Stránky Google+ pro firmy a organizace oficiálně spuštěny i v ČR

Google celosvětově spustil očekávané Stránky Google+, které firmám, organizacím nebo konkrétním značkám umožní spojit se a komunikovat se svými zákazníky a fanoušky. Uživatelé teď mohou jednotlivé Stránky Google+ snadno vyhledat přímo ve Vyhledávači Google. V Česku se do uvedení Stránek Google+ zapojilo hned několik významných organizací, firem a institucí z kultury, médií i byznysu. Prvními třemi organizacemi byly Národní knihovna, Česká televize a internetový obchod Mall.cz.  (TZ)

Dnes spuštěné Stránky Google+ (www.google.com/+/business) navazují na více než stovku vylepšení v tomto projektu, které Google v průběhu několika měsíců od jeho spuštění představil. Více než 40 milionů stávajících uživatelů Google+ po celém světě se teď může díky Stránkám Google+ snadno spojit se svou oblíbenou firmou, organizací nebo komunitou.

Stránky Google+ jsou k dispozici firmám a organizacím, které chtějí využít nové online technologie pro kontakt a komunikaci se svými zákazníky, uživateli či fanoušky. Stránky nabízejí soubor nástrojů, jejichž pomocí mohou organizace informovat o novinkách a sdílet různé formáty informací.

V ČR se do projektu hned první den zapojily významné české instituce, média i firmy. Mezi prvními organizacemi, které si založily vlastní Stránku Google+, jsou například Národní knihovna, sdružení iLiteratura.cz a organizace Safer Internet. České uživatele určitě potěší stránky českých médií, a to zejména Česká televize a online serverů Lupa.cz, Žive.cz nebo Bradbury Media Daniela Dočekala.

Cílem Google+ je přenést způsob, jakým komunikujeme a sdílíme v běžném životě do softwaru. Uvedení Stránek Google+ je dalším posunem vpřed, ale uživatelé se mohou těšit na spoustu dalších plánovaných zlepšení.
Cílem Google+ je přenést způsob, jakým komunikujeme a sdílíme v běžném životě do softwaru. Uvedení Stránek Google+ je dalším posunem vpřed, ale uživatelé se mohou těšit na spoustu dalších plánovaných zlepšení.

První firmou, která se na Stránkách Google+ objevila a uživatelé si ji tak mohou do svých kruhů přidat, je internetový obchod se zbožím Mall.cz, určitě je potěší i Stránka slevového serveru Slevomat.

Podnikatele, firmy a společnosti, které potřebují experty v různých oblastech, určitě zaujmou stránky agentur GroupM (nákup médií), H1.cz (SEM marketing), STEM/MARK (výzkum) nebo  AppSatori (cloud computing).

Pro geeky a technologické nadšence budou zajímavé stránky konference TEDxPrague nebo vývojářské komunity Gug.cz.

K tomu, aby firmy a organizace mohly Stránky Google+ používat, stačí, aby si v několika jednoduchých krocích založily vlastní Stránku Google+ (záložka Vytvořte stránku Google+) a začaly sdílet informace a příspěvky, jimiž zaujmou uživatele Google+.

Mezi nové nástroje patří i tlačítko +1, které zákazníkům umožní firmu nebo organizaci doporučit v rámci Vyhledávání Google nebo webech třetích stran, přičemž doporučení se zobrazí přátelům zákazníka. Dalším je ikona Google+, kterou mohou firmy umístit na vlastních webových stránkách a propojit je tak s vlastní Stránkou Google+.

Uživatelé mohou firmy, organizace a značky nejen doporučovat svým přátelům, ale také si je přidat do svého kruhu, případně se tváří v tvář setkat s týmem lidí z dané firmy či organizace díky funkci Setkání (angl. Hangouts).

Výhodou Stránek Google+ je jejich přímé propojení s Vyhledávačem Google. Umožňuje to nová funkce Direct Connect, která funguje na principu okamžitého a automatického propojování výsledků vyhledávání se Stránkami Google+. Uživateli pak stačí zadat do Vyhledávače Google symbol “+” a za něj hledaný výraz (firmu / organizaci / značku). Google uživatele propojí s konkrétní Stránkou na Google+, kterou si může hned přidat do svých kruhů. Funkce Direct Connect zatím funguje pro omezený počet stránek, postupně se bude rozšiřovat o další. Více informací o funkci Direct Connect firmy získají v Centru nápovědy.

Seznam prvních českých firem a organizací na Stránkách Google+:

O společnosti Google Inc.

Inovativní vyhledávací technologie společnosti Google umožňují každodenní přístup k informacím milionům lidí po celém světě. Google založili v roce 1998 Larry Page a Sergey Brin, dva studenti univerzity ve Stanfordu, a dnes má přední postavení na všech hlavních globálních trzích. Model cílené reklamy, který Google nabízí svým zákazníkům, poskytuje firmám všech velikostí měřitelné výsledky a zároveň rozšiřuje možnosti internetu pro samotné uživatele. Centrála společnosti Google se nachází v americkém Silicon Valley, jednotlivé pobočky pak na různých místech Ameriky, Evropy a Asie. Více informací najdete vždy na www.google.com.

Google Česká republika

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006, nyní dosáhla s partnerem Centrum Holdings 35,4% podílu na trhu vyhledávání (Navrcholu.cz, prosinec 2009). Google od otevření pobočky uvedl na český trh více než 50 lokalizovaných služeb pro české uživatele, a to včetně produktů jako Mapy Google, online kancelář Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android. Malé, střední i velké firmy v České republice mají možnost využít  online reklamu v rámci vyhledávání a obsahové sítě (Google AdWords) nebo monetizovat svůj vlastní obsah v rámci služby Google AdSense).

Využít též mohou analytické nástroje pro plánování a měření kampaní: Google Analytics, Google Trends, Statistiky vyhledávání Google, Ad Planner, případně nástroj pro tvorbu grafických kampaní (Display Ad Builder).

Společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.) V obchodní oblasti (prodej reklamy ve vyhledávání i v obsahové síti) Google úzce spolupracuje s celou řadou mediálních i internetových agentur v České republice, primárně však s držiteli certifikace Google Certified Company. Více informací na www.googleblog.cz nebo media centru pro české novináře http://sites.pressatgoogle.com/cz