Check Point Software Technologies zveřejňuje finanční výsledky za 3. čtvrtletí 2013

PRAHA, 1. listopadu 2013 – Společnost Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2013, které skončilo 30. září 2013. (TZ)

 • Celkové tržby: 344,1 milionu USD, došlo k 4% meziročnímu nárůstu,

 • Provozní zisk dle Non-GAAP: 200,8 milionu USD, představuje 58 % tržeb,

 • Zisk na akcii dle Non-GAAP: 0,85 USD, jde o 8% meziroční nárůst,

 • Výnosy příštích období: 566,8 milionu USD, představuje 12% meziroční nárůst.

„Jsme velmi spokojeni s výsledky za třetí čtvrtletí. Příjmy a zisk na akcii za uplynulý kvartál jsou jedny z našich nejlepších, což podtrhuje sílu naší společnosti,“ říká Gil Shwed, zakladatel, předseda a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies. „Nedávno představená bezpečnostní zařízení pro datová centra a malé firmy vyvolala u zákazníků obrovské nadšení, takže očekáváme vysoké tempo růstu i v dalším kvartálu.“

Nejdůležitější finanční ukazatele za třetí čtvrtletí roku 2013:

 • Výnosy celkem: 344,1 milionu USD ve srovnání se 332,4 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 4% nárůst.

 • GAAP provozní příjmy: 183,3 milionu USD ve srovnání se 180,5 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 2% nárůst. GAAP provozní marže činila 54 %, ve srovnání s 55 % ve třetím čtvrtletí roku 2012.

 • Non-GAAP provozní příjmy: 186,5 milionu USD ve srovnání se 182,6 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 2% nárůst. Non-GAAP provozní marže činila 54 %, ve třetím čtvrtletí roku 2012 to bylo 55 %.

 • GAAP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: GAAP čistý příjem 159,7 milionu USD, ve srovnání se 152,4 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 5% růst. GAAP čistý příjem na akcii činil 0,80 USD, ve srovnání s 0,73 USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 10% růst.

 • Non-GAAP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: Non-GAAP čistý příjem 168,9 milionu USD, ve srovnání se 164,1 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 3% růst. Non-GAAP čistý příjem na akcii činil 0,85 USD, ve srovnání s 0,79 USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 8% nárůst.

 • Výnosy příštích období: K 30. září 2013 činily výnosy příštích období 566,8 milionu USD, ve srovnání se 505,9 miliony USD k 30. září 2012, což je 12% nárůst.

 • Cash flow: Provozní cash flow činil 195,5 milionu USD, ve srovnání se 180,4 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2012, což je 8% nárůst.

 • Program zpětného odkupu akcií: V průběhu třetího čtvrtletí roku 2013 společnost Check Point zpětně odkoupila 2,3 milionu akcií v celkové hodnotě 128,3 milionu USD.

 • Hotovostní zůstatky a obchodovatelné cenné papíry: 3 664,3 milionu USD k 30. září 2013, což představuje nárůst o 417,5 milionu USD, ve srovnání s 3 246,8 miliony USD k 30. září 2012.

Firemní novinky

Během třetího čtvrtletí jsme vydali nejnovější verzi oceňovaného řešení Software Blades Architecture s integrovanou novinkou Threat Emulation. Kromě toho jsme rozšířili portfolio našich produktů pro zabezpečení datových center:

Bezpečnostní brána Check Point R77 – Obsahuje více než 50 produktových vylepšení, včetně nové služby ThreatCloud Emulation, technologie Check Point HyperSpect pro zlepšení výkonu a Check Point Compliance Software Blade. R77 umožňuje zákazníkům využít komplexní bezpečnostní platformu pro dosažení vysoké úrovně zabezpečení při současně nižších celkových nákladech na vlastnictví.

Check Point Threat Emulation – Check Point Threat Emulation zabraňuje infekcím z dosud neodhalených zranitelností nultého dne, nových variant malwaru a chrání před cílenými útoky. Inovativní řešení rychle detekuje podezřelé soubory a spouští je ve virtuálním prostředí sandbox napříč různými verzemi operačního systému, takže odhalí škodlivé chování a zabrání malwaru v proniknutí do sítě. Threat Emulation je k dispozici jako softwarový blade nebo je také k dispozici jako služba prostřednictvím Private Cloud Emulation Appliance.

Představení bezpečnostního zařízení 13500 pro zabezpečení datových center – Zařízení řady 13500 používá technologii Check Point HyperSpect pro zlepšení výkonu a poskytuje bezkonkurenční bezpečnostní výkon s reálnou propustností firewallu 23,6 Gb/s, reálnou propustností IPS 5,7 Gb/s a bezpečnostním výkonem 3200 SecurityPower jednotek (SPU).

Mezinárodní ocenění:

Check Point se umístil v segmentu „Leaders“ v Magic Quadrant for Unified Threat Management – Check Point se umístil v segmentu „Leaders“ v Gartner Magic Quadrant for Unified Threat Management (UTM). Stejně úspěšné hodnocení získává již 3. rok za sebou.

Check Point se opět umístil v segmentu „Leaders“ v Magic Quadrant for Mobile Data – Check Point se umístil v kvadrantu „Leaders“ v nejnovějším vydání zprávy Gartner Magic Quadrant for Mobile Data Protection (MDP). Stejně úspěšné hodnocení získává již 17. rok za sebou.

Přední pozice na celosvětovém trhu se zařízeními kombinujícími firewall a UTM – Check Point je podle zprávy IDC Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker Q2 2013 i nadále celosvětová jednička v příjmech ze zařízení kombinujících firewall a UTM za 2. čtvrtletí roku 2013.

„Představení Threat Emulation v R77 umožňuje organizacím všech velikostí chránit své sítě před škodlivými dokumenty, které jsou využívány v sofistikovaných APT útocích. Inovace a přední technologie v našich bezpečnostních řešeních oceňují společnostmi pro výzkum trhu i zákazníci,“ dodává Shwed.

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw;

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware;

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal.

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.