Společnost SHERLOG eVito uvedla na český trh unikátní telemedicínskou službu

PRAHA, 12. prosince 2012 – Společnost SHERLOG eVito dnes představila svou novou eHealth službu, která slouží k monitorování zdraví a životního stylu. Hlavní výhodou systému eVito, jež byl vyvinut ve spolupráci s předními odborníky z oblasti zdravotnictví, výživovými experty a sportovními trenéry, je jeho komplexní pohled na zdraví a životní styl uživatele. (TZ)

„V současné době existují programy pro sledování sportovních aktivit, další pro zaznamenávání jídelníčku a jiné zase pro diabetiky na sledování glykémií. Průlomovou novinkou systému eVito je fakt, že spojuje všechny tyto funkce na jednom místě a dává všechna data do souvislostí,“ uvedl Filip Linhart, předseda představenstva SHERLOG eVito.

Jak eVito funguje?

eVito představuje uživatelsky jednoduchý systém, který prostřednictvím koncových měřících zařízení, jako je tlakoměr, krokoměr, váha atd., monitoruje tělesné a zdravotní parametry a všechna měření v reálném čase přenáší bezobslužně a bezdrátově na server. Výsledná data měření jsou dle medicínsky podložených algoritmů zpracována a na jejich základě klient dostane patřičná doporučení, případně dojde k upozornění lékaře, asistenčního centra či pečující osoby.

„eVito je jistou formou „externí pevné vůle“, která umožňuje uživateli porozumět a mít pod kontrolou jeho životní styl a zdravotní stav. Benefitem systému je možnost sdílení dat s odborníky, ať už jde o lékaře, výživového poradce či trenéra,“ říká Linhart.

Do systému se uživatel hlásí prostřednictvím webového portálu, který je zabezpečen podobně jako internetové bankovnictví, s přístupem s unikátními přihlašovacími údaji. Se souhlasem uživatele je také možné zpřístupnit osobní stránku uživatele příbuznému pacienta.

Pro koho je služba určena?

Systém eVito využijí jak koncoví zákazníci, tak i firmy. Individuální klientela zahrnuje sportovce a uživatele, kteří se zaměřují na preventivní domácí monitoring, fitness a hubnutí. Samostatnou kategorií jsou uživatelé s již diagnostikovanou chronickou nemocí, systém nabízí řešení pro domácí sledování uživatelů s vysokým krevním tlakem, cukrovkou či obezitou. Systém eVito byl ale vyvinut především s cílem předcházet epidemiologickému šíření těchto civilizačních chorob.

„I vrcholový sportovec může mít určité zdravotní problémy. Díky těm svým dobře vím, jak je zdraví důležité, a jsem rád, že jsem se mohl podílet na testování a finální podobě služby eVito,“ říká vlajkonoš české výpravy z Londýna, badmintonista Petr Koukal, jeden z prvních uživatelů eVito.

„Účast na závodech Rallye Dakar přináší extrémní zátěž pro organismus, a proto je pro mne velice důležité mít svůj zdravotní stav neustále pod dohledem. eVito mi to nyní umožňuje na 100 %,“ poznamenal Aleš Loprais, český jezdec v dálkových motoristických soutěžích, který službu eVito již nějakou dobu rovněž využívá.

Vedle sportovců, prevence a řešení pro dlouhodobě nemocné pacienty, poslouží eVito i jako nástroj péče o rodinné příslušníky a blízké.

Služba eVito je dále určena pro farmaceutické firmy, zdravotní pojišťovny či zdravotnická zařízení, kterým usnadní monitoring následné péče pacientů. Své využití najde i v zařízeních sociální péče, u firem specializovaných na zdravý životní styl či sportovních klubů.

Cena služby

Startovací balíček, který obsahuje krokoměr eVito, jedno z dalších měřících zařízení (váha, tlakoměr nebo glukometr), přenosové zařízení a asistenční službu eVito na 6 měsíců, je na trhu dostupný za zaváděcí cenu 9 700 Kč. Ceníková cena je 14 000 Kč. Následné prodloužení užívání systému stojí 3 500 Kč ročně dle zaváděcích cen, 5 000 Kč dle ceníku.

O společnosti:

Společnost SHERLOG eVito, a.s. je novým členem Secar Bohemia Group, jejíž tradice sahá až do roku 1992. Firmy skupiny Secar Bohemia mají bohaté zkušenosti s vývojem high tech hardware i software a zároveň poskytováním přidružených služeb, v současnosti má více než 150 zaměstnanců. Společnost SHERLOG eVito, a.s. disponuje silným multidisciplinárním týmem složeným z expertů v jednotlivých oborech – medicína, IT, monitoring a komunikace.