IBM rozšiřuje iniciativy na podporu růstu malých a středních firem

IBM Global Financing uvolní během příštích 18 měsíců jednu miliardu amerických dolarů na úvěrové financování malých a středních podniků. Snáze dosažitelný úvěr umožní firmám využívat nejnovější technologie jako jsou analytické nástroje nebo cloud computing. Podpoří také inovaci a ekonomický růst.  (TZ)

Financování je jednou z největších překážek, s nimiž se střední a malé firmy dnes potýkají. Americký Úřad pro malé firmy (Small Business Administration, SBA) například upozorňuje, že více než polovina malých firem zanikne během prvních pěti let své existence kvůli nedostatku kapitálu. Jelikož tento segment tvoří téměř 65 % globálního HDP, zahrnuje přes 90 % všech podnikatelských subjektů a poskytuje práci více než 90 % všech zaměstnanců na světě, hrají střední a malé firmy klíčovou úlohu v globálním ekonomickém oživení.

Nová iniciativa IBM reaguje na urgentní potřebu kapitálu u středních a malých firem a nabízí úvěrový základ ve výši jedné miliardy amerických dolarů. Tato částka by měla firmám umožnit překonat mnohé z nákladových překážek, které je brzdí v rozvoji podnikání. IBM tak nabídne jednoduché a flexibilní financování, přičemž některé úvěry budou bezúročné na dobu 12 měsíců bez akontace. To umožní příjemcům úvěru okamžitě pořídit technologie a služby IBM pro transformaci podnikání a zároveň lepší řízení cash flow. Finanční produkty budou partnerům z řad středních a malých firem poskytovány prostřednictvím sítě obchodních partnerů IBM, kteří mohou využít rychlého schvalování úvěrů.Vedle této novinky uvádí IBM na trh též komplexní sadu nových řešení, jež zahrnuje optimalizované systémy kombinující hardware, software i služby. Celá nabídka je zaměřena na nejnovější technologie jako jsou cloud computing, analytické nástroje, nástroje pro spolupráci a zabezpečení navržené pro střední a malé firmy. Novinky zahrnují nabídku z nedávných akvizic IBM jako jsou Cast Iron, BigFix, SPSS, Netezza a Cognos.Klienti nyní mohou tyto technologie získat na úvěr bez akontace při měsíčních nebo čtvrtletních splátkách. Technologie lze uvést do provozu během několika dnů, díky čemuž mohou zákazníci ušetřit až 50 % nákladů a času.Vedle softwaru, služeb a financování nabízí IBM firmám řadu dalších způsobů, jak rozvíjet své podnikání, například poskytováním bezplatného přístupu ke špičkovým technologiím, možnostem konzultace s předními odborníky a školícím programům. Prostřednictvím  své sítě devíti inovačních středisek „IBM Innovation Center“ ve střední a východní Evropě pomáhá IBM firmám řešit obtížné problémy, vstupovat na nové trhy a využívat školení a podpory tak, aby bylo možné uvádět nové produkty na trh co nejrychleji.

###

Plnou verzi tiskové zprávy v angličtině včetně videa a ilustračního materiálu najdete zde.