Zákazníci O2 mohou na mobilu sledovat volby zdarma

První přímá volba českého prezidenta veřejnost velmi zajímá. Prvního kola volby se zúčastnilo více než 60 procent voličů. O2 nyní svým zákazníkům umožňuje, aby mohli druhé kolo volby sledovat prostřednictvím mobilního internetového připojení zdarma. Na speciální adrese http://c2a.cz/volby proto operátor zpřístupnil informace z volebního serveru Českého statistického úřadu. Pro klienty v mobilní síti O2 je tento přístup zdarma. I ten, kdo nevyužívá ve svém mobilním telefonu žádný datový tarif, tak může od pátku získávat aktuální informace o prezidentské volbě. (TZ)
  • Lidé mohou v síti O2 zdarma sledovat průběžné sčítání hlasů v prezidentské volbě na volebním serveru Českého statistického úřadu
  • Volební výsledky budou v síti O2 přístupné zdarma od pátku 25. ledna 2013 do konce měsíce

Data stažená zákazníky O2 do mobilního telefonu při sledování výsledků voleb na adresehttp://c2a.cz/volby se od pátku 25. ledna do 31. ledna 2013 také nebudou započítávat do objemu stažených dat (FUP) klientů, kteří využívají některý z datových tarifů. „Princip je stejný jako u našeho portálu o2active.cz, který je pro naše zákazníky rovněž zdarma. Pokud klient přechází na jiný obsah, je upozorněn, že jeho stahování už bude zpoplatněno,“ říká Aleš Krejčí, projektový manažer mobilních a obsahových portálů společnosti Telefónica Czech Republic.

Upozornění: Moderní telefony s otevřeným operačním systémem obsah volebního serveru bez problémů zobrazí. U některých starších přístrojů však může být stránka v podobě, v jaké ji připravuje Český statistický úřad, méně přehledná.

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Jak první operátor v České Republice spustila LTE (Long Term Evolution), síť 4. generace mobilní komunikace, která umožňuje nejrychlejší mobilní internet současnosti. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje 312 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.