Artex zálohuje data svých zákazníků v cloudu s využitím služby GFI Managed Online Backup

PRAHA – 3. prosince 2012 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), dnes oznámila, že Artex informační systémy, partner společnosti GFI Česká republika a Slovensko, úspěšně využívá nedávno ohlášené služby GFI Managed Online Backup k efektivnímu a spolehlivému zálohování dat svých zákazníků.  Řešení GFI MAX Managed Online Backup představuje službu postavenou na cloudové platformě GFI MAX RemoteManagement, která umožňuje poskytovatelům řízených služeb (MSP) nabízet služby s vysokou přidanou hodnotou a zvyšovat své příjmy. (TZ)

Využívání řešení GFI  Managed Online Backup nabízí významné výhody. Zákazník nemusí vynakládat velké finanční prostředky na zakoupení drahého sofistikovaného softwaru. Zejména při záloze menšího objemu dat nabízí onlinové zálohování zajímavý poměr cena výkon – cena se pohybuje v řádech desetikorun měsíčně za uložený gigabyte dat. Instalace na každém počítači zabere čas v řádech minut.

Jedním ze zákazníků společnosti Artex je distribuční společnost HHW-Hommel Hercules Werkzeughande. Společnost HHW je dlouholetým distributorem kvalitních obráběcích nástrojů,  měřidel, měřících přístrojů, ručního nářadí, upínacího nářadí, brusiva, vybavení dílen a hal, ochranných  prostředků a dalšího sortimentu s určením pro průmyslové použití ve vícesměnných provozech. HHW řídí síť obchodníků na celém českém a slovenském trhu z pražské pobočky. Tyto skutečnosti komplikují centrální správu výpočetní techniky a zálohování dat z notebooků jednotlivých obchodníků.  Před nasazením on-line zálohování od GFI Software společnost Artex zálohovala data zákazníka manuálně v nepravidelných intervalech, takže bylo velice složité zajistit aktuálnost všech záloh.

Po zavedení služby GFI Managed Online Backup došlo k výraznému zvýšení komfortu, bezpečnosti a spolehlivosti dat, jež jsou nyní zálohována do bezpečného cloudu a tím je zajištěno, že kdykoliv se obchodníkovi porouchá či ztratí notebook, jeho data jsou bezpečně uložena. Záloha se přenáší, jakmile je počítač připojen do internetu tak, že se posílají pouze rozdíly od poslední zálohy, proto je zálohování velice rychlé a téměř nevytěžuje počítač.

„Největším přínosem služeb poskytovaných společností Artex je 100% jistota, že nepřijdeme o data,” řekl Ivan Rejda jednatel společnosti HHW-Hommel Hercules Werkzeughande. „Kromě toho naši obchodníci a další pracovníci v terénu oceňují komfort automatického zálohování, ať již se připojí k internetu kdekoliv, aniž by je jakýmkoliv způsobem omezovalo v jejich každodenní práci.“

„Ve společnosti HHW již využíváme GFI MAX Remote Management, který nám usnadňuje vzdálenou správu a kontrolu obchodníků v terénu, takže nebyl vůbec problém přidat novou službu online zálohování,” řekl Lukáš Příklenk, manažer servisu výpočetní techniky ve společnosti Artex informační systémy „Náklady na řešení se stanovují dle objemu uložených dat, což nám umožňuje vyhovět možnostem rozpočtu jakékoliv společnosti či organizace bez ohledu na její velikost a přitom poskytovat profitabilní služby.“

O Artex informační systémy

Společnost Artex informační systémy (www.artex-is.cz) se od svého vzniku v roce 1997 věnuje naplňování vize „Umožnit malým a středním podnikům, aby se mohly plně věnovat podnikatelské činnosti, nikoliv řešení problémů s počítači“. Tuto vizi naplňuje poskytováním servisu výpočetní techniky, komplexním outsourcingem IT a konzultacemi v oblasti IT. V současné době společnost Artex zajišťuje servis výpočetní techniky ve více jak 100 společnostech.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.