IGNUM ve spolupráci s IBM daruje výpočetní výkon na humanitární výzkum

Praha, 23. července 2013 – Česká společnost IGNUM, poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, se stala partnerem neziskového programu podporovaného společností IBM World Community Grid (WCG). Společnost IGNUM se tak připojila do rozsáhlé komunity lidí a firem, které nezištně pomáhají bojovat s palčivými problémy na celém světě.   (TZ)

World Community Grid shromažďuje nevyužitý výpočetní výkon téměř dvou milionů osobních počítačů a poskytuje jej pro humanitární výzkumy. Systém zadává každému počítači drobné výpočetní úlohy, které stroj zpracovává ve chvílích, kdy není používán jeho majitelem. Výsledky jsou následně zasílány vědcům, jimž pomáhají například při vývoji léků proti rakovině či AIDS, při hledání nových obnovitelných zdrojů energie nebo při získávání čisté vody či zvyšování nutriční hodnoty rýže v boji proti chudobě v ohrožených částech světa. Samozřejmostí je, že je programem garantována bezpečnost všech dat uložených v počítači.

Dosud se do projektu dobrovolně zapojilo přes půl milionu lidí z více než 80 zemí světa. Partnerem programu World Community Grid se může stát počítačový tým, který splní potřebný počet poskytnutých výpočetních dnů. Mezi více než čtyřmi stovkami partnerů programu jsou nyní již tři z České republiky – nejnověji se zapojila společnost IGNUM, která připojením svých počítačů poskytla potřebný počet výpočetního času.

„Rozhodnutí společnosti IGNUM zapojit se do programu World Community Grid je výrazem jejich odpovědného přístupu. Přispívají k humanitárnímu výzkumu a nepřímo tak zlepšují podmínky a kvalitu života milionů lidí po celém světě,“ komentuje Monika Ladmanová, manažerka CSR z IBM. „Pro zájemce z České republiky jsme spustili zjednodušenou registraci přes portál Darujspravne.cz,“ doplňuje.

Součástí více než stoleté historie IBM je odpovědnost za trvale udržitelný rozvoj.  Právě vycházející zpráva IBM o společenské odpovědnosti „CSR Report 2012“ shrnuje aktivity IBM v minulém roce, mimo jiné poskytnutí SmartCloud platformy pro obnovu míst postižených hurikánem Sandy na východním pobřeží USA, propojení lékařské péče a informací na Haiti, snížení emisí CO2 o 16% oproti roku 2005 a granty na realizaci více než 350 projektů po celém světě.

V Česku se IBM v roce 2012 mimo jiné podílela na kampani „Česko mluví o vzdělávání“, iniciovala program „Věda má budoucnost“ nebo věnovala 78 speciálních počítačů se vzdělávacím programem „KidSmart“ školním zařízením v Havířově a Přerově. Dobrovolníci z řad zaměstnanců IBM dále vzdělávali seniory v počítačové gramotnosti či pomáhali při budování „Otevřené zahrady“ v Brně.

Více informací o CSR programech společnosti IBM naleznete zde.