Faktury vystavené Informačním systémem K2 lze hradit pomocí QR kódů

Ostrava, 30. 1. 2013 – Společnost K2 atmitec, přední výrobce a implementátor sofistikovaných ERP řešení a provozovatel cloud computingových služeb, nabízí možnost využít při úhradě faktur vydaných Informačním systémem K2 zjednodušeného zadávání plateb přes QR kódy. (TZ)

V praxi to znamená, že faktury vystavené Informačním systémem K2 obsahují QR kód, který lze pomocí chytrého telefonu načíst do bankovní aplikace a platbu okamžitě odeslat. Odpadá tak nejen složité opisování fakturačních údajů a parametrů, ale také se snižuje počet chybně zadaných plateb.

Pravidla pro sdílení platebních údajů v rámci tuzemského platebního styku prostřednictvím QR kódů definuje Standard České bankovní asociace a aktuálně jej již ve svých mobilních aplikacích podporují například Komerční banka či Raiffeisenbank.

„Jde o další z řady kroků, které vedou k jednomu z dlouhodobých cílů naší společnosti – neustálým zlepšováním našich ERP řešení nabízet zákazníkům přidané hodnoty, které se projeví ve spokojenosti jejich vlastních zákazníků. A QR platby jsou v tomto ohledu typickým příkladem, protože je nejvíce ocení právě zákazníci našich zákazníků,” dodal k novince Pavel Motan, obchodní ředitel společnosti K2 atmitec.

O společnosti K2 atmitec

Společnost K2 atmitec s.r.o. vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na trhu informačních technologií patří mezi přední výrobce a dodavatele informačních systémů. Postupem času společnost rozšířila pole své působnosti a nyní se na trhu profiluje jako dodavatel komplexních ICT řešení šitých na míru zákazníka. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje jen s IS K2 více než 13 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.