Společnost Sony představuje fotoaparát α7R: nejmenší a nejlehčí Full-frame fotoaparát s výměnnými objektivy na světě

Přichází profesionálními fotografy netrpělivě očekávaná novinka od společnosti Sony. Fotoaparát α7R, který vytváří zcela novou kategorii v oblasti digitálního zobrazování. Tento kompaktní fotoaparát bez zrcadla s výměnnými objektivy disponuje převratným výkonem a vyznačuje se skvělou precizností. Fotoaparáty Sony řady α7 jsou prvními bezzrcadlovkami s 35mm Full-frame sensorem. (TZ)

  • Nově vyvinutý Full-Frame CMOS snímač Exmor™ „bez mezer na čipu“ a bez optického nízkopropustného „low-pass“ filtru přináší efektivní rozlišení objektivu 36,4 megapixelu

  • Nový procesor BIONZ X™ zpracovává obraz přibližně třikrát rychleji a nabízí nový způsob redukce šumu

  • Nově vyvinutý rychlý a inteligentní systém automatického zaostřování Fast Intelligent AF je až o 35% rychlejší než standardní automatické zaostřování s detekcí kontrastu

  • Vylepšený hledáček XGA OLED Tru-Finder™ se širokým zorným úhlem

  • Praktické, spolehlivé a intuitivní odolné tělo z hořčíkové slitiny, odolné proti prachu/vlhkosti a s možností vlastního nastavení ovládacích prvků

  • Snímání videozáznamu v progresivním Full HD formátu AVCHD (1920×1080 – 60p/25p) s možností nastavení úrovně audia a HDMI výstup

  • Výstup fotografií v 4K rozlišení s podporou technologie TRILUMINOS Display

  • Rozhraní NFC a Wi-Fi pro rychlé propojení se smartphony a tablety

α7R, nový model fotoaparátů řady α7, přináší zkušeným fotografům jedinečné a prakticky neomezené možnosti uměleckého vyjadřování. A díky široké nabídce objektivů od společností Sony a Carl Zeiss, rozšířené o dalších šest nových Full-Frame objektivů, dosáhnete dokonalé obrazové kvality – ať už pořizujete vysoce detailní fotografie nebo kinematografické Full HD videozáznamy s perfektně ostrým obrazem.

Fotoaparát α7R, vyznačující se nádherným designem, je nekompromisní fotografický nástroj, který v první řadě klade důraz na uspokojení potřeb pokročilých uživatelů. Je zkonstruován tak, aby se pohodlně držel v ruce i během několikahodinového náročného snímání. Přední a zadní otočné ovládací prvky, otočný nastavovací prvek a otočný ovladač expozice umožňují intuitivní nastavení při komponování záběrů prostřednictvím vysoce kontrastního hledáčku XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlišením nebo výklopného 3,0 palcového LCD displeje.

 

35 mm Full-Frame CMOS snímač Exmor využívá koncentraci světla, zdokonalenou technologii fotodiod a může se také pochlubit novou architekturou čipu „bez mezer“, která eliminuje mezery mezi sousedícími obrazovými body. Díky těmto vylepšením se dosahuje účinnějšího zachytávání světla, vynikajícího rozlišení, skvělé citlivosti a velmi nízkého šumu. A také byl vyřešen problém zmenšení rozměru pixelu vzhledem k vysokému počtu obrazových bodů.

Nový výkonný procesor pro zpracování obrazu BIONZ X ve spolupráci s Full-Frame snímačem umožňuje fotoaparátu α7R snímat kvalitní Full HD videozáznamy. Díky tomu dokážete snímat dokonalé kinematografické videozáznamy s nádhernými barvami a velmi nízkým šumem i při špatných světelných podmínkách. Transfokace Clear Image Zoom byla vylepšena speciálně pro snímání videozáznamů pro zajištění působivě detailních záběrů při zachování plného rozlišení. K dispozici také budete mít profesionální filmové funkce, jako možnost nastavení úrovně záznamu audio signálu a HDMI výstup, který umožňuje sledovat videozáznam na externím monitoru, nebo sledovat videozáznam nasnímaný na jiném zařízení.

