ZyXEL zvyšuje přidanou hodnotu pomocí nové řady powerline produktů standardu Homeplug AV2 s rychlostí 600 Mb/s

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, vytváří pro poskytovatele služeb nový potenciál, jak zvýšit přidanou hodnotu pro zákazníky a získat náskok před konkurencí. Na trh uvedla novou řadu PLA5000 Gigabit Ethernet HD obsahující vůbec první powerline produkty na trhu, které podporují nový standard HomePlug AV2 a přinášejí datové rychlosti až 600 Mb/s. (TZ)

Nové produkty podporují několik video streamů ve vysokém rozlišení i vzdálenou správu podle specifikace TR-069. Poskytovatelům služeb tak umožňují nabízet vyšší výkon a lepší úrovně služeb stávajícím i novým zákazníkům, kteří požadují co nejvýkonnější konektivitu pro 3D video, interaktivní hry a sledování HD videa na několika obrazovkách. Jde o skvělou příležitost, jak dosáhnout vyšší přidané hodnoty, udržet si zákazníky a odlišit se od konkurence, říká Martin Bratičák, Channel Leader CEE společnosti ZyXEL.

„Stále více uživatelů využívá televizní služby ve vysokém rozlišení poskytované na vyžádání prostřednictvím internetu a hraje interaktivní hry s bohatým grafickým obsahem. Tyto nové verze produktů nabízejí rychlost až 600 Mb/s, a jsou tedy až o 20 procent rychlejší než dosud prodávané produkty s rychlostí 500 Mb/s. Z toho důvodu okamžitě zaujmou spotřebitele, kteří vyžadují vyšší rychlosti. Poskytovatelům služeb umožňují nabídnout něco navíc zákazníkům, kteří chtějí plně využít služeb nových digitálních médií.“

Podpora vzdálené správy podle specifikace TR-069 poskytovatelům služeb umožňuje spravovat a konfigurovat klientská zařízení vzdáleně, bez manuálního zásahu koncových uživatelů, a poskytovat tak zákazníkům rozšířenou podporu.

Powerline ethernetové adaptéry PLA5205 (standardní verze) a PLA5215 (průchozí verze) jsou ideálním řešením pro přenos operátorských služeb do zařízení v domácnosti, která se nacházejí příliš daleko od Wi-Fi routeru, kde není možné nepřetržité zajištění stabilní přenosové kapacity, nutné pro multimediální služby. Stejně jako všechny ostatní powerline adaptéry ZyXEL, jsou i tyto produkty velice kompaktní a lze je používat okamžitě po zapojení do stávajících elektrických zásuvek.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.