Samsung představuje na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 inovativní displejové řešení pro B2B využití

Praha 6. ledna 2014 – Samsung, přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, představuje na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 v Las Vegas řadu nových velkoformátových displejů (LFD) určených pro firemní zákazníky. Stánek společnosti Samsung nabízí různá virtuální prostředí, která přibližují výhody displejů v každém z nich. „Ráj hotelů” nabídne videostěnu pro hotelová lobby, TV řešení do hotelových pokojů a sestavy displejů určené obchodním a konferenčním centrům včetně „Interactive White Board“ a 95 palcového LED LFD, největšího displeje na světě. (TZ)

„Samsung i nadále aktivně vyhledává nové trhy pro naše inovativní LFD B2B displeje, včetně hotelů a konferenčních a nákupních center,“ řekl Jeong-hwan Kim, senior viceprezident Divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „V příštím roce budeme pokračovat ve vývoji inovativních a diferencovaných LFD řešení, která splní odlišné požadavky různých segmentů trhu.