Mezinárodní bezpečnostní certifikát řadí Red Hat Enterprise Linux mezi operační systémy s nejvíce certifikáty

PRAHA – 24. ledna 2013 – Red Hat, Inc (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel open source řešení, oznámil, že Red Hat Enterprise Linux 6, včetně hypervisoru KVM, získal certifikaci Common Criteria Evaluation Assurance Level (EAL) 4+, nejvyšší bezpečnostní úroveň pro nemodifikované komerční operační systémy, pro bezpečnostní profil operačních systémů (OSPP), včetně rozšířených modulů pro pokročilou správu, pokročilý audit, označenou bezpečnost a virtualizaci, pro použití na hardwaru společností Dell, HP, IBM a SGI. (TZ)

Common Criteria je mezinárodně uznávaný soubor norem používaných Federální vládou Spojených států amerických a dalšími organizacemi k posouzení bezpečnosti a důvěryhodnosti technologických produktů. EAL představuje u certifikátů Common Criteria hloubku a přesnost hodnocení a poskytuje spotřebitelům jistotu, že výrobky splňují stanovená bezpečnostní kritéria spojená s danou úrovní.

Certifikace zaručuje vládním agenturám, finančním institucím a zákazníkům z oborů citlivých na bezpečnost, že Red Hat Enterprise Linux 6 splňuje vládní bezpečnostní normy. Red Hat Enterprise Linux 6 obsahuje Security-Enhanced Linux (SELinux), který společně vyvinuly National Security Agency (NSA) a Red Hat. Certifikát Common Criteria umožňuje výrobcům bez obav využívat Red Hat Enterprise Linux 6 s KVM hypervisorem pro hostování různých strojů na jednom počítači, protože mají jistotu, že virtuálně hostované stroje od sebe budou oddělené pomocí technologie MAC (Mandatory Access Control), kterou vyvinula NSA.

Red Hat spolupracoval se společnostmi Dell, HP, IBM a SGI, aby dosáhl certifikace na různém hardwaru. Red Hat Enterprise Linux 6 získal certifikaci Common Criteria Certification na následujícím hardwaru:

 • Red Hat Enterprise Linux 6 s podporou virtualizace:
  • Dell vybavený x86 64bit Intel:
   • Dell PowerEdge R720, R620, R820, R520, R320, R420
   • Dell PowerEdge T620, T420, T320
   • Dell PowerEdge M620, M520, M420, M820
  • HP s procesory on x86 64bit Intel Xeon:
   • HP Proliant ML 100 a 300 řada G6
   • HP Proliant DL 100 řada G6, 300 řada G6 a G7, 500 řada G7, 900 řada G7
   • HP ProLiant BL 200 řada G6 a G7, 400 řada G6 a G7, 600 řada G5, 600 řada G7
   • HP ProLiant SL 100 řada G6
  • HP s procesory AMD64:
   • HP Proliant DL 100 řada G7, 500 řada G7, 700 řada G6
   • HP ProLiant BL 600 řada G6
   • HP ProLiant SL 100 řada G7
  • IBM s procesory x86 64bit Intel Xeon:
   • IBM System x: x3400 M2, x3400 M3, x3500 M2, x3500 M3, x3550 M2, x3550 M3, x3620 M3, x3630 M3, x3650 M2, x3650 M3
   • IBM BladeCenter: HS22 and HS22V
   • IBM iDataPlex: dx360 M2, dx360 M3
   • IBM X5 systems: x3850 X5, x3950 X5, x3690 X5
  • SGI s procesory x86 64bit Intel Xeon
   • SGI UV 1000, SGI UV 100
 • Red Hat Enterprise Linux 6 bez podpory virtualizace:
  • Veškerý hardware uvedený v odstavci „Red Hat Enterprise Linux s podporou virtualizace“
  • IBM Power Systems s procesory POWER7
  • IBM System z s procesory z

