Iconia A1-830 – špičkový tablet se stylovým designem a 7,9″ IPS displejem

Praha, 3. ledna 2014 – Společnost Acer dnes představila Acer Iconia A1-830, nový 7,9″ tablet s operačním systémem Android, špičkovým a stylovým designem, vysoce kvalitním IPS displejem(1), vysokým výkonem a sytým zvukem. Jeho cena začíná na pouhých 4 990 Kč včetně DPH. Iconia A1-830 je ideální volbou pro uživatele, kteří hledají kvalitní tablet pro surfování na internetu, občasné hraní her, sdílení obsahu a chtějí být v neustálém kontaktu s přáteli. (TZ)

Nový tablet Acer Iconia A1-830 má premiéru na letošním veletrhu CES 2014 (Consumer Electronic Show) v Las Vegas. Poprvé bude ukázán na akci Digital Experience společnosti Pepcom v pondělí 6. ledna. Ta vyzdvihuje některé z nejžhavějších gadgetů a technologií, které jsou tento týden uváděny.

„Naším hlavním cílem při návrhu Acer Iconia A1-830 bylo, abychom našim zákazníkům přinesli optimalizovaný tablet s Androidem, který bude v porovnání s jinými zařízeními výrazně vynikat,“ řekl Jerry Kao, viceprezident divize Acer Mobile Consumer Business Unit. „Spotřebitelé chtějí více než kdy jindy kvalitní produkty za příznivou cenu. Acer Iconia A1-830 přináší mnohem více než tablety ve stejné třídě. Může se pochlubit IPS displejem, špičkovým designem s hliníkovým povrchem a skvělým výkonem i kvalitním zvukem.”

Elegantní design a IPS displej

Prvotřídní návrh tohoto tabletu se zadním hliníkovým krytem a kovovým vnitřním rámem mu přidává na tuhosti a pevnosti. Tato odolná konstrukce poskytuje dostatečnou ochranu 7,9″ displeji s technologií IPS a rozlišením 1 024 × 768 px. IPS displej nabídne se svým ostrým obrazem a přesnými barvami při pohledu z úhlu až 178° lepší vizuální zážitek. Poměr stran 4:3 zase přináší velkou zobrazovací plochu pro prohlížení webových stránek i čtení elektronických knih.

Prvotřídní šasi s elegantním stříbrným designem je příjemné na dotek díky hladkému povrchu se zaoblenými hranami. Tento stylový a snadno přenosný tablet váží pouhých 380 gramů. 7,9″ displej lemuje elegantní rámeček s šířkou pouhých 8,15 mm. Díky tomu se dá tablet pohodlně držet pouze v jedné ruce a druhou jej můžete ovládat pomocí multidotyků.

Vysoký výkon a dlouhá výdrž na baterii pro surfování a zábavu
Tablet Acer Iconia A1-830 je osazen procesorem Intel® Atom™ (Clover Trail+) Z2560 s taktem 1,6 GHz a 1 GB paměti LPDDR2 SDRAM. Ovládání tabletu je tak absolutně plynulé a rychlé, stejně jako aplikace, webové stránky, přehrávání videa i mobilní hry. Osazený procesor má také zásluhu na dlouhé výdrži tabletu na baterii – až 7,5 hodiny.

„Lidé toho od svých tabletů požadují čím dál více, proto musíme být napřed, předvídat jejich nároky a potřeby,“ řekl Hermann Eul, viceprezident a generální ředitel divize Mobile and Communications společnosti Intel. „Společnost Acer navrhla tablet, který využívá náš vícejádrový multivláknový procesor Intel Atom určený pro systém Android. Nový tablet Acer Iconia A1-830 poskytne hladký, rychlý a bezproblémový chod aplikací pro Android včetně multitaskingu, surfování na webu a hraní her. Jsme nadšeni, že mají uživatelé k dispozici další zařízení s Androidem osazené procesorem Intel.“

Tablet Iconia A1-830 byl navržen pro skvělý zážitek z multimédií na cestách – přehrává videa i filmy. Uživatelé si plně vychutnají multimédia i díky dvěma reproduktorům se sytým stereo zvukem. Díky 16GB úložišti mají k dispozici spoustu prostoru jak pro filmy, hudbu a fotky, tak i pro aplikace. Zároveň mohou pro rozšíření kapacity využít MicroSD slot, který podporuje až 32GB(3) karty. Iconia A1-830 je postavena na operačním systému Android 4.2.1 Jelly Bean.

