Et netera inovovala nejvýznamnější projekt v oblasti jazykového vzdělávání v ČR – ONLINE jazyky

Praha, 31. října 2012 – Společnost ET NETERA a.s., přední český dodavatel e-business řešení, se ve spolupráci s Moving Pictures, Evropským sociálním fondem a Evropou 2 podílí na projektu online výuky jazyků pro samouky www.onlinejazyky.cz, který se jí podařilo významně technologicky inovovat a proměnit v nejvýznamnější projekt v oblasti online jazykového vzdělávání v ČR. (TZ)

Jedná se o online výukový systém, který může změnit a zjednodušit studium jazyků tisícům lidí. ONLINE jazyky řeší bolestné problémy českého národa s výukou cizích jazyků – problém s věčným začínáním a trvalou stagnaci ve studiu cizích jazyků. Silou výukové metody je její jednoduchost, pravidelnost a dostupnost.

Zakladatelem projektu ONLINE jazyky, který Et netera od podzimu 2011 realizuje, je Ing. Tomáš Morávek a mezinárodně akreditovaná jazyková škola EVROPSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM (akreditované zkouškové centrum Cambridge ESOL). Projekt www.onlinejazyky.cz začali jeho autoři připravovat již v roce 2008, ale na podzim roku 2011 byl projekt doslova v kritickém stavu. Na realizaci takto rozsáhlého e-learningového projektu nebyl tehdejší tým vývojářů připraven. Nejdříve se výukový systém vyvíjel s interním týmem programátorů a potom s poměrně zkušeným IT dodavatelem. Výsledek byl přesto žalostný – rozhraní pro práci lektorů bylo z 90 % nepoužitelné a studijní rozhraní bylo fádní, nudné a nefunkční. Po příchodu Et netery do projektu tak byly stanoveny tři nejdůležitější cíle: přepracovat a komplexně zjednodušit lektorské rozhraní, studijní prostředí a implementovat požadované technologie, připravit rozhraní pro firmy a personalisty, včetně B2B modelu. „Tento projekt jsme vzali jako výzvu. Na jednu stranu se nám líbil podnikatelský nápad, který na českém internetu chyběl. Ryze český ucelený koncept vzdělávání jazyků. Na straně druhé jsme se však museli vyrovnat s nepříznivou situací – technologicky nevhodně rozjetý projekt, omezený rozpočet klienta a časový tlak.

Nakonec jsme se dohodli na dlouhodobém partnerství, kde jsme financování převzali částečně na sebe a dohodli se na modelu success fee,“ uvedl Martin Palička, výkonný ředitel společnosti Et netera a.s.

Et netera dokázala plně implementovat technologii „Avatara“ (ten jako osobní virtuální lektor provádí uživatele celou výukou) a dokázala jednotlivá videa a interaktivní cvičení plně “rozhýbat”. Navíc dokázala vytvořit opravdu jednoduché rozhraní pro lektory realizačního týmu. Pedagogové a specialisté v oblasti jazyků jsou nyní schopni velmi snadno a rychle vytvářet hodnotné výukové obsahy. V současné době se dokončuje studentské rozhraní ve verzi 1.0 a v listopadu je v plánu představení rozhraní pro HR manažery a personalisty. Připravuje se také vydání aplikací optimalizovaných pro platformy Apple a pro Android.

„Vždy jsme se snažili dělat pro studenty absolutní maximum v podobě nejkvalifikovanějších lektorů a nejlepšího zázemí, ale i tak jsem viděl, že se lidé v září snadno nadchnou a bohužel jen drtivá menšina studentů „vydrží“ přes Vánoční shon a zimní období. I přes veškeré úsilí jsem viděl, jak lidé nadšeně začínají studovat a během zimy více jak třetina studentů z důvodu Vánočního shonu či nedostatku prostředků po Vánocích jazykové studium opouští a trvale nedosahuje jakéhokoliv zlepšení,“ popisuje důvody vzniku projektu jeho zakladatel Ing. Tomáš Morávek, a doplňuje: „Nejvíce mne trápily tyto palčivé otázky:

Jak se lidé mohou vymanit z koloběhu věčného zářijového začínání?

Jak se mohou naučit mluvit, když se bojí komunikovat ve skupině nebo i s lektorem?

Proč 50 % Čechů (dle ČSÚ) v cizích jazycích stagnuje, i když se v ČR utratí na jazycích 3 miliardy korun ročně?

Proč se dokonce 24 % Čechů při studiu jazyků výrazně zhoršuje? (dle ČSÚ)

Proč firmy utratí na jazycích ročně 2 miliardy korun (dle Educity 2011) a přitom personalisté zažívají pouze stres s docházkou a pocit beznaděje při prokazování zlepšení jejich zaměstnanců?

Jak výukový systém funguje

Uživatelé se naučí mluvit díky tomu, že každý den budou 15-20 minut trénovat výslovnost s „osobním virtuálním lektorem“, mluvit a opakovat slovíčka a fráze. Díky srozumitelným českým výkladům také lépe pochopí gramatiku. Online výuku je také možné snadněji zakončit složením mezinárodní jazykové zkoušky díky cvičením, které je nanečisto simulují. ONLINE jazyky je možné vyzkoušet zcela zdarma. K dispozici je zdarma vstupní test a výuková lekce s Pavlem Cejnarem na www.onlinejazyky.cz. Po výběru vhodného jazykového kurzu a jeho zakoupení na e-shopu portálu je možné neomezeně studovat za 299,- korun měsíčně.

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy 2009, Odpovědná firma roku Hl. m. Prahy 2010, Nejlepší zaměstnavatel (2., 3. a 3. místo za poslední 3 roky), IEA, IBA, EBA, Fast50 atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, ČSOB leasing, Datart, Fortuna, Import Volkswagen Group, Telefónica O2, Resinex, Siemens, Škoda Auto, ŠkoFIN, a další.