ZyXEL představuje switche s vysokou dostupností pro kritické ZyXEL představuje výkonnost 10gigabitového Ethernetu, pokročilou správu a vestavěnou redundanci v podobě nových switchů XS3700 a XS3900 sítě

ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, obohatil svou nabídku síťových switchů o novou řadu vyspělých zařízení navržených tak, aby zajišťovala vysokou dostupnost, výkon a možnosti správy nutné pro podporu datových center a síťových infrastruktur. (TZ)

Rodina spravovaných switchů GS3700 a XGS3700 typu Layer 2-Plus je určena k použití v sítích malých a středních podniků nebo poboček. Tato zařízení poskytují gigabitový výkon s volitelnými 10GbE uplinky, a proto mohou dokonale fungovat jako agregační switche v celé síti. Všechny 24 a 48portové modely jsou k dispozici také s podporou vysoce výkonného napájení PoE (Power-over-Ethernet) a to znamená, že jsou ideálními platformami pro bezdrátové sítě, IP telefonii a bezpečnostní řešení založená na protokolu IP.

ZyXEL XS3900-48F je 10GbE switch s vysokou hustotou portů určený do horní části racku (top-of-the-rack), který nabízí propustnost nutnou pro optimalizaci výkonu ve virtualizovaných datových centrech a rozsáhlejších sítích. Produkt obsahuje 48 10GbE portů SFP+ a čtyři 40GbE uplinky QSFP+, a zajišťuje tedy velmi vysokou šířku pásma a rozšiřitelnost, které jsou nezbytné pro intenzivní provoz v síti.

Switche řady 3700 i switch XS3900-48F jsou vybaveny redundantními ventilátory vyměnitelnými za provozu, jež zabezpečují vysokou odolnost pro fungování kritických sítí. Díky těmto vlastnostem v kombinaci se správou typu Layer 2-Plus a omezenou doživotní zárukou od společnosti ZyXEL získávají organizace veškeré funkce, které potřebují, jakož i zaručenou návratnost investice. Pro partnery společnosti ZyXEL znamenají tyto nové produkty velkou příležitost vstoupit se značkou ZyXEL do nových oblastí trhu a zpochybnit obvyklá standardní rozhodnutí v sektoru velkých společností a větších středních firem, říká Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL.

„Naše nové switche nabízejí vysokou dostupnost, propustnost a flexibilitu, které střední podniky a velké korporace potřebují, chtějí-li zajistit optimální výkon pro virtualizované aplikace a širokou škálu síťových služeb založených na protokolu IP. Tyto produkty dále posilují renomé společnosti ZyXEL jako dodavatele síťových řešení přinášejících vynikající výkonnost, spolehlivost a kvalitní ochranu investic. S našimi inteligentními spravovanými switchi dosahujeme velkých úspěchů na trhu s produkty pro malé a střední podniky. Díky řadě 3700, která se ideálně hodí k použití v rámci síťové infrastruktury a na jejím okraji, a switchi XS3900, jenž je optimalizován pro intenzivní zatížení na rozhraní datového centra, mohou partneři společnosti ZyXEL nabízet komplexní síťová řešení i pro středně velké a větší podniky.“

Integrované redundantní prvky budou zvláště zajímat potenciální zákazníky, kteří každodenně spoléhají na síťovou infrastrukturu pro provoz svých kritických aplikací a služeb. Vedle redundantního napájení a volitelných ventilátorových modulů vyměnitelných za provozu podporují tyto switche jak směrování ECMP (equal-cost multi-path routing), tak protokol VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol). To znamená vyšší výkon a optimalizaci šířky pásma.

K tomu Bratičák dodává: „S řadou 3700 a switchem XS3900 se společnost ZyXEL opravdu razantně pouští do konkurenčního boje na trhu se síťovou infrastrukturou. Jde totiž o jediné switche v dané třídě, které se vyznačují tak vysokou redundancí a všestranností. Mají všechny nebo téměř všechny funkce pro správu, jež reagují na sílící nutnost podporovat mnohem větší provoz a nové služby v celé síti, a přitom umožňují zachovat si účinnou kontrolu, omezovat náklady a zajišťovat potřebnou šířku pásma pro kritické aplikace. Partnerským prodejcům společnosti ZyXEL umožňují tyto switche uspět v soutěži o obchodní příležitosti i na úkor dodavatelů, kteří v ní jinak téměř vždy vítězí – navzdory tomu, že pokaždé nenabízejí nejlepší výkonnost, všestrannost či ochranu investic. ZyXEL nyní nabízí reálnou, životaschopnou a vysoce atraktivní alternativu. Kromě toho mohou partneři u těchto switchů dosáhnout vynikajících marží. Prostřednictvím našich partnerských distributorů jsou také k dispozici zvláštní motivační pobídky a podpora obchodních nabídek pro velké i malé projekty.“

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.