Synology představila DiskStation DS213air

Praha, 2. 10. 2012 – Společnost Synology, přední světový výrobce serverů a storage, představila DiskStation DS213air – špičkový NAS server s integrovanou podporou Wi-Fi, který je ideální zejména pro domácnosti a malé kanceláře. Unikátní jsou zejména neomezené funkce a možnosti připojení.   (TZ)

„DiskStation DS213air je skvělou ukázkou špičkových technologií Synology, jež svým uživatelům zajišťují bezproblémovou integraci všech zařízení. Zabudováním Wi-Fi technologie do už tak bohatého vybavení DiskStation, mění dosavadní představy o NAS serverech,“ říká Rosiel Lee, produktový manažer společnosti Synology.

S vestavěným Wi-Fi adaptérem, DS213air poskytuje širokou škálu bezdrátových konfigurací, které se perfektně hodí pro využití nejrůznějšími typy uživatelů. Může být bezdrátově připojen k síti bez těžkých kabelů nebo být konfigurovaný jako hotspot, který rozšiřuje rozsah stávajících Wi-Fi sítí. Uživatelé mohou dokonce využívat DS213air jako bezdrátový router pro vytvoření nového bezdrátového prostředí bez navyšování nákladů.

Speciální funkcí DS213air je Web Assistant, intuitivní on-line systém, tkerý dokončí instalaci a nastavení na několik kliknutí a umožňuje uživatelům nainstalovat operační systém DSM pomocí mobilního zařízení. Díky widgetu Quick Start si mohou uživatelé prohlédnout možnost DSM již během instalace a začít co nejdříve pracovat.

Nový DiskStation DS213air má 1,6 GHz procesor a operační paměť 256 MB RAM, umožňuje rychlost čtení 108,07 MB/s a rychlost zápisu 58,66 MB/s v poli RAID 1 a prostředí Windows®. Je vybaven rozhraním SuperSpeed USB 3.0 umožňujícím až desetkrát rychlejší přenos dat než USB 2.0. DS213air je typickou ukázkou produktů Synology s originálním designem se dvěma otvory pro ventilaci a 92mm zadním ventilátorem, který umožňuje systému běžet bez problémů 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Zároveň minimalizuje úroveň hluku, který nepřesahuje 19 dB(A).

DS213air využívá DiskStation Manager (DSM) 4.1, operační systém pro každou Synology DiskStation a RackStation. DSM 4.1 nabízí celou škálu funkcí pro zvýšení produktivity a zjednodušení uživatelských operací, vše na úhledném rozhraní optimalizovaném pro multitasking.

Produkty Synology tradičně sbírají ocenění od odborných médií a výjimkou není ani nový DS213air, který byl britským časopisem Computeractive vyhlášen „nejlepším úložištěm“ na prestižním veletrhu Computex 2012.

Více o společnosti Synology

Společnost Synology využívá všech výhod nejnovějších technologií a nabízí firemním i domácím uživatelům spolehlivý a cenově dostupný způsob centralizovaného ukládání dat, jednodušší zálohování dat, sdílení a synchronizaci souborů napříč nejrůznějšími platformami a okamžitý a snadný přístup k těmto datům. Společnost Synology si klade za cíl dodávat produkty s pokročilými funkcemi a zajišťovat špičkové služby zákazníkům. Oficiální internetové stránky společnosti jsou www.synology.com.