Toshiba je hybnou silou nové vlny v oblasti domácí zábavy – nabízí zařízení a služby se skvělým spojením špičkových technologií

Společnost Toshiba Europe GmbH dnes na veletrhu IFA v Berlíně představila své nejnovější inovace v oblasti digitální zábavy. „Toshiba respektuje současný trend, kdy se multimédia již neomezují na prostředí domácností, ale stala se samozřejmou součástí digitálního životního stylu uživatelů. Ti chtějí mít multimediální obsah k dispozici kdykoli a na displeji, jehož velikost bude odpovídat jejich aktuální situaci,“ řekl Andy Bass, viceprezident divize Digital Systems odpovědný za prodeje a marketing v Evropě. „Jako jeden z nejdůležitějších hráčů v oblasti digitální zábavy se společnost Toshiba věnuje uspokojování těchto potřeb a nabízí vyspělé a všestranně rozvinuté portfolio produktů. Díky tomu, že máme ohromné zázemí vlastních zkušeností, můžeme vyvíjet a dodávat na trhy špičkové produkty s vynikající kvalitou obrazu, které lze velmi snadno ovládat a jejichž konstrukce zajišťuje dlouhodobou odolnost i možnost sdílet různé funkce napříč jednotlivými kategoriemi produktů.“ (TZ)

Zařízení nesoucí stejný DNA kód – „Leading Innovation“

Průkopnické úsilí inženýrů a konstruktérů společnosti Toshiba při vývoji různých produktů přineslo několik pozoruhodných milníků v oblasti digitální zábavy, jež mají vštípen DNA kód společnosti Toshiba, který zní „Leading Innovation“, čili „Na špičce inovací“. Mezi ně patří televizor ZL2 – první 3D televize s úhlopříčkou 139 cm (55″) na světě, u které nejsou zapotřebí speciální 3D brýle a která je již připravena k uvedení na trh.

Tablet Toshiba AT200 s úhlopříčkou displeje 25,7 cm (10,1″) je pouhých 7,7 mm silný a patří tak mezi nejštíhlejší tablety na světě. Tento ultra lehký, ultra štíhlý stylový elegán je mistrovsky vytvořen s využitím miniaturizovaných součástí. Nabízí mobilitu, aniž by jeho multimediální možnosti byly jakkoli omezeny. Při vývoji modelu Toshiba AT200 úzce spolupracovali odborníci z oblasti konstrukce TV a počítačů a výsledkem je štíhlý tablet se špičkovým výběrem prvotřídních multimediálních technologií, které jsou jinak obvykle výsadou televizorů nejvyšší třídy.V podobě super lehkého a extrémně štíhlého notebooku Toshiba Portégé Z830 společnost Toshiba představuje další mistrovský kousek, pokud jde o miniaturizaci, design a možnosti použití. Nový Ultrabook™ je pouze 15,9 mm silný a jeho hmotnost začíná na 1,12 kg v závislosti na konfiguraci. Model Portégé Z830 nabízí široký výběr portů a rozhraní, včetně úplného RGB a LAN, a nemůže se vám stát, že byste na cestách cokoli postrádali.Zábava v balení „all-in-one“ – souznění know-how společnosti Toshiba z oblasti PC a televizorů

Stolní počítač v provedení all-in-one Qosmio DX730 je dalším dokladem zaměření značky Toshiba nabízet zařízení, jež budou využívat vyspělé know-how, které tato společnost má jak v oblasti počítačů, tak televizorů: nový all-in-one počítač má stylový design podobný televizoru – kromě TV funkcí však navíc nabízí také špičkový výpočetní výkon. Uživatelům poskytuje vše co potřebují, aby mohli naplno vychutnat „digitální životní styl“ – stylové, po všech stránkách moderní centrum domácí zábavy, které zvládne nároky mnoha současně spuštěných aplikací i multimédia ve vysokém rozlišení.

Široký a inteligentně organizovaný výběr obsahu, který lze sdílet v různých zařízeních

S cílem nabídnout uživatelům přístup a možnost vybírat si z kvalitního obsahu a prvotřídních služeb s přidanou hodnotou společnost Toshiba vytvořila portál Toshiba Places. Na vývoji a vylepšování jeho obsahu a služeb Toshiba průběžně pracuje a v současné době tento server nabízí snadný přístup do sekcí Music Place, Video Place, Social Place a mnoha dalších – a to jak z PC, tak prostřednictvím televizorů nebo tabletů. „Vysoce kvalitní nabídka obsahu i služeb portálu Toshiba Places dokonale doplňuje portfolio špičkových zařízení pro digitální zábavu, aby uživatelé dostali vše, co si přejí,“ řekl Thomas Teckentrup, generální ředitel DN Software and Service Division.

O společnosti Toshiba

Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 490 společností s 203 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnostiToshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

Toshiba Europe GmbH se sídlem v Neuss v Německu je plně vlastněnou dceřinou společností Toshiba Corporation, Tokio.

Další tiskové materiály a informace

Chcete-li si získat další tiskové materiály a fotografie produktů, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library na adrese: www.toshiba.eu/presslounge.

Toshiba na veletrhu IFA

Stánek společnosti Toshiba na veletrhu IFA najdete v Hale 21A.