Freecom rovná se design

Praha, 30. ledna 2013 – Freecom, součást společnosti Mitsubishi Kagaku Media a výrobce oceňovaných externích pevných disků a přenosných úložných zařízení, se kromě technologické dokonalosti svých výrobků také soustředí na jejich atraktivní a funkční design. Výsledkem je řada designérských ocenění pro produkty Freecom jako jsou iF, Universal Design Award nebo Red Dot. (TZ)

Základem byl nápad, že atraktivní design přitáhne high-endové zákazníky. A také idea, že navzdory nutně pragmatickému designu elektronických zařízení, by daná svoboda při návrhu měla být použita pro tzv. „zábavný“ faktor, který zdůrazní osobitost designu. Freecom začal na vývoji svých produktů spolupracovat s několika mladými top designéry, jako jsou Arman Emami, Sylvain Willenze a Chantal Nielsová.

Německý průmyslový designér Arman Emami, vítěz mnoha ocenění průmyslového designu, navrhnul pro Freecom celou produktovou řadu Sq. Je navržena ve stylu metaorganického designu a svými plynulými liniemi, oblými hranami a čtvercovým tvarem rozhodně vystupuje z davu podobných vzájemně zaměnitelných zařízení. Například mobilní disk Freecom Sq byl nedávno oceněn prestižním vyznamenáním iF GOLD, stejným jako v téže kategorii získal i známý výrobce Apple.  Tento disk vypadá opravdu výjimečně vedle jakéhokoli notebooku nebo počítače a svým umírněně charismatickým designem neomylně upoutá vaši pozornost. To je důvod, proč se tyto výrobky prodávají v obchodech Apple. Kromě svého atraktivního vzhledu zaujme mobilní disk Sq také svým obalem vyrobeným z nerezové oceli, což snižuje náchylnost k poškrábání a zanechávání otisků prstů. Jeho mladší bratříček pevný disk Sq již kráčí ve stopách svého mobilního Sq kolegy, když nedávno získal Reddot Design Award 2012.

Mobilní disk XXS je dokonalým příkladem tvůrčího přístupu Silvaina Willenze, dalšího designéra spolupracujícího s Freecomem. V  tomto případě zněl požadavek na malý, štíhlý a minimalistický design, ale zároveň něčím nový a překvapující. Willenz vynechal obvyklý obal z hliníku nebo pevného plastu a uzavřel pevný disk přímo do gumového pouzdra! To bylo dost odvážné a nekonvenční pojetí, a opravdu první svého druhu. Navržení obalu z gumy znamená vyhnout se použití více dílů a šroubků. Pouzdro pro disk se skládá jen z jedné části, která slouží zároveň jako ochranný obal. Snížení množství materiálu umožnilo Freecomu a Sylvainu Willenzovi vyrobit nejmenší pevný disk na trhu.

V neposlední řadě i Freecom DataBar dokazuje, že Freecom má čich na talentované designéry: chytrý a stylový výsledek první spolupráce mezi Freecomem a designérským duem Chantal Nielsovou a Robbertem Gerretsenem. Ti vyvinuli mechanismus, který umožňuje vysunout USB konektor z flash disku, takže už nikdy neztratíte kryt. Volba barev šedé a stříbrné klade důraz na vysokou kvalitu zpracování, tak typickou pro Freecom.

Environmentální dopad produktů Freecom sehrává další důležitou roli při návrhu nových produktů. Během výrobní fáze používá Freecom recyklované suroviny všude tam, kde je to možné, a zajišťuje, aby jeho produkty splňovaly normy RoHS, WEEE a CE/FCC. Vše od desek plošných spojů, po hořčíkové, hliníkové a dokonce i kaučukové schránky je navrženo s využitím energeticky úsporných komponent, které je možné recyklovat na konci svého životního cyklu, a zároveň veškeré produkty spadají do oficiálních směrnic o radiaci (EMI) a elektrostatickém výboji (ESD).

Ocenění:

Mobile Drive Sq

– iF Design Award 2012 GOLD

– Universal Design Award 2012

– Reddot Design Award 2012

Hard Drive Sq

– Reddot Design Award 2012

Mobile Drive XXS

– iF Product Design Award 2009

– Reddot Design Award – best of the best 2009

– Henry Van de Velde Label

Mobile Hard Drive CLS

– iF Product Design Award 2010

– Henry Van de Velde Label 2011

– Red dot design award – best of the best 2011

USB Clip

– Red dot design award – best of the best 2009, 2010

– GOOD Design Award Japan 2010

– GOOD Design Award USA 2010

– Designpreis Deutschland – Nominierung 2011

– Focus Open 2011

Obrázky ke stažení:

http://tod.unas.cz/kanydza/Freecom_awarded_products.zip

O společnosti Freecom

Freecom je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group. Od svého založení v roce 1989 navrhuje, vyrábí a prodává inovativní stolní a přenosné pevné disky, síťová úložiště NAS, flash disky, DVD vypalovačky, profesionální RDX a pásková úložiště a služby. Freecom slouží uživatelům PC i Mac. Freecom byl založen v Německu, ale jeho ústředí se nachází v Nizozemí a má pobočky v Rakousku, Belgii, Francii, Německu, Hong Kongu, Itálii, Japonsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Tchaj-wanu a Velké Británii. Pro více informací navštivte www.freecom.com a vyberte zemi, kde žijete.