TrustPort podpořil UNICEF koupí mobilní nemocnice

Brno, 1. 12. 2011 – TrustPort, přední výrobce bezpečnostního softwaru, podpořil UNICEF zakoupením víceúčelového speciálního stanu, který bude využit v krizových situacích jako dočasná škola, ale také jako zdravotní nebo výživové středisko. (TZ)

Vladislav Němec, ředitel společnosti TrustPort, řekl: “Zaměstnanci firmy se také určitým dílem podíleli na nákupu mobilní nemocnice, velkou část doplatila firma TrustPort. Jsme rádi, že se naše společnost mohla podílet na projektu UNICEF. Uvědomujeme si, že naše životní standardy jsou ve srovnání se zeměmi, které jsou postiženy válkou, přírodní katastrofou či hladomorem na vysoké úrovni. Proto se sociální odpovědnost firmy TrustPort pro nás stala samozřejmostí.”

Nákup tohoto rozměrného stanu pomůže dětem a dospělým, kteří žijí v tíživých životních podmínkách. Organizace UNICEF stan využije jako dočasnou mobilní kliniku, kde bude možno provádět jednoduché zákroky a skladovat zásoby léků. Též poslouží jako výživové středisko a pediatrická ošetřovna. Stan přispěje k tomu, aby se obnovil běžný režim ve školách v zemích, kde byla docházka do škol znemožněna v důsledku války či přírodní katastrofy.

„V krizových situacích, jako jsou přírodní katastrofy nebo ozbrojené konflikty, děti ještě víc než jindy potřebují dostupnou zdravotní péči a pocit „normálnosti“, který jim dává chození do školy a kontakt s vrstevníky. Rozměrný stan, který je možno podle potřeb v terénu použít jako polní nemocnici nebo mobilní školu, jim toto vše umožňuje. Děkujeme společnosti TrustPort za významnou podporu – tento příspěvek pomáhá těm nejpotřebnějším dětem”, říká výkonná ředitelka UNICEF ČR, Pavla Gomba.

Profil Dětského fondu OSN UNICEF

UNICEF je největší světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější. Za více než půlstoletí své činnosti pomohla organizace ochránit životy stovek milionů dětí a celkem dnes působí ve více než 150 zemích a oblastech světa. Dlouhodobé programy, zaměřené na očkování, přístup k nezávadné vodě, lepší výživu, vzdělávání a hygienu dávají šanci na přežití stále většímu počtu dětí. Veškerá činnost UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků a darů veřejnosti, nadací, společností a vlád.

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Nedávné testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.