Prožijte znovu svá dobrodružství s výkonnými a všestrannými fotoaparáty Canon PowerShot SX 260HS a PowerShot SX240 HS

PRAHA, 7. února 2012 – Canon představil dva nové výkonné a všestranné modely řady PowerShot SX: PowerShot SX260 HS a PowerShot SX240 HS. Kombinace elegantního, moderního designu s působivým 20x optickým zoomem a pokročilými zobrazovacími technologiemi činí z těchto dvou modelů ideální společníky na cesty. Uživatelé novinky ocení i při natáčení detailních Full HD videí, od rodinných dovolených na tropických plážích až po akční dobrodružství. (TZ)

PowerShot SX260 HS je dostupný ve čtyřech# stylových barvách, PowerShot SX240 HS ve třech#. Ve své třídě jsou tyto modely nejtenčí na světě#. Vysokou kvalitu snímků, jak je u Canonu zvykem, zaručuje obrazový procesor DIGIC 5 v rámci systému Canon HS a inteligentní stabilizátor obrazu. Navíc všechny špičkové technologie jsou ukryté ve stylovém a kompaktním těle. PowerShot SX260 HS obsahuje vestavěnou GPS, která umožňuje propojit snímky s konkrétními geografickými údaji a po návratu s cest si z pohodlí domova celé dobrodružství znovu zopakovat.

Super zoom, super kvalita
PowerShot SX260 HS a PowerShot 240 HS se perfektně hodí pro zachycení vzácných momentů na dovolené nebo okamžiků s rodinou. Fotograf se může dostat doslova na dosah akci, protože oba modely jsou vybavené 25 mm širokoúhlým objektivem s 20x optickým zoomem a 4krokovým optickým stabilizátorem obrazu. Nová technologie ZoomPlus rozšiřuje dosah zoomu až na 39x, a to díky kombinaci výkonného procesoru DIGIC 5, snímače s vysokým rozlišením a detailního digitálního zoomu.

Působivý optický zoom doplňuje technologie inteligentní stabilizace obrazu, takže snímky jsou ostré, detailní a plynulé za všech situací. Fotoaparát analyzuje scénu a vybere nejvhodnější ze sedmi# režimů stabilizace. Například režim Macro IS uživatel ocení při detailním fotografování exotických rostlin a hmyzu, zatímco Powered IS usnadňuje natáčení na velké vzdálenosti, ideální například pro natáčení divoké zvěře v safari.

Systém Canon HS spojil novou generaci obrazového procesoru DIGIC 5 s 12,1MPx vysoce citlivým CMOS snímačem a je zárukou kvalitních snímků bez šumu za všech podmínek, dokonce i při špatném osvětlení. Každý snímek, ať už se jedná o scénu na pláži za svitu měsíce nebo o párty, je dobře exponovaný a obsahuje až o 75 % méně šumu, než tomu bylo předchozích modelů. Navíc není potřeba používat blesk nebo stativ.

Snadné použití, stačí zamířit a zmáčknout spoušť
PowerShot SX260 HS a PowerShot SX240 HS poskytují naprostou svobodu. Uživatelé mohou využít nejnovější režim Smart Auto s detekcí scény. Ten automaticky nastaví nejvhodnější z 58 různých režimů pro dosažení nejlepšího možného výsledku. Oba modely disponují vyvážením bílé pro vícenásobné oblasti (Multi-area White Balance), což kompenzuje více zdrojů světla ve stejné scéně a umožňuje tak pořizovat barevně přirozené snímky.

Nová funkce Face ID (identifikace obličeje) spolupracuje se Smart Auto, takže osoby na fotografiích budou vypadat vždy skvěle. Do paměti fotoaparátu lze zadat až 12 obličejů a přiřadit k nim jméno a věk osob a při fotografování režim Smart Auto automaticky detekuje obličeje a s ohledem na věk a další faktory provede nejvhodnější nastavení. Například po identifikaci spícího dítěte vypne blesk a všechny zvuky fotoaparátu a zesvětlí obraz, aby výsledná fotografie byla hezčí. A pokud si děti starší 2 let hrají za jasného slunečního světla, fotoaparát předvídá pohyb a zapne režim rychlého kontinuálního snímání a Servo AF. Výsledkem jsou ostré snímky s jasnými detaily. Face ID rovněž spojí osoby na fotografiích s konkrétními jmény a umožňuje vyhledávat fotografie podle jmen, ať už přímo ve fotoaparátu nebo v počítači pomocí programu ImageBrowser EX#

Probuďte svou kreativitu
PowerShot SX260 HS i PowerShot SX240 HS nabízí plně manuální ovládání pro větší flexibilitu a kreativitu. Umožňují nastavit různé ISO, délku závěrky nebo clonu a sledovat, jak se změní výsledná fotografie.

