Tiskové prohlášení LG – ekologický žebříček Greenpeace

Některé zpravodajské servery včera zveřejnily zprávu, že LG vyrábí nejméně ekologické mobilní telefony na světě. Zpráva vycházela z žebříčku, který každoročně vydává organizace Greenpeace. (TZ)

K této zprávě se vyjadřuje Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ:

„Za prvé je třeba říct, že nemáme informace o tom, jaké metody organizace Greenpeace pro sestavení takového žebříčku používá. Dále je třeba jít v této zprávě do hloubky. Žebříček totiž neplatí pro mobilní telefony, jak bylo uveřejněno některými servery, ale je platný pro všechny elektronické produkty. Je pak značně nespravedlivé srovnávat výrobce, jakými jsou třeba Nokia a LG. Produktové portfolio LG je nesrovnatelně širší než u finského výrobce. A navíc existují produkty, které jsou při výrobě mnohem více ekologicky náročné. Značku LG značně penalizuje výroba lednic, ty od LG jsou přitom jedny z nejekologičtějších na trhu. Společnosti jako Nokia nebo Apple takové »tresty« nedostávají. Ve skutečnosti jsou mobilní telefony LG značně ekologické. Během roku jsme při výrobě telefonů přestali používat PVC a také BFR (zpomalovač hoření). Každoročně vzniká po celém světě množství žebříčků s různými kritérii, žebříček Greenpeace je jen jedním z mnoha. Velmi uznávaným žebříčkem je Newsweek Green Ranking, ve kterém je LG na 66. pořadí z 500 firem celého světa. Za sebou nechává svou nejbližší konkurenci, jakou jsou společnosti Sony nebo Panasonic. Každopádně budeme spolupracovat s Greenpeace, abychom v příštím roce dosáhli mnohem lepšího výsledku.“

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu HC Sparta Praha. V letošním roce je LG Electronics CZ v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který jde do kin celosvětově 19. května 2011.