Na dobročinném projektu „Sociální automobil“ se nově podílí chomutovská pobočka společnosti Eaton

Praha, 23. říjen 2013 – Dobročinný projekt „Sociální automobil“ slaví další úspěšné předání automobilu do potřebných rukou. Tentokrát jsou obdarovány děti a pečovatelé z občanského sdružení FOD – Klokánek v Chomutově, kterým poslouží jak k přepravě dětí, například k lékaři nebo do nemocnice, tak k drobnému zásobování. Předání vozu je možné díky finančním prostředkům firem z daného regionu, jež se zavázaly k platbám za reklamní sdělení umístěná na vozidle. Jednou z angažovaných firem je právě Eaton Industries s.r.o. (TZ)

Umožnění bezproblémové přepravy dětí

Slavnostní předání vozu Renault Kangoo v rámci projektu „Sociální automobil“ do rukou občanského sdružení FOD – Klokánek Chomutov proběhlo 11. října v 13:30 hodin v ulici Kamenný Vrch 5307, v Chomutově. Automobil je pro FOD Klokánek nutností, ať už se jedná o běžný převoz dětí k lékařům či o drobné zásobování, nebo o urgentní případy, jako okamžitá hospitalizace nebo nutné odebrání dětí z problémové rodiny v co možná nejkratší možné době.

Již více než 230 darovaných vozů

Za dvanáct let fungování projektu „Sociální automobil“ bylo různým institucím zprostředkováno více než 230 vozů. Mezi obdarované patří instituce zaměřené na výchovu, vzdělání, rehabilitaci nebo integraci osob zdravotně či mentálně postižených nebo jinak hendikepovaných, dětské domovy a zařízení pro seniory. Cílem projektu je, za spoluúčasti firem daného regionu, vytvářet, zdokonalovat a obnovovat vozový park právě ve výše zmíněných objektech. Záslužný projekt zaštiťuje agentura Kompakt spol. s r.o., která zajišťuje finanční prostředky od firemních a dalších subjektů výměnou za reklamní využití ploch na zprostředkovaných vozidlech. Dle zahraničních zkušeností je zatím tento projekt postaven na vozech Ford Transit, Renault Kangoo a Renault Master. V současné době se k participujícím subjektům v chomutovském regionu přidala i společnost Eaton Industries s.r.o., jež spadá pod divizi Eaton Vehicle Group a v ČR působí od roku 2004. Vyrábí součásti vedení kapalin pro klimatizační jednotky a posilovače řízení pro evropské automobilové výrobce.

FOD Klokánek Chomutov

FOD je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Organizace má po celé ČR několik poboček. V Klokáncích je umístěno asi 600 dětí a kapacita je téměř zcela naplněna. Chomutovský Klokánek má kapacitu 20 dětí. V současné době v něm pobývá 18 dětí ve věku do 12 let. Ty mají v domově stejný režim jako v normálních rodinách. Chodí do školy nebo do školky, s tím, že po celou dobu o ně v domově pečuje vychovatelka. Současným trendem je, že pečovatelé berou děti k sobě domů, kde se o ně starají. Stále je však největším úspěchem nalezení nové fungující rodiny.

Pro další informace navštivte webové stránky http://www.Eaton.cz .

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochranně elektrických obvodů; ochranně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 102 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu .