Et netera jako jediná firma potřetí za sebou na stupních vítězů v soutěži o nejlepšího zaměstnavatele ČR. Skončila na druhém místě.

Praha, 19. září 2012 – Společnost ET NETERA, přední český dodavatel e-business řešení, se jako jediná firma umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli v ČR již třetím rokem v řadě. V letošním roce získala v žebříčku studie Best Employers Česká republika 2012 celkově druhé místo. (TZ)

V úterý 18. září 2012 v hotelu Yasmin v Praze proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků studie Nejlepší zaměstnavatelé České republiky 2012 (Best Employers ČR 2012) zpracovávané každoročně mezinárodní poradenskou a outsourcingovou společností v oblasti řízení lidských zdrojů, AON Hewitt. Cílem studie je pomocí analýzy motivovanosti zaměstnanců a míry souladu mezi jejich potřebami a tzv. HR nástroji firem ukázat, co odlišuje nejlepší zaměstnavatele od těch ostatních. Do studie se mohou přihlásit společnosti, které mají alespoň 50 stálých zaměstnanců a na českém trhu působí minimálně dva roky

Na stupních vítězů se Et netera umístila již třetím rokem v řadě. Za úspěchem v této prestižní soutěži stojí především fakt, že se Et netera dlouhodobě snaží budovat pracovní prostředí a podmínky pro své zaměstnance tak, aby pro ně čas strávený v práci byl hodnotný a příjemný jak pro ně, tak pro firmu. Et netera se také koncem roku 2011 vydala cestou budování tzv. „svobodné firmy“.

Stát na stupních vítězů třikrát po sobě se ještě žádné české společnosti nepodařilo! „Začali jsme se věnovat svobodě v práci, přenesli zodpovědnost na lidi a týmy, vytáhli jsme vedoucí týmu do řízení společnosti, aby měli možnost ovlivňovat chod firmy. Opakované umístění v této studii je pro nás důkazem toho, že nastavená cesta je z pohledu spokojenosti našich zaměstnanců správná,“ uvedl Martin Černohorský, umožňovač společnosti Et netera a.s.

Vybrané ukazatele spokojenosti zaměstnanců Et netera (meziroční srovnání 2011/2012)

Nárůst ukazatele důležitosti lidí, který přikládáme přenosu kompetencí na týmy a z něj plynoucí větší míra a možnost ztotožnění se s prací u všech našich lidí. Lidé jednoduše ovlivňují svou práci a to jim pomáhá k vnímání smyslu daných aktivit.

Trvající spokojenost s uznáním, v němž se projevuje týmový charakter naší společnosti. Lidé se dokážou vzájemně podpořit a dát druhým najevo to, že si jich váží.

Nárůst sledujeme i u benefitního systému, který jsme přitom nijak výrazně neupravovali. Narostl nám počet lidí, kteří dosáhnou tzv. loyal benefitů typu 5 dní dovolené za každých 5 let ve firmě či dovolená za 100 tisíc Kč po 10 letech práce ve firmě.

Dále panuje spokojenost s rozvojem kariéry, možností prosadit se a dělat na zajímavých projektech. Zde se odráží jednak technologické inovace posledního roku, které vznikaly přímo v týmech. Ty začali přicházet s technologiemi vhodnějšími pro to které řešení a dostali od firmy podporu v jejich implementaci. Tak v dalším posílení vnímání osobnosti člověka nad technické znalosti a umožnění lidem vykonávat role s přesahem do businessu či řízení projektů. Např. v rámci našeho akcelerátoru dostali 4 naši zaměstnanci šanci věnovat se svým soukromým projektům pod záštitou i finanční podporou firmy.

Až 93 % zaměstnanců je v souladu se značkou Et netera, neboť ji sami definují – viz obrázek jaká je dle zaměstnanců ETN.

Více než 84 % zaměstnanců je spokojeno s rovnováhou mezi soukromým a pracovním životem. Nezavedli jsme žádná plošná pravidla pro čerpání Home office, či kdy musí být zaměstnanci v kanceláři. Vše je v režii menších pracovních skupin / týmů, které se mezi sebou přímo dohodnou na způsobu fungování. Respektujeme potřeby našich lidí a jejich rodin a jejich úkolem je neomezit svým fungováním práci svých kolegů, naopak ji neustále rozvíjet.

Více o soutěži Nejlepší zaměstnavatelé České republiky se dozvíte na www.BestEmployers.cz
ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy 2009, Odpovědná firma roku Hl. m. Prahy 2010, Nejlepší zaměstnavatelé ČR, IEA, IBA, EBA, Fast50, atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, ČSOB leasing, Datart, Fortuna, Import Volksvagen Group, Telefónica O2, Resinex, Siemens, Škoda Auto, ŠkoFIN, a další.