Model α7R přináší rychlý a inteligentní systém automatického zaostřování Fast Intelligent AF, který zajišťuje rychlé a přesné automatické zaostřování. Fotoaparát je navržen tak, aby byl plně uživatelsky nastavitelný a mohl plně uspokojit vaše fotografické požadavky, a to díky devíti uživatelským tlačítkům, kterým můžete přiřadit až 46 funkcí. Dokonce i při snímání objektu, který je částečně otočen od fotoaparátu a snímek má malou hloubkou ostrosti, bude tvář zaměřena a to díky extrémně přesné detekci oka (eye-AF).

Snímky pořízené ve vysokém rozlišení si můžete přehrávat přímo na 4K televizorech, které dokážou zobrazit obraz až se čtyřnásobně vyšším rozlišením než Full HD. Díky podpoře technologie TRILUMINOS Color si při přehrávání videozáznamů a fotografií pořízených fotoaparátem α7R vychutnáte brilantní obraz a široký rozsah barev. Stačí ho jen připojit k televizoru BRAVIA, který disponuje technologií TRILUMINOS Display.

Prostřednictvím rozhraní Wi-Fi a NFC se α7R dokáže jediným dotykem jednoduše bezdrátově propojit s vaším smartphonem Xperia™, NFC kompatibilním smartphonem s OS Android nebo tabletem. Pomocí aplikací PlayMemories Camera Apps si můžete ještě více zdokonalit fotografické zážitky. Díky neustále se rozrůstající nabídce volných i placených aplikací můžete získat nové kreativní efekty, filtry, pomůcky a mnoho dalších vzrušujících možností.

Nová aplikace ‘Multiple Exposure’ automaticky zkombinuje záběry s různými expozicemi a vytvoří krásné a dramatické efekty. Zvolit si můžete jedno z přednastavených uměleckých témat, jakož i manuální režimy sestavování.

Předinstalovaná aplikace ‘Smart Remote Control’ umožňuje nastavovat expozici a ovládat spoušť pomocí vašeho smartphonu. Tuto aplikaci využijete například při skupinovém fotografování a snímání autoportrétů ze stativu. Aplikace také automaticky posílá fotografie do vašeho mobilního zařízení pro okamžité sdílení snímků.

Zásluhou pevného těla vyrobeného z hořčíkové slitiny, které je odolné vůči prachu a vlhkosti, má fotoaparát α7R hmotnost jen 407 g (pouze tělo), což z něj dělá nejmenší a nejlehčí fotoaparát s výměnnými objektivy s Full-Frame snímačem na světě.

Tento fotoaparát jistě ocení zaneprázdnění profesionálové i pokročilí amatéři. Pochlubit se může nejvyšší obrazovou kvalitou ze všech fotoaparátů α dostupných k dnešnímu dni. Zcela nový Full-Frame CMOS snímač Exmor s efektivním rozlišením cca 36,4 megapixelu zajišťuje takovou úroveň detailů, jakou nedosáhnete u žádného fotoaparátu v této třídě.

Snímač s vysokým rozlišením neobsahuje dolní propust, což zaručuje mimořádnou rozlišovací schopnost. Snímač spolupracuje s novým procesorem BIONZ X – obrazovým procesorem nejnovější generace od společnosti Sony, který klade důraz na detail a snižuje obrazový šum v širokém rozsahu citlivosti ISO 100-25600 (Pozn.: pomocí funkce Multi-Frame Noise Reduction lze rozsah citlivosti rozšířit až na ISO 50 nebo ISO 51200).

Nové Full-Frame objektivy s bajonetovým uchycením E

Nabídka vyměnitelných objektivů se nyní rozšiřuje o pět nových Full-Frame objektivů s bajonetovým uchycením E, s nimiž naplno využijete jedinečný výkon fotoaparátu α7R. Tato řada Full-Frame objektivů s bajonetovým uchycením E obsahuje dva transfokační objektivy se středním rozsahem od společnosti Sony a Carl Zeiss, dva objektivy Sonnar T* s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností a prémiový teleobjektiv G Lens. K dispozici také máte bajonetový adaptér nové generace, který fotografům přináší naprostou svobodu. Díky němu totiž mohou používat i všechny Full-Frame objektivy s bajonetovým uchycením A, včetně vylepšeného teleobjektivu SAL70200G2 70-200 mm F2.8 G SSM II.

