Další vlna Ultrabooků s třetí generací procesorů Intel® Core™ je zde

COMPUTEX, Tchaj-pej/Praha 5. června 2012 – Viceprezident společnosti Intel Tom Kilroy dnes oficiálně představil druhou vlnu zařízení typu UltrabookTM. Ve svém proslovu na konferenci Computex Taipei 2012 rovněž zdůraznil snahu Intelu nabízet řešení orientovaná na zákazníka v široké škále mobilních zařízení od Ultrabooků přes chytré telefony až po tablety. Oznámení se týká i České republiky, počínaje dneškem budou na český trh uvedeny Ultrabooky nové generace prostřednictvím výrobců Acer*, Asus*, Fujitsu*, HP*, Lenovo*, Samsung* a Toshiba*. (TZ)

V současné době je uváděno na trh 35 tenkých a výkonných Ultrabooků, přičemž letos očekáváme uvedení více než 110 systémů. Nejnovější modely pro koncové i firemní spotřebitele jsou poháněny procesory Intel® CoreTM třetí generace s nejpokročilejšími 22nm 3-D tranzistory a nabízejí podstatně lepší odezvu i stylový design. Společnost Intel podepsala několik kontraktů s předními výrobci dotykových panelů, aby zajistila uspokojení poptávky po dotykových zařízeních typu UltrabookTM  pro další roky.

„Naši životní zkušenost určují naše smysly – konkrétně to, co vidíme a čeho se dotýkáme,“ uvedl Tom Kilroy a dodal: „A právě tyto lidské smysly se staly základem vize společnosti Intel pro platformu UltrabookTM. Ta má nabídnout naprosto nekompromisní výkon a skvělý uživatelský komfort. Díky pokroku, jehož se v uplynulých letech podařilo dosáhnout, jsme o krok blíže cíli, který jsme si vytyčili s Ultrabooky třetí generace. Inovace musí pokračovat a díky uvedení dotykových a konvertibilních zařízení bude naše ovládání Ultrabooků přirozenější a intuitivnější.“

Nové Ultrabooky nabídnou rychlejší reakce a lepší zabezpečení

Vedle lepší odezvy a bezpečnostních prvků nabídnou Ultrabooky poháněné novým procesorem Intel Core třetí generace až dvojnásobný grafický a multimediální výkon oproti předchozí generaci; zároveň poskytnou delší výdrž baterie a širší škálu stylového tenkého provedení.Nová vlna zařízení se z režimu spánku probudí téměř okamžitě a do 7 sekund ze stavu hibernace spustí oblíbené aplikace. Tomu napomáhá řada funkcí: Intel® Smart Connect Technology se stará o e-maily a sociální sítě, které aktualizuje v režimu spánku, čímž šetří energii.

Dalším významným aspektem je zabezpečení, neboť čím dál více klientů chce svá data ochránit. Nové modely na platformě UltrabookTM jsou vybaveny funkcemi, které posilují zabezpečení, a to včetně Intel® Anti-Theft  technologie, jež umožňuje automaticky deaktivovat systém, pokud došlo k jeho odcizení nebo ztrátě. V některých částech světa včetně ČR bude možné bezplatně objednávat některé služby v oblasti zabezpečení (zkušební verze) od společností Absolute Software, McAfee, Norton a Intel. Vedle toho všechna zařízení postavená na platformě UltrabookTM mají zabudovanou technologii Intel® Identity Protection, jež chrání identitu uživatele a zajistí, že je oblíbené webové stránky a sociální sítě rozpoznají.

Ultrabooky nyní rovněž vstupují do firemního segmentu. S platformou procesoru Intel® Core™ vPro™ třetí generace poskytnou firmám bezpečnost a výkon pro bezpečné operace s mobilními zařízeními ve stylovém a inovativním designu, po nichž podnikoví zákazníci touží.

Dotykové modely, nekompromisní uživatelský zážitek

Kategorii Ultrabooků představila společnost Intel před pouhým rokem, nicméně tato kategorie  již dnes  znamená novou éru v oblasti osobních počítačů. Ještě během tohoto roku budou uvedeny nové modely včetně těch vybavených dotykovou obrazovkou. Intel se domnívá, že právě dotykové ovládání je klíčem k úspěchu a tomu, aby platforma UltrabookTM mohla nabídnout ideální uživatelské rozhraní. Proto společnost Intel uzavřela dohody se společnostmi Cando, HannsTouch, TPK a Wintek, aby si zajistila kapacitu pro očekávaný růst zájmu o zařízení konvertovatelná do podoby tabletu.

To nejlepší od společnosti Intel pro chytré telefony a tablety

Tom Kilroy ve svém vystoupení zdůraznil i pokrok společnosti Intel v oblasti chytrých telefonů, zejména pak telefony na platformě Android, které jsou nabízeny operátorem Orange ve Francii a Velké Británii. Jde o telefon Lenovo* LePhone* K800, jenž byl k 30. květnu uveden na trh v Číně, a Lava XOLO* X900, vůbec první telefon s procesorem Intel, který byl v dubnu uveden na indický trh.

Tom Kilroy dále prohlásil, že Intel bude u chytrých telefonů usilovat o dosažení maximálního uživatelského komfortu, bezpečného a rychlého vyhledávání a skvělé úrovně multitaskingu. Zároveň jsou nové telefony vybaveny špičkovou kamerou, pokročilou grafikou a mají dlouhou vydrž na baterii.

Tablety společnosti Intel nabídnou ještě vyšší uživatelský komfort než chytré telefony, a to tím, že zároveň umožní kompatibilitu se stávajícími aplikacemi a službami. Společnost má 20 ocenění založených na 32nm Intel® Atom™ SoC označovaných jako Clover Trail a provozovaných pod Microsoft* Windows* 8. Díky této připravenosti budou moci tyto tablety a notebooky reagovat v jakémkoli prostředí.

Kombinace Windows 8 a procesorů společnosti Intel poskytne uživatelům možnost spouštět nové aplikace prostřednictvím nového rozhraní Windows 8 při současné podpoře stávajících aplikací Windows.

Budoucnost: počítače, které vidí, slyší a cítí

Na jeden čip se vešly tisícovky tranzistorů a mozky počítačů se tak podobají mozkům lidským. Tom Kilroy ve své prezentaci vyzval počítačové odvětví, aby bralo více v potaz lidské smysly. Rozšíření platformy UltrabookTM o smyslové impulzy je tak jen začátkem – k němu se přidává technologie Nuance Dragon* pro rozpoznání řeči a další inovace. Tato hlasová aplikace umožňuje snadno psát textové zprávy, e-maily, aktualizovat stav na Facebooku atd.

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s