Kaspersky Lab zvýšila ochranu v Linux Mail Server Security

Společnost Kaspersky Lab aktualizovala Kaspersky Security for Linux Mail Server, korporátní řešení na ochranu poštovních serverů fungujících na systémech Linux a FreeBSD. Podnikoví uživatelé mají k dispozici rychlejší aktualizace, cloudové technologie a možnost lépe reagovat na cílené útoky šířené e-maily. (TZ)

Stručný přehled vylepšení:

  • Inovativní technologie „Zero-day, Exploits a Targeted Attacks Shield“ (ZETA Shield) chrání počítače před neznámým malwarem, zneužitím a pokročilými stálými hrozbami (advanced persistent threats).

  • Posílená služba anti-spamové aktualizace využívá push technologie přímo z cloudu Kaspersky Lab sloužící k aktualizacím v reálném čase.

  • Nová technologie Content Reputation Filtering napojená na cloud chrání před neznámým spamem a zároveň snižuje počet falešných detekcí.

  • Podpora cloudu Kaspersky Security Network poskytuje dodatečnou ochranu před nejnovějšími spamy.

  • Nástroj Format Recognizer umí filtrovat přílohy podle typu souboru, jeho názvu a velikosti zprávy.

  • Zlepšená podpora blacklistingu a whitelistingu – administrátoři sítě mohou spravovat databázi povolených a blokovaných e-mailových adres a uživatelé si mohou vlastní seznamy vytvářet také.

  • Integrace s nejoblíbenějšími programy MTA (Postfix, Sendmail, Exim, qmail a CommunigatePro).

  • Nový způsob licencování umožňuje společnostem vybírat si mezi ochranou před spamem, malwarem nebo komplexním řešením.

V září 2012 provedl časopis Virus Bulletin srovnávací test podnikových řešení proti spamu Virus Bulletin Anti-Spam Comparative Review. Kaspersky Security for Linux Mail Server odhalilo 99,93 % spamů, čímž se umístilo na druhém místě v celkovém hodnocení a na prvním místě mezi těmi, které kombinují cloudové a lokální technologie skenování e-mailů.

Kaspersky Security for Linux Mail Server je součástí balíčku Kaspersky Lab pro podnikové klienty Kaspersky Security for Mail Server. Ten obsahuje také řešení pro další platformy, jako jsou Microsoft Exchange nebo Lotus Domino, a to vše za jednotnou cenu. Kaspersky Security for Linux Mail Server nahrazuje předchozí generace řešení pro linuxové e-mailové servery, včetně Kaspersky Anti-Virus for Linux Mail Server, Kaspersky Anti-Spam a Kaspersky Mail Gateway.

Více informací o Kaspersky Security for Linux Mail Server se dozvíte na těchto stránkách.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.