ZyXEL představuje inteligentní spravované switche pro gigabitovou konektivitu

ZyXEL Communications, přední světová společnost v oboru širokopásmových sítí, aktuálně představuje řadu ZyXEL GS1900, obsahující inteligentní spravované GbE switche s 8 a 24 porty. Tyto produkty přinášejí gigabitové rychlosti, vyspělý mechanismus pro předcházení chybám sítě, inovativní ekologické funkce a efektivní funkce pro správu, které podnikům umožňují připojit se k vysokorychlostní síti a moderním aplikacím. (TZ)

Řada ZyXEL GS1900 (GS1900-8, GS1900-8HP a GS1900-24E) obsahuje switche spravované pomocí prohlížeče s velmi snadnou instalací, správou a řešením potíží a s širokým spektrem funkcí, které odpovídají potřebám malých podniků. Tyto inteligentní switche integrují a zjednodušují složité konfigurační postupy v rámci intuitivního průvodce a nabízejí funkce pro rychlé a jednoduché nastavení, včetně nastavení spouštění, sítě VLAN, sítě VLAN pro hosty a funkce QoS. Rychlé a inteligentní nasazení zajišťuje nejen přístup k síti, ale snižuje také časovou, finanční a pracovní náročnost. Řada ZyXEL GS1900 podporuje více možností instalace pro různá místa v kancelářích a v zasedacích místnostech, například instalaci na stěnu, pod stůl i na desku pracovního stolu.

V zájmu stability a zabezpečení sítě jsou zařízení řady ZyXEL GS1900 vybavena několika funkcemi pro předcházení chybám, jako je kontrola přetížení (storm control), ochrana proti smyčkám, dvě bitové kopie switche, ochrana před útoky DoS (Denial of Service) a šifrování SSL (Secure Sockets Layer). Řada GS1900 rovněž eliminuje složité postupy nastavení tím, že je sjednocuje do jednoduchého přepínače ve webovém uživatelském rozhraní.

Tyto nové inteligentní spravované switche odpovídají standardu IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE), který podnikům pomáhá detekovat provoz a šetřit energii. Inovativní ekologické funkce produktů ZyXEL, jako jsou detekce neaktivních připojení a detekce délky kabelu, navíc dokáží snižovat provozní náklady i při pokračujícím rozšiřování a zvyšovat šetrnost vašeho podniku k životnímu prostředí. Konstrukce bez ventilátoru, kterou se switche řady ZyXEL GS1900 vyznačují, pak výrazně omezuje jejich hlučnost.

Model GS1900-8HP se díky napájení podle standardu IEEE 802.3at PoE Plus ideálně hodí pro připojení většího počtu napájených zařízení i v případě, že není k dispozici elektrická zásuvka, a umožňuje vytvořit vysoce výkonnou podnikovou síť. Switch GS1900-8HP nabízí 8 PoE portů s příkonem až 30 W na port, a tedy dovoluje rozšířit síť zejména připojením zařízení s vysokým příkonem, jako jsou Wi-Fi přístupové body, IP kamery a IP telefony. Kromě toho switch GS1900-8HP nabízí dva režimy napájení PoE: režim klasifikace a režim spotřeby. V režimu spotřeby switch automaticky rezervuje skutečný požadovaný příkon a uživatel může nastavit priority pro spotřebu energie na různých portech a tím optimalizovat využití napájení. Tato funkce zvyšuje počet zařízení, která lze připojit, a zajišťuje tak lepší návratnost investice.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.