Tablet Acer Iconia A1-830 umožňuje připojení k Wi-Fi sítím s bezdrátovým rozhraním 802.11b/g/n. Jeho zadní kamera zvládne natáčet videa se zvukem v 1080p Full HD a snímky v rozlišení 2 560 × 1 920 px. Přední kamera se skvěle hodí na videohovory. Dokáže pořídit snímky s rozlišením 1 600 × 1 200 px a můžete s ní nahrávat ozvučené video v kvalitě 720p. Tablet je vybaven micro USB konektorem a rozhraním Bluetooth 3.0. Díky tomu mohou uživatelé k tabletu snadno připojit celou řadu jiných zařízení, jako je klávesnice, sluchátka s mikrofonem nebo reproduktory.

K datům na počítačích Acer lze snadno přistupovat kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím služby BYOC™ (Build Your Own Cloud) (4). Ta umožňuje uživatelům vytvořit na jejich zařízeních svůj vlastní cloud pro hudbu, fotky či jiné typy dokumentů. Tyto vlastními silami vytvořené cloudy jsou založeny na otevřené platformě od Aceru a jsou spolehlivější, bezpečnější, snadno se používají a poskytují uživatelům plnohodnotný přístup k jejich datům a obsahu kdykoliv a odkudkoliv.

Příslušenství pro vyšší produktivitu a ochranu proti poškození

Celá řada volitelného příslušenství k tabletu pro produktivnější práci i větší zábavu.

Klávesnice Acer Crunch Keyboard — Pro uživatele, kteří potřebují klávesnici, nabízí Acer nejmodernější ultratenkou Crunch Keyboard, která je integrována do měkkého pouzdra z umělé kůže. Pouzdro s klávesnicí lze snadno složit tak, aby sloužilo jako stojánek pro tablet. Samotná klávesnice má tloušťku jen 5,3 mm, připojení Bluetooth 3.0 a nabíjí se přes konektor microUSB.

Pouzdro Acer Crunch Cover — Pouzdro Crunch Cover je vyrobeno z odolného mikrovlákna a lze jej složit více způsoby. Díky tomu může uživatel postavit tablet do různých úhlů podle potřeby. Toto tenké pouzdro zajišťuje přístup ke všem portům a je k dispozici v několika barevných provedeních.

Mezi další volitelné příslušenství patří ochranný kryt, fólie nebo sada adaptéru s taškou.

Cena a dostupnost

Tablet Acer Iconia A1-830 bude možné zakoupit již v tomto čtvrtletí za cenu od 4 990 Kč včetně DPH.

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

© 2013 Acer Inc. Všechna práva vyhrazena. Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Inc. Ostatní ochranné známky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků. Vlastnosti všech produktů nejsou závazné a mohou se změnit bez předchozího upozornění. Produkty nemusí být k dispozici prostřednictvím všech prodejních kanálů. Uvedené ceny jsou maloobchodní, výrobcem doporučené a mohou se lišit podle místa prodeje. Uvedené ceny jsou bez DPH.

  1. Všechny značky a názvy produktů uvedené v tomto textu jsou ochrannými známkami příslušných společností a jsou použity pouze k popisu nebo označení produktů

  2. Skutečná výdrž tabletu na baterii se liší v závislosti na konkrétním modelu, konfiguraci, spuštěných aplikacích, na nastavení správy napájení, na provozních podmínkách i na používaných funkcích. Maximální kapacita baterie se časem a četností používání snižuje.

  3. Skutečně dostupná kapacita je odlišná: (1 MB = 1 milion bytů; 1 GB = 1 miliarda bytů). Volná kapacita pro uživatelská data také závisí na tom, kolik prostoru zabírá samotný systém a nainstalované aplikace.

  4. Služba Acer BYOC je dostupná na počítačích Acer s operačním systémem Windows a Android.