ČESKÉ FIRMY DOBÝVAJÍ TRHY V PĚTI SVĚTOVÝCH DESTINACÍCH

Praha, 23. února 2012: Pobyt v jedné ze špičkových technologických destinací světa, příležitost nalézt investora, zahraničního nebo technologického partnera a uplatnit svůj podnikatelský plán v zahraničí. Takové možnosti nabízí účast v projektu CzechAccelerator 2011-2014 agentury CzechInvest, do kterého se v rámci první a druhé výzvy k předkládání přihlášek zapojilo už 13 inovativních českých firem (3 opakovaně). Účastníci zatím sbírali zkušenosti především na východním a západním pobřeží USA. (TZ)

„Tříměsíční pobyt v Silicon Valley pro nás znamenal odstartování ‘amerického snu‘. Setkali jsme se se zajímavými partnery, zúčastnili se řady konferencí a náš produkt se během několika týdnů dostal na přední stránky velkých zahraničních portálů. USA jsou pro nás dnes klíčovým trhem s největším počtem uživatelů, zatímco veškerý vývoj zůstává v Čechách,“ říká Filip Molčan ze společnosti CZECHGEEKS s. r. o., tvůrce webových a mobilních aplikací a organizátoru času Moredays.com.

„Pobyt v Cambridge Innovation Center poskytl naší firmě šanci skutečně zažít podnikatelské prostředí v USA a stát se svým způsobem součástí Bostonské podnikatelské komunity, což je nesmírně inspirativní. Změnilo to naše vnímání podnikání a náhled na úspěch,“ říká Ing. Tomáš Engelmajer ze společnosti FLAVEKO Trade spol. s.r.o., která vyrábí extrakty z přírodních materiálů. „Kontakty, které jsme navázali, jsou velmi slibné a získané zkušenosti nám velmi pomohou při oslovení a získávání nových potenciálních klientů a partnerů v budoucnu,“ doplňuje Tomáš Engelmajer.

„Do Bostonu jsme odlétali s jasným cílem najít investora, ať už Venture Capital nebo Business Angels, prozkoumat nové prostředí pro vstup na americký trh a získat reference z nemocnic a zdravotnických zařízení. Cíl mise jsme změnili po šesti týdnech, kdy nám průzkum trhu přinesl klíčové informace o tom, jaký typ investora do projektu zapojit,“ říká Ing. Mgr. Petr Uličný. Jeho zařízení MouthMouse pomáhá lidem s pohybovým omezením ovládat běžné domácí spotřebiče, televizi a počítač pomocí pohybů rtů, úst či hlavy, umožňuje tak psát emaily, telefonovat a podobně.

Další zkušenosti firem, které se zúčastnily projektu CzechAccelerator 2011-2014, najdete na webových stránkách http://www.czechaccelerator.cz/realizovane-projekty.

Projekt CzechAccelerator 2011-2014 je financovaný z programu Poradenství, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. Více informací najdete na: www.czechaccelerator.cz.