GFI Software přidává do GFI Cloud službu Web Protection pro zabezpečení podnikového webu

PRAHA – 15. října 2013 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), ohlásila novou službu Web Protection v rámci své cloudové nabídky GFI Cloud, inovativní platformy pro SMB firmy umožňující IT administrátorům snadnou správu a zabezpečení serverů, pracovních stanic a mobilních zařízení z webového uživatelského rozhraní. Nová služba umožňuje IT manažerům omezit rizika vyplývající z webového přístupu a ztráty produktivity práce s pomocí řízeného internetového přístupu a využívání pracovních počítačů bez ohledu na to, zda jsou v kanceláři nebo ve vzdálených lokalitách. Přidáním nové služby pro ochranu podnikového přístupu k webu se GFI Software stává vedoucím dodavatelem na trhu, který nabízí antivirus, patch management a ochranu webu na všech koncových zařízení prostřednictvím jediné, centrální konzole v cloudu. (TZ)

Nekontrolované surfování po webu může vyústit v bezpečnostní rizika, právní důsledky, ztrátu produktivity a kapacity připojení, ale podnikovými zdroji limitovaní IT administrátoři často nemají ani čas ani rozpočet na hledání a provozování řešení pro monitorování webového přístupu. Se službou GFI Cloud a snadno ovladatelnou webovou konzolí mohou administrátoři spustit webovou ochranu v řádu minut. Stačí jen párkrát kliknout a zpřístupnit službu a získat s minimálním úsilím kontrolu nad surfováním po webu na všech spravovaných počítačích.

Služba Web Protection nabízí širokou funkcionalitu pro ochranu webu umožňující administrátorům získat kompletní kontrolu nad zabezpečením distribuované infrastruktury, její ochranou před škodlivými webovými stránkami, phishingovými aktivitami, spywarem, adwarem, botnenty a spamy. Služba Web Protection zajišťuje blokování většiny škodlivého kódu na Internetu ještě dříve, než se k němu dostane požadavek koncového uživatele ze serveru, klientského PC či notebooku. Ochrana před webovými hrozbami je aktualizována každých 5 minut.

Díky filtrování v rámci služby Web Protection mohou administrátoři nastavit politiku filtrování z pohledu 80 různých kategorií webových stránek tak, aby nedocházelo ke snižování produktivity práce uživatelů a zvyšování úrovně bezpečnostních a právních rizik. Kromě toho funkcionalita pro monitorování webu pomáhá administrátorům zajistit maximální propustnost s využitím grafických reportů v reálném čase a automaticky generovaných upozornění v případě dosažení definovaných prahových hodnot. S těmito nástroji mohou administrátoři snadno identifikovat zvýšenou spotřebu šířky pásma podle zařízení, webové stránky či její kategorie a rychle problém vyřešit bez následků na vyšší náklady či zátěž sítě.

„Malware je každým dnem stále zákeřnější a hackeři útočí na uživatele ze všech směrů – na sociálních sítích, prostřednictvím neaktualizovaného softwaru, vyhledávacích nástrojů a tak dále,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii ve společnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Bezpečnostní rizika narůstají každou minutu, ale IT administrátoři v SMB firmách mají k dispozici stále tytéž omezené zdroje a rozpočty. GFI Cloud pomáhá těmto administrátorům překonat výzvy poskytnutím dostupné, snadno využitelné vícevrstvé platformy, kterou lze ovládat z jedné cloudové konzole. Výsledkem je komplexní ochrana za výhodných cenových podmínek a s jednoduchou správou. Naše řešení poskytuje vyšší důvěru v zabezpečení podnikové infrastruktury a kontinuitu podnikání.“

Vícevrstvá bezpečnost z cloudu

Služba GFI Web Protection je další z řady již existujících služeb GFI Cloud včetně správy antivirového řešení, patch managementu, monitorování pracovních stanic a serverů, asset trackingu a vzdálené podpory. Přidáním služby webové ochrany nabízí GFI podnikovým administrátorům vícevrstvou platformu pro zajištění bezpečnosti prostřednictvím jediného cloudového řešení. Ať již se budou potřebovat bránit proti nejnovějším online hrozbám, automatizovat aktualizace softwaru třetích stran či monitorovat využívání podnikového webu, mohou administrátoři řídit bezpečnost a výkonnost svých sítí prostřednictvím jednoho řídícího panelu (dashboardu). To jim uvolní zdroje a čas potřebný na řešení jiných důležitých úkolů.

Jednoduchost využívání GFI Cloud začíná snadnou instalací agenta, který připojí každý počítač k ovládací konzoli přes web. Jakmile jsou připojeny, administrátoři se přihlásí ke konzoli GFI Cloud pro nastavení základních služeb na všech pracovních stanicích a serverech prostřednictvím jednotného rozhraní. Agenti pak připojí každý počítač ke službě GFI Cloud přes internet, bez ohledu na jejich lokalitu. To administrátorům umožní spravovat PC a mobilní zařízení využívaná zaměstnanci pracujícími vzdáleně stejně snadno jako počítače umístěné v rámci podnikové sítě.

Služby GFI Cloud poskytují malým a středně velkým podnikům pokročilou antivirovou a anti-malwarovou ochranu, patch management, webovou ochranu, monitorování sítě a služeb, a správu IT infrastruktury. Tyto služby poskytují administrátorům možnost sledovat stav a stabilitu svých sítí a optimalizovat konfigurace serverů a pracovních stanic s cílem zvýšit jejich výkonnost. Jakákoliv z těchto služeb může být nasazena flexibilně a škálovatelně tak, aby co nejlépe vyhovovala obchodním potřebám SMB společností. Může být také snadno integrována se systémem pro vzdálený přístup TeamViewer. Pokud je na konkrétním počítači detekován TeamViewer, GFI Cloud automaticky na jedno kliknutí umožní přístup k tomuto počítači, což administrátorům dovolí rychleji identifikovat a řešit problémy.

Cena a dostupnost

Služba Web Protection je v rámci GFI Cloud dostupná již nyní. Služby GFI Cloud jako Web Protection, Antivirus a Patch Management stojí každá 360 korun na jeden počítač na rok. Služby je možné objednat u obchodních partnerů GFI Česká republika a Slovensko. V plánu je další rozšiřování služeb GFI Cloud o nové funkcionality postavené na obchodních a bezpečnostních řešeních, které GFI Software dodává na trh.

Více informací naleznete na http://www.gficloud.com/ nebo na e-mailu obchod@gfi.cz. 30 denní verze zdarma je dostupná na https://signup.gficloud.com.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.