Red Hat Enterprise Linux 6 byl certifikován BSI, německým Federálním úřadem pro informační bezpečnost. Pro získání tohoto certifikátu spolupracoval Red Hat se společností atsec information security, vládou Spojených států a akreditovanou laboratoří BSI, které testovaly a ověřovaly bezpečnost, výkon a spolehlivost řešení vůči standardům Common Criteria Information Security Evaluation (ISO/IEC 15408) a certifikaci EAL4+, nejvyšší bezpečnostní úroveň pro nemodifikované komerční operační systémy, pro bezpečnostní profil operačních systémů (OSPP), včetně rozšířených modulů pro pokročilou správu, pokročilý audit, označenou bezpečnost a virtualizaci, pro použití na hardwaru společností Dell, HP, IBM a SGI.

Citace:
„Je to náš 15. certifikát Common Criteria pro Red Hat Enterprise Linux a řadíme se tím mezi operační systémy s nejvíce certifikáty. Na bezpečnost klademe velký důraz a díky nové certifikaci mohou zákazníci bez obav přejít na Red Hat a nasadit open source řešení i v prostředí s maximální úrovní zabezpečení. Spolupracovali jsme při certifikaci se společnostmi Dell, HP, IBM a SGI, takže vládní zákazníci mohou používat Red Hat Enterprise Linux na širokém spektru hardwaru od špičkových výrobců,“ říká Paul Smith, viceprezident a generální ředitel, Public Sector operations, Red Hat.

„Společnost Dell se zavázala přinášet vládním klientům efektivní a účinná řešení, zejména v dnešním ekonomicky náročném prostředí. Díky bezpečnostní certifikaci Red Hat Enterprise Linux nyní můžeme nabízet více vládním zákazníkům výkonné nástroje 12. generace serverů Dell PowerEdge, které jim pomohou plnit cíle a zároveň držet náklady pod kontrolou a konsolidovat datová centra. Vládní zákazníci společnosti Dell nyní mohou díky těmto výkonným řešením splnit přísné bezpečnostní požadavky a chránit citlivá prostředí a dosahovat špičkových obchodních výsledků,“ říká Tim Mattox, viceprezident Enterprise Product Marketing, Dell.

„Vládní agentury při své práci spoléhají na počítačové systémy, které poskytují vysokou úroveň zabezpečení a spolehlivosti. Tato certifikace celé produktové řady HP ProLiant demonstruje závazek společnosti HP pomáhat vládním agenturám, které používají Red Hat Enterprise Linux, s řízením rizik,“ říká Tom Hempfield, viceprezident, Federal Business Organization, HP.

„SGI UV je největší server certifikovaný Common Criteria pro použití Red Hat Enterprise Linux a KVM hypervisoru. Certifikace serveru podporuje až 1280 jader a 8 TB paměti. SGI UV je používán v mnoha vládních programech a SGI je potěšením nabídnout, s podporou společnosti Red Hat, bezpečnou platformu pro vládní zákazníky,“ říká Jim Brinker, viceprezident, SGI Federal.

„Jsme hrdí, že si Red Hat vybral atsec jako laboratoř pro získání certifikace Common Criteria. Tento projekt potvrzuje naši úspěšnou spolupráci se společností Red Hat. Zisk certifikace Common Criteria je důležitý pro zákazníky, kteří provozují Red Hat Enterprise Linux v prostředí kritických,“ říká Ken Hake, Common Criteria laboratory manager, atsec U.S.

Buďte ve spojení se společností Red Hat

O společnosti Red Hat, Inc.

Red Hat, přední světový poskytovatel open source řešení, využívá síly komunitního vývoje a přináší spolehlivé a vysoce výkonné technologie v oblasti cloudu, Linuxu, middleware, ukládání dat a virtualizace. Red Hat rovněž nabízí oceňovanou podporu, školení a konzultační služby. Red Hat je spojovací článek v celosvětové síti podniků, partnerů a open source komunity a pomáhá vytvořit inovativní technologie, které umožní zákazníkům růst a připraví je na budoucnost IT. Více informací najdete na stránce http://www.redhat.com.