Canon rozšiřuje platformu uniFLOW i na mobilní zařízení

Canon Europe, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil uniFLOW verzi 5.1, která rozšiřuje první jednotnou platformu pro správu tisku a skenování i na mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety. Zaměstnanci a návštěvníci ve firmách mohou vzdáleně tisknout na multifunkčních zařízeních a tiskárnách pomocí mobilních zařízení. Navíc je k dispozici řada funkcí pro zabezpečení a správu nákladů. (TZ)

„Podle nedávného průzkumu více než polovina pracovníků, kteří používají smartphone, chce tisknout ze svého zařízení, ale nemůže#,“ říká Paul Rowntree, European Product Marketing Director, Canon Europe. „S uniFLOW V5.1 mohou společnosti nabídnout svým zaměstnancům v práci více volnosti, včetně mobilního tisku.“

Uživatelé chytrých telefonů nebo tabletů mohou posílat úlohy na tiskárnu propojenou s uniFLOW stejně snadno, jako z běžného počítače, aniž by museli stahovat nové aplikace nebo ovladače. Stačí jednoduše vše zaslat e-mailem.

uniFLOW V5.1 rovněž nabízí další dva způsoby, jak posílat úlohy na tiskárnu: Pomocí webového prohlížeče nebo – u mobilních pracovníků používajících notebooky – internetové tiskového ovladače NT-ware. V uniFLOW V5.1 je možné vytvořit tiskovou úlohu z textu v těle e-mailu nebo z příloh#. Zaslání tiskové úlohy e-mailem nebo přes internet nevyžaduje instalaci ovladačů na mobilním zařízení, což ocení zejména návštěvníci ve firmách nebo studenti. IT administrátoři nemusí každému uživateli vytvářet separátní účet. uniFLOW V5.1 také uživatelům umožňuje stahovat a tisknout dokumenty z oblíbených systémů, jako jsou GoogleDocs, SharePoint Online nebo FTP servery.

„uniFLOW V5.1 je komplexnější než ostatní dostupná řešení pro tisk z mobilních zařízení. uniFLOW navíc totiž nabízí stejnou bezpečnost, kontrolu nákladů a podporu dokončovacích operací od různých dodavatelů, jaké organizace očekávají od zařízení připojených do sítě. A to vše v rámci jedné platformy,“ říká Paul Rowntree. „uniFLOW V5.1 pomáhá podnikům pracovat pružněji, a přitom není ohrožena bezpečnost firmy a nedochází k nekontrolovanému nárůstu nákladů. Společnosti mohou optimalizovat svá tisková zařízení a poskytovat inovativní služby, jako je vzdálený tisk pro návštěvníky ve firmách a studenty.“

S uniFLOW V5.1 mají uživatelé k dispozici stejné bezpečnostní funkce, ať již tisknou z PC, notebooku nebo mobilního telefonu. Tištěné dokumenty lze bezpečně na tiskárně vyzvednout, ať byla úloha odeslána z kteréhokoli zařízení. Uživatel se může na tiskárně identifikovat například kartou nebo PIN kódem. IT administrátoři mohou také omezit některé funkce konkrétním uživatelům nebo celým skupinám. Lze například zabránit určitým uživatelům, jako jsou návštěvníci ve firmách, konzultanti nebo zaměstnanci na částečný úvazek, skenovat přímo do emailu.

uniFLOW V5.1 umožňuje organizacím rozšířit správu nákladů i na mobilní zařízení. Novinka poskytuje efektivní způsob, jak mohou organizace měřit a sledovat využití strojů, návratnost investic, plýtvání papírem nebo použití pro soukromé účely. IT administrátoři mohou následně stanovit pravidla, aby došlo k minimalizaci zbytečných výdajů. Barevný tisk lze povolit například jen některým uživatelům a návštěvám ve firmách je možné stanovit pouze omezený počet tisků.

Mobilní uživatelé mají přístup k dokončovacím operacím, jako je oboustranný tisk, počítadlo kopií, sešívání nebo děrování, aniž by museli instalovat tiskové ovladače.

uniFLOW V5.1 bude v prodeji od října 2011.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.