Spolu s novým fotoaparátem α7R také přichází nové příslušenství. Grip VG-C1EM prodlužuje výdrž fotoaparátu díky dvěma bateriím NP-FW50 a přináší lepší komfort při vertikálním snímání. Nabíječka baterií BC-TRW zase prostřednictvím LED indikátorů informuje o stavu nabíjení. S použitím kabelu Multi Flash Cable můžete samostatnou patici FA-CS1M použít pro připojení příslušenství mimo fotoaparát. Elegantní měkké kožené pouzdro LCS-ELCA ještě více usnadňuje manipulaci s fotoaparátem α7R a chrání jej před poškozením nebo poškrábáním během přenášení.

Nový lehký kompaktní digitální Full-Frame fotoaparát α7R s výměnnými objektivy od společnosti Sony je možné si předobjednat již dnes prostřednictvím webové stránky Sony store. Na evropském trhu bude k dostání v polovině listopadu.

– Konec –

Hlavní technické údaje

α7R

Kompatibilní objektivy

Objektivy Sony s bajonetovým uchycením E

Snímač obrazu

Typ

35 mm Full-Frame (35,9 × 24,0 mm), CMOS snímač Exmor

Počet pixelů (efektivních)

cca 36,4 megapixelu

Systém záznamu (fotografie)

Formát záznamu

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver.2.3, MPF Baseline), RAW (Sony ARW 2.3)

Systém záznamu (video-
záznamy)

Formát záznamu

AVCHD Ver. 2.0/ MP4

Média

Paměťová karta Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, paměťová karta SD, SDHC (UHS-I), SDXC (UHS-I)

Systém zaostřování

Typ

Fast Intelligent AF
(automatické zaostřování s detekcí kontrastu)

Zaostřovací body

25 bodů (automatické zaostřování s detekcí kontrastu)

Nastavení expozice

Typ měření

1200 zónové měření

Citlivost ISO (Doporučený index expozice)

Statické záběry: ISO 100-25600 (krok 1/3 EV), (ISO 50 v režimu rozšíření citlivosti ISO),
AUTO (ISO 100-6400, volitelná dolní a horní hranice)
Videozáznamy: ISO 200-25600 (krok 1/3 EV) / AUTO (ISO 200-6400)

Hledáček

Typ

1,3 cm (0,5palcový) elektronický hledáček (barevný)

Počet bodů

2 359 296 bodů

Pokrytí zorného pole

100%

Zvětšení

cca 0,71x (s 50 mm objektivem při nastavení na nekonečno, dioptrická korekce -1m-1)

LCD displej

Typ

7,5 cm (3,0palcový) TFT displej

Počet bodů

921 600 bodů

Polohovatelné úhly

90 stupňů nahoru, 45 stupňů dolů

Wi-Fi

Zobrazení na smartphonu

Ano

Odesílání do PC

Ano

Zobrazení na televizoru

Ano

NFC

Ano (NFC Forum Type 3 Tag,

Dálkové ovládání po jediném dotyku (One-touch remote),
Sdílení po jediném dotyku (One-touch sharing))

PlayMemories Camera Apps

Ano

Audio

Mikrofon

Vestavěné stereofonní mikrofony nebo ECM-CG50/XLR-K1M (prodáváno zvlášť)

Reproduktor

Vestavěný, monofonní

Sluchátka

Ano (3,5 mm stereofonní mini konetktor)

Rozměry
(bez přečnívajících částí)

cca 126,9 mm x 94,4 mm x 48,2 mm

Hmotnost

cca 407 g (pouze tělo)

cca 465 g (včetně baterie a paměťové karty Memory Stick PRO Duo)

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe, prosím, navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation, prosím, navštivte stránku http://www.sony.net.