IBM spouští globální programy na podporu poskytovatelů řízených ICT služeb a cloudových řešení

Waltham, Massachusetts, 26. září 2012 – IBM spustila řadu celosvětových iniciativ, které mají klientům pomoci využít výhody cloud computingu. S rostoucím počtem zákazníků přecházejících na cloud computing se zvyšuje také poptávka po takzvaných poskytovatelích řízených služeb (Managed Service Providers, MSP). (TZ)

Ti organizacím pomáhají nasadit  cloudové služby rychleji, jednodušeji, bezpečněji a úsporněji. IBM hodlá rozšířit svůj cloudový ekosystém a umožnit tak těmto poskytovatelům vyvíjet řešení a služby na základě produktů IBM SmartCloud a PureSystem postavených na otevřených standardech.

Poskytovatelé řízených služeb dodávají zákazníkům definovaný soubor technologických řešení nebo služeb a zákazníci platí pouze za to, co skutečně využili. Řízených ICT služeb využívají zejména zákazníci, kteří chtějí zavést cloudové technologie, ale nemají potřebnou interní IT odbornost, zdroje ani čas.

Například menší nemocnice se stále potýkají s problémy při zavádění elektronické zdravotní dokumentace. Mnoho poskytovatelů zdravotnických služeb proto nyní přechází na model MSP, který malému subjektu pomůže rychle vybudovat a spravovat cloudovou službu umožňující bezpečným způsobem zpracovávat údaje pacientů. Díky tomu se zdravotnická zařízení mohou více soustředit na hlavní obor své činnosti, tj. poskytování kvalitní péče svým pacientům.

IBM umožní poskytovatelům řízených služeb vytvářet inovativní řešení a služby pomocí vyspělých technologií, jakými jsou například SmartCloud, PureSystem a analytické nástroje. Poskytovatelům řízených služeb IBM dále umožní komunikovat se svými odborníky ze čtyř nových globálních expertních center a nabídne bezkonkurenční programy na podporu marketingu. Součástí podpory ze strany IBM bude též možné financování pořízení nových technologií prostřednictvím IBM Global Financing.

Přístup ke globálním expertním centrům: IBM otevírá nová globální centra v Šanghaji, Tokiu, německém Ehningenu a New Yorku. Poskytovatelé řízených služeb získají díky těmto centrům přístup k rozsáhlým odborným znalostem IBM − budou moci vyvíjet inovativní cloudové služby a řešení na bázi IBM open stack pro individuální potřeby zákazníků a rozšířit si praktické odborné znalosti rozvojem dovedností v technologických oblastech, jakými je IBM SmartCloud, PureSystem, správa dat, bezpečnost nebo týmová spolupráce. Poskytovatelé řízených služeb budou mít přístup ke 40 inovačním centrům IBM ve 33 zemích světa pro realizaci společných klientských zakázek. IBM navíc zahájí provoz virtuálního informačního střediska, které bude sloužit jako fórum ke sdílení nápadů a znalostí.

Specializovaná podpora marketingu a prodeje: IBM začne poskytovatelům řízených služeb nabízet bezkonkurenční podporu v oblasti marketingu a prodeje. Nový program umožní například podporu při sestavení kompletního marketingového plánu, čtyřdílné školení efektivního využívání sociálních médií k rozvoji firmy a zacílení na zákazníky, přístup k analytickým nástrojům IBM umožňujícím najít nové zákazníky a u těch stávajících využít dalších příležitostí apod. V rámci programu se poskytovatelům řízených služeb dostane také specializované podpory od IBM, která je programem provede a pomůže dostupné zdroje využít.

Využívejte příležitosti s PureSystem: PureSystem bude poskytovat novou integrovanou platformu určenou pro MSP, kterým umožní maximálně využít hardwarové a softwarové zdroje pro intenzivní datovou zátěž. Platforma PureSystem je díky integraci, expertní technologii a flexibilitě nastavení aplikace buď přímo u zákazníka, nebo v hostovaném prostředí, ideální volbou pro MSP.

Rozvoj na základě pokročilých možností IBM SmartCloud: Poskytovatelé řízených služeb mohou využít výhod řešení IBM SmartCloud včetně možnosti integrovat vlastní nabídku jako řešení IBM nebo pod vlastní značkou postavenou na IBM SmartCloud Enterprise. IBM bude také spolupracovat s novými poskytovateli při navrhování a vývoji strategií pro jejich datová centra a bude jim v této oblasti nabízet své dlouholeté zkušenosti.

Možnosti financování prostřednictvím IBM Global Financing  (IGF): Poskytovatelé řízených služeb mohou podpořit růst nákupem nových technologických řešení a služeb, které lze hradit s pomocí flexibilního a dostupného splátkového kalendáře, včetně dvanáctiměsíční půjčky s nulovým úrokem na řešení IBM Systems, Storage a Software. Plán plateb od IBM Global Financing nabízí MSP nižší měsíční splátky a možnost vyhnout se vysokým prvotním platbám v hotovosti, dále pak možnost upgradu systému uprostřed splátkového kalendáře a zlepšení správy IT. V případě financování prostřednictvím IGF si poskytovatelé, kteří zvolí platformy PureSystems, mohou první splátku odložit až o 90 dní.

Více informací v angličtině naleznete na http://www.ibm.com/partnerworld/msp

Facebooková stránka IBM pro malé a střední podniky:

http://www.facebook.com/#!/MidmarketIBM

Poslechněte si také, jak IBM pracuje s malými a středními podniky:

http://www.youtube.com/user/MidmarketIBM