ACTIVE 24 startuje svůj oficiální bezpečnostní tým

Česká republika slaví 13. února 20 let od doby, kdy byla připojena k internetu. Přesto se kybernetická bezpečnost na síti začíná v ČR systematicky řešit až v posledních zhruba dvou letech. ACTIVE 24 jako první česká společnost z komerční sféry založila a oficiálně zaregistrovala svůj bezpečnostní tým ACTIVE24-CSIRT (Computer Security Incident Response Team) a tím se zapojila do celosvětové infrastruktury bezpečnostních týmů typu CSIRT/CERT. (TZ)

Tento tým bude nyní oficiálně řešit veškeré bezpečnostní incidenty v síti společnosti a dále si vyměňovat zkušenosti a koordinovat své kroky s ostatními bezpečnostními týmy v ČR (v čele s národním týmem CSIRT.CZ) i po celém světě.

ACTIVE 24 v souladu se svou dlouhodobou politikou pomáhá tímto krokem vybudovat funkční infrastrukturu bezpečnostních týmů v České republice, protože věří, že právě spolupráce týmů tohoto typu je jediným dlouhodobě efektivním způsobem, jak čelit stále častějším a sofistikovanějším kybernetickým hrozbám.

Společnost ACTIVE 24 registrací svého CSIRT týmu pokračuje ve svých aktivitách zvyšující bezpečnost Internetu. Je průkopníkem v zavádění DNSSECu (zabezpečeného DNS) nebo v DKIM (technika zabraňující podvržení e-mailu), na všech svých webhostingových serverech podporujeme zabezpečený přenos dat FTPS resp. SFTP.

ACTIVE 24, s.r.o. je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení.
Mezi hlavní služby patří poskytování hostingu všech úrovní a kategorií, včetně řešení pro e-shop a e-mailových řešení nebo kompletní nabídku serverových řešení. Sledování současných trendů technického vývoje a naslouchání potřebám zákazníků umožňuje společnosti nabízet své služby vždy v té nejlepší kvalitě. ACTIVE 24 je na trhu již 15 let, je firmou s prověřenou a úspěšnou historií a se silným nadnárodním zázemím. www.active24.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s