Fujitsu představuje nový flexibilní datový sejf

Praha, 30. listopadu 2011 – Společnost Fujitsu rozšiřuje svou modulární technologii i do segmentu špičkových diskových úložišť dat a svým zákazníkům tak nabízí možnost začínat s malými systémy a ty posléze na základě nových požadavků rozšiřovat. (TZ)

Díky nové generaci systémů ETERNUS DX již nejsou podniky nuceny přesně předpovídat své budoucí potřeby na datová úložiště a při rozhodování, který ze špičkových modelů by si měly pořídit, tak nejsou závislé na fixním rozsahu kapacity dat.

„Dříve podniky často platily nemalé prostředky za špatnou volbu. Buď nadhodnotily budoucí požadavky a pořídily naddimenzovaný nákladný systému anebo je podcenily a byly nuceny přecházet na vyšší systém. ETERNUS DX8700 S2 tato pravidla mění, neboť přechází z monolitické architektury na architekturu modulární, kdy zaručuje úrovně spolehlivosti kritického významu i výkonnosti vyžadované podniky. Výsledkem je, že se zákazník může vyhnout problémům způsobeným neplánovanou změnou a zároveň snížit počáteční investice,“ říká Petr Frýdl, produktový manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions.

Svojí poslední generací systému pro podnikové ukládání dat na disk ETERNUS DX Enterprise Disk Storage se Fujitsu zaměřuje na problém řízení růstu ukládaných dat podniku. Jedná se o modulární architekturu, která může být pružně rozšiřována, aby splňovala stále se měnící podnikové požadavky. Nový systém ETERNUS DX8700 S2 je vytvořen pro prostředí s vícenásobnými otevřenými systémy a vizualizovanými infrastrukturami. Systém navíc upřednostňuje spolehlivost kritické úrovně a výkonnost bez nutných počátečních investic.

Koncepce „flexibilního datového sejfu“ znamená, že zákazníci mohou minimalizovat počáteční náklady tím, že začnou se systémem, který obsahuje jen dva moduly s řadičem a čtyři diskové přílohy, a ten pak dle požadavků rozšířit až na osm modulů s řadičem a 3 072 diskových mechanik. Každý modul ETERNUS DX S2 má nový, minimalizovaný faktor vysoké hustoty, který se vejde do standardní 19palcové skříně datového centra.

Model transparentní licence umožňuje zákazníkům společnosti Fujitsu přesně odhadovat a řídit náklady tak, jak rostou a dovoluje jim dělat čas od času změny, aniž by se dotknuli prahů zvýšení cen, které vyžaduje pořízení dalších neplánovaných licencí, pro něž už často nejsou rozpočtovány žádné prostředky. Licence na software ETERNUS DX mají pevnou cenu, vycházející z počtu použitých řadičů místo mnohem běžnějších kapacit dat.

Mezi nové funkcionality systémů ETERNUS DX8700 S2 patří koncepce pružného řízení dat umožňující vyšší úroveň automatizace pro vrstvení ukládání, a to včetně podpory různých typů disků a kapacit, které zajišťuje optimální úroveň služby v dynamických a rychle se měnících prostředích. Propustnosti dat jsou nyní 300x rychlejší a společnost Fujitsu certifikovala více připojitelných host systémů. Funkcionality pro ochranu dat jsou navíc rozšířeny zavedením samošifrovacích diskových mechanik.

Systém ETERNUS DX8700 S2 se objeví na českém a slovenském trhu k dispozici na začátku roku 2012. Ceny se budou lišit dle konfigurace.

Další informace o diskových úložných systémech ETERNUS DX lze nalézt na: http://www.fujitsu.com/eternus/

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. V České republice nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na webu cz.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je třetím největším poskytovatelem ICT řešení na světě. Jeho tým tvoří 173 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníkům v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Fujitsu patří k světovým lídrům v oblasti inovací a vlastní více než 34 tisíc patentů. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2011, dosáhly výše 54,6 miliard amerických dolarů. Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com.