Kombinace senzoru a obrazového procesoru umožňuje dosáhnout mimořádné kvality snímků, ale také výrazně zrychluje funkce rychlé focení. Rychlé souvislé fotografování (Burst HQ) vytvoří 10,3 snímků v plném rozlišení za vteřinu a režim Velmi zpomaleného videa (Super Slow Motion Movie) snímá realitu rychlostí 240 snímků za vteřinu. Režim Noční scéna bez stativu (Handheld Night Scene) vytvoří vysokorychlostní sekvenci snímků, které zkombinuje obrázky do jednoho ostrého a dobře exponovaného snímku.

U modelů PowerShot SX260 HS a PowerShot SX240 HS došlo také k vylepšení kreativních filtrů, které vdechnou fotografiím a videím novou atmosféru. K dispozici je celkem 8 efektům#. Měkké ostření (Soft Focus) dodá fotografiím nádech romantiky, pro dokonalé portréty je vhodný efekt Hladká kůže (Smooth Skin) a efektní zmenšené modely vytvoří režim Miniatura (Miniature).

Zapamatujte si každý krok
Každý, kdo chce svoji výpravu zaznamenat a dobrodružství si následně znovu prožít v klidu domova, může u PowerShot SX260 HS spojit fotky s GPS# souřadnicemi a využít funkci GPS Logger s nízkou spotřebou energie#. Funkce byla vylepšena a v pravidelných intervalech až po dobu 48 hodin zaznamenává geografické informace o cestě. Zaznamenat a sdílet cesty pak uživatelé mohou jednoduše pomocí dodávaného softwaru Map Utility a pomocí Google Earth#.

Oba modely mají pro zachycení událostí celého dne speciální režim „Movie Digest“, který vtipně převypráví události celého dne. Zaznamenává před každým snímkem 4sekundový video záznam a poté všechny záznamy spojí v jedno HD (720p) video.

Společníci na cesty
Robustní kovové tělo a kompaktní odlehčená konstrukce dělají z obou modelů PowerShot SX260 HS a PowerShot SX240 HS ideální společníky na dovolenou a pro důležité události.

Pouhým stiskem tlačítka lze rychle přepínat mezi fotografováním a natáčením Full HD (1080p) se stereo zvukem. Technologie Fine Detail Movie Processing zaměstná všechny pixely senzoru a vytváří video s ostrými detaily, takže i na velkých HD obrazovkách snímky vypadají perfektně. 20x optický zoom umožňuje dostat se na dosah akci a inteligentní stabilizace obrazu zaručuje nerozmazané snímky i při maximální přiblížení nebo pohybu.

Diskrétní režim je ideální  pro fotografování chrámů a muzeí, aniž by došlo k rušení ostatních návštěvníků. Režim totiž automaticky vypne všechny zvuky fotoaparátu a blesk. K dispozici je i vodotěsné pouzdro, které umožňuje potopit se s fotoaparátem až do hloubky 40 m a zachytit tak nádherné scenérie nad i pod hladinou. Jasný 7,5cm (3,0“) LCD displej PureColor II G nabízí rozlišení přibližně 460 000 obrazových bodů a vrchní vrstva je z tvrzeného skla. Prohlížení snímků je tak ještě příjemnější, a navíc je displej chráněn před údery a nárazy při cestování. Filmy a fotografie je možné si prohlížet v plných barvách a ostrých detailech.

PowerShot SX260 HS – hlavní charakteristika:

 • 20x zoom, 25mm širokoúhlý objektiv; kompaktní tělo
 • Systém Canon HS: 12,1 MPx CMOS a DIGIC 5
 • GPS
 • Inteligentní stabilizace obrazu
 • Full HD videa
 • 7,5 cm (3,0“) LCD displej PureColor II G
 • Smart Auto (58 scén); Face ID
 • Manuální, Av a Tv režimy
 • Vysokorychlostní snímání
 • K dispozici vodotěsné pouzdro do hloubky 40m

PowerShot SX240 HS – hlavní charakteristika:

 • 20x zoom, 25mm širokoúhlý objektiv; kompaktní tělo
 • Systém Canon HS: 12,1 MPx CMOS a DIGIC 5
 • Inteligentní stabilizace obrazu
 • Full HD video
 • 7,5 cm (3,0“) LCD displej PureColor II G
 • Smart Auto (58 scén)
 • Face ID
 • Manuální, Av a Tv režimy
 • Vysokorychlostní snímání
 • K dispozici vodotěsné pouzdro do hloubky 40m

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.