ČEKIA ocenila stabilitu Konica Minolty stupněm AAA. Riziko úpadku společnosti je jen 0,03 procenta.

Praha, 11. 7. 2012 – Česká pobočka společnosti Konica Minolta potvrdila pozici mimořádně stabilní firmy. V nejnovějším hodnocení České kapitálové informační agentury (ČEKIA), která se zabývá finanční bonitou společností, obhájila nejvyšší hodnocení AAA. Rating ukazuje například, že pravděpodobnost úpadku je vyjádřena pouze 0,03 procenta. (TZ)

Společnosti hodnocené stupněm AAA hodnotí ČEKIA jako mimořádně stabilní, s vysokou mírou spolehlivosti plnění závazků z obchodního styku i vysokou pravděpodobností návratnosti investic a nízkým úvěrovým rizikem.

„Ocenění si vážíme, i když velkým překvapením pro nás výsledek není. V uplynulém roce jsme vykázali v České republice čistý zisk ve výši 78 milionů korun, i přestože jsme se pustili do významných investic – například akvizice společnosti Robinco CS. Našim obchodním partnerům nabízíme jistotu při plnění našich závazků, nijak zásadně se nás nedotýkají ani obvyklé problémy s cash-flow společnosti,“ říká Jiří Skopový, obchodní ředitel společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Každoročně roste také obrat společnosti. V loňském fiskálním roce (duben 2011 – březen 2012) dosáhl rekordních 1,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než o rok dříve. Růst souvisí i s úspěchy společnosti v rozvíjející se oblasti dokumentových řešení, jíž věnuje podstatnou část energie. V minulosti byla přitom Konica Minolta považována primárně za hardwarovou firmu.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2011 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 56 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (44,1 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,3 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.