Zapakatel.cz pomáhá psům odsouzeným na smrt v karanténních stanicích na Slovensku

Praha 10. listopadu 2011 – Za pouhých pět dní přispělo na sdružení HOME 4 PETS prostřednictvím voucherů na Zapakatel.cz přes sedm stovek lidí. Za tak krátkou dobu se vybralo již přes 90 tisíc korun. Získané finanční prostředky umožní zachránit psy ze slovenských karanténních stanic. Zapakatel.cz na pomoc psům navíc odvádí jednu korunu z každého uskutečněného nákupu. (TZ)

HOME 4 PETS je občanské sdružení, které zachraňuje psy ze slovenských karanténních stanic (pro jejich kruté podmínky se vžilo označení „psí koncentráky“) – zřizuje síť domácích depositů a pro pejsky hledá nové domovy. V některých stanicích psi přežívají v příšerných podmínkách bez vody, na holém betonu, v zimě a bez dostatečného jídla. Pokud si psy z karanténních stanic nikdo nevezme, jsou utraceni. Včetně naprosto zdravých mladých psů, štěňat i březích fenek. A čas jim tiká neúprosně, v některých karanténních stanicích platí lhůta jen 6 dnů.

Zapakatel.cz již v minulosti podobným způsobem pomáhal – útulku pro staré a týrané koně, týraným zvířatům či volně žijících živočichům.

Pomoc psům ze slovenských karanténních stanic prostřednictvím občanského sdružení HOME 4 PETS je možná přímým nákupem voucherů v hodnotě 20 až 500,-Kč. Zapakatel takto získané prostředky předá HOME 4 PETS (po odečtení 3% z částky potřebných na pokrytí bankovních poplatků a zajištění celé akce).  Mimo voucherů přispívá Zapakatel.cz částkou 1,-Kč z každého uskutečněného nákupu.

Sdružení HOME 4 PETS využije získané prostředky na poskytnutí azylu pro opuštěné psy, začleňování psychicky handicapovaných zvířat do normálního života, osvětovou činnost, ale i na zajištění součinnosti s ostatními organizacemi obdobného zaměření při prosazování legislativních změn a zvýšení ochrany práv zvířete před týráním.

Podrobnosti o slevě, včetně možnosti zakoupení voucherů, najdete na http://zapakatel.cz/cs/liberec/detail/id-4082–zapakatel-cz-pro-tyrane-psy-ve-slovenskych-karant

O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je jeden z nejsilnějších českých slevových serverů. Na trhu působí od léta loňského roku a v únoru 2011 bilancoval po pěti měsících fungování – desetinásobným zvýšením obratu, 25x rozsáhlejší základnou zákazníků. V březnu tohoto roku Zapakatel.cz otevřel první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé nakupovat speciální nebo nevyužité vouchery, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace.