Synology představuje DiskStation DS214: vysoce výkonný NAS server pro kanceláře i domácnosti

Praha, 16. 10. 2013 – Společnost Synology, přední světový výrobce úložišť a serverů, uvádí na trh DiskStation DS214. Dvoujednotkový NAS server s mnoha užitečnými funkcemi, jež představují špičková řešení pro sdílení a ochranu dat při skvělém poměru ceny a výkonu. (TZ)

„Uvedením DS214 na trh Synology pokračuje ve své snaze vytvářet intuitivní a efektivní řešení pro ukládání dat a stále vyšší nároky uživatelů ze SMB sektoru i malých kanceláří,“ říká Chad Chiang, produktový manažer společnosti Synology.

DiskStation DS214 dokáže optimálně sladit všechny multitaskingové procesy a poskytuje nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Je vybaven dual core procesorem 1 066 GHz a operační pamětí 512 MB DDR3. Předchozí řadu překonává také v rychlosti čtení (111 MB/s) i zápisu (105 MB/s) při konfiguraci RAID 1 v prostředí systému Windows.

Vestavěná jednotka Floating Point Unit (FPU) umí celkovou kapacitu procesoru ještě navýšit. DS214 oceníte zejména pro urychlení přípravy náhledů nebo zjednodušení prohlížení fotografií v různých rozlišeních. Díky šifrovací formuli dokáže přesunout úkol od hlavního procesoru a zrychlit přenos souborů.

DS214 je vybaven dvěma USB porty 3.0, které nabízejí desetkrát rychlejší přenos souborů než rozhraní USB 2.0 a umožňují tak ještě efektivnější transfer dat na externí disky.

Nová DiskStation DS214 od Synology je navržena tak, aby splňovala maximální požadavky na pohodlí i bezpečí. Obsahuje například diskové šachty, jež umožňují uživatelům přidávat 3,5palcové pevné disky bez použití šroubováku. Zepředu přístupné hot-swap šachty dovolují jednoduchou výměnu a údržbu pevných disků.

DS214 běží na DiskStation Manager (DSM) 4.3 – intuitivním webovém operačním systému s přívětivým uživatelským rozhraním, který poskytuje celou řadu aplikací zvyšujících produktivitu práce. Předchozí verze systému, DSM 4.2, je jediným NAS operačním systémem, který byl oceněn „Best Choice Award“ a „Media’s Choice Award“ na veletrhu Computex 2013.

Pro více informací prosím navštivte:

Webovou stránku DSM 4.3: http://www.synology.com/dsm/index.php?lang=cht

Produktovou stránku DS214: http://www.synology.com/products/product.php?product_name=DS214&lang=cht

Dostupnost:

DiskStation DS214 je na trhu již k dispozici.

Synology v kostce

Společnost Synology využívá všech výhod nejnovějších technologií a nabízí firemním i domácím uživatelům spolehlivý a cenově dostupný způsob centralizovaného ukládání dat, jednodušší zálohování dat, sdílení a synchronizaci souborů napříč nejrůznějšími platformami a okamžitý a snadný přístup k těmto datům. Společnost Synology si klade za cíl dodávat produkty s pokročilými funkcemi a zajišťovat špičkové služby zákazníkům. Oficiální internetové stránky společnosti jsou www.synology.com.