Booom 2012: Nominace na ceny za nejlepší hry roku

PRAHA, 28. února 2013 – Asociace herního průmyslu ČR a SR vyhlásila nominace druhého ročníku ankety Booom o nejlepší videohry roku podle českých a slovenských herních novinářů. Součástí ankety je i ocenění za nejlepší hru vzniklou v České republice a na Slovensku, stejně jako hlasování široké veřejnosti.  (TZ)

Vyhlášení výsledků ankety Booom 2012 proběhne během slavnostního večera v úterý 26. března v pražském Divadle bez zábradlí. Přímý přenos z celého večera bude vysílán online na stránkách Booom.cz a prostřednictvím mediálních partnerů ankety. „Rádi bychom uspořádali důstojný a zároveň zábavný večer, který upozorní na to nejlepší, co v uplynulém roce v herní branži vzniklo,“ řiká prezident AHP Dušan Benža. „Zvláštní důraz klademe na ocenění pro české a slovenské herní vývojáře, jejichž celosvětové úspěchy bývají často v českých médiích opomíjeny.“

Vedle nominací v odborných kategoriích dnes AHP rovněž oznámila, že prodlužuje termín pro hlasování hráčské veřejnosti. Hráči mohou na stránkách www.booom.cz vybírat své favority pro nejlepší hru roku bez rozdílu platforem až do 10. března. Nově je součástí ankety také soutěž. Čtyři vylosovaní výherci se mohou těšit na výhry v podobě herních konzolí Xbox 360, PS Vita, Nintendo 3DS a balíček pěti aktuálních her od Electronic Arts.

Generálním partnerem ankety Booom 2012 je společnost BenQ. Mediálními partnery jsou herní pořady Re-Play, Indian a GP, herní časopisy Score a Level a internetové servery Doupě.cz, Games.cz, Hrej.cz a Zing.cz.

Nominace ankety Booom 2012:

Nejlepší česká hra

Botanicula
Carrier Command: Gaea Mission
Dead Trigger
Euro Truck Simulator 2
Miner Wars 2081

Nejlepší slovenská hra

Air Conflicts: Pacific Carriers
Cabela’s Dangerous Hunts 2013
Castle Defender
Plumber Reloaded
Tunnelers

Nejlepší hra pro PC

Diablo 3
Dishonored
Far Cry 3
The Walking Dead
XCOM: Enemy Unknown

Nejlepší hra pro PlayStation 3

Borderlands 2
Dishonored
Far Cry 3
Journey
Mass Effect 3

Nejlepší hra pro Xbox 360

Dishonored
Forza Horizon
Halo 4
The Walking Dead
Zaklínač 2: Vrahové králů – Rozšířená edice

Nejlepší hra pro Wii / Wii U

Assassin’s Creed III
New Super Mario Bros. U
NintendoLand
The Last Story
ZombiU

Nejlepší hra pro PS Vita

Assassins’s Creed III: Liberation
Gravity Rush
LittleBigPlanet PS Vita
Persona 4 Golden
Uncharted: Golden Abyss

Nejlepší hra pro Nintendo 3DS/DS

New Super Mario Bros. 2
Pokémon B/W Version 2
Professor Layton and the Miracle Mask
Rayman: Origins
Resident Evil: Revelations

Nejlepší mobilní hra

Angry Birds: Star Wars
Dead Trigger
Rayman: Jungle Run
Super Hexagon
The Walking Dead: The Game

Nejlepší grafika a technické zpracování

Assassin’s Creed III
Dishonored
Far Cry 3
Halo 4
Journey

Nejlepší herní scénář

Dishonored
Mass Effect 3
Max Payne 3
Spec Ops: The Line
The Walking Dead

Nejlepší herní hudba

Assassin’s Creed III
Botanicula
Journey
Mass Effect 3
Max Payne 3

Nejlepší lokalizace zahraniční hry

Assassin’s Creed III
Dishonored
Far Cry 3
Wonderbook: Book of Spells
Zaklínač 2: Rozšířená edice

O anketě Booom 2012:

Anketa Booom je od roku 2011 pořádána Asociací herního průmyslu České a Slovenské republiky. Odborná porota z řad českých a slovenských herních novinářů a publicistů v ní vyhlašuje ocenění za nejlepší videohry uvedené na trh v uplynulém roce. Anketa si klade za cíl spojit jednou za rok celou českou a slovenskou herní scénu a stát se důstojnou variantou obdobných filmových a hudebních ocenění udělovaných na našem území.

O společnosti BenQ:

Společnost BenQ je leaderem na trhu s DLP® projektory, výrobcem digitálních fotoaparátů a především vynikajících herních monitorů. Věděli jste, že BenQ vyrábí několik herních monitorů, které vyvíjeli společně s nejlepšími světovými profesionálními hráči?

O AHP:

Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky, o. s., je občanským sdružením, které sdružuje největší společnosti z řad importérů a distributorů interaktivního softwaru působící v České republice a na Slovensku. Cílem AHP je zvýšení povědomí o herním průmyslu v regionu, zefektivnění diskuse o problémech v tomto oboru zábavního průmyslu a poskytování potřebných základních informací veřejnosti a médiím.