým zoomem, který zachytí každý detail, i když se zaměří na vzdálenou scénu na pozadí.

Model SMX-F70 se dobře hodí do rušného rodinného života. Má lehké a kompaktní tělo, díky čemuž je snadné mít přístroj vždy po ruce a pořizovat spontánní záznamy, ať už se jedná o první krůčky potomka nebo rodinné oslavy. V případě potřeby lze videokameru SMX-F70 také použít pro pořízení fotografií v kvalitě 1,9 megapixelů.

Snadno zachyťte každý detail

Kromě ohromující kvality videozáznamu je kamera SMX-F70 vybavena funkcemi, které vám při nahrávání umožňují využít vaši tvořivost. S inteligentní funkcí automatického zaostření si videokamera SMX-F70 podle světelných podmínek a objektu automaticky volí jeden ze sedmi režimů nahrávání, který jí umožňuje dosáhnout co nejlepšího záznamu. Patří mezi ně režim rozpoznání obličejů, díky kterému jsou obličeje až šesti osob neustále zaostřené, což přidává jasnost záběrům, kde se toho hodně děje, například na večírku nebo při školním představení. Funkce Smart BGM vám dává možnost užít si videozáznamy se skvělou hudbou na pozadí – podobně jako u profesionální produkce. Díky této funkci si můžete vybrat některou z mnoha předem nahraných skladeb na pozadí a přidat ji do nahraných záznamů. Automaticky se také upraví hlasitost hudby při detekci hlasu tak, aby byli všichni dobře slyšet.

Upravujte a sdílejte své záznamy bez problémů

Podobně jako předchůdce SMX-F50 je model SMX-F70 vybaven řadou funkcí, díky kterým je pořizování videozáznamů a jejich následná úprava snazší než kdykoli před tím. Díky funkci pozastavení záznamu můžete záznam pozastavit a potom pokračovat tam, kde jste skončili. Vyhnete se tak slučování více souborů při následných úpravách. Pro stahování a úpravy záznamů je videokamera SMX-F70 vybavena aplikací intelli-studio, která se automaticky spustí po připojení kamery k počítači a která umožňuje snadno provádět úpravy záznamů a přehrávat je. Navíc lze videokameru SMX-F70 snadno nabíjet prostřednictvím portu USB, díky čemuž s sebou nemusíte nosit další kabely, baterie a nabíječky. Díky funkci „plug and play“ je také usnadněno sdílení prostřednictvím okamžitého nahrávání dat přes port USB. K stáhnutí záznamů a dobití baterie stačí jeden jednoduchý krok.

Intervalové snímání pro úchvatné příběhy

Videokamera SMX-F70 je vybavena funkcí intervalového snímání, což je nová zábavná a kreativní funkce, která dokáže zachytit průběh celé vaší rodinné oslavy. Díky této funkci je možné videokameru nastavit tak, aby snímala záběry v intervalech od jedné do třiceti sekund. Záběry se nakonec spojí a vznikne tak klasický intervalový videozáznam. Ať už nahráváte letní grilování při západu slunce nebo chcete ukázat, kolik úsilí vás stála příprava narozeninové oslavy, videozáznam, který vytvoříte, nabízí něco navíc, co pobaví vaše přátele nebo rodinu a udělá na ně velký dojem.

Technické specifikace

SMX-F70
Rozměry 53.9 x 56.4 x 119.0 mm
Váha 220g (bez baterií)
LCD displej Velikost 2.7″
Počet pixelů 230K
Objektiv Optický Zoom 52x
Intelli-Zoom 65x
Digital Zoom 130x
Funkce Stabilizace obrazu
Auto Focus
Manual Focus
Auto Exposure
Manual Exposure
Auto Shutter Speed
Auto White Balance
Manual  White Balance
Shooting Guideline
Back Light compensation
Continuous Shot
Record Pause

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v 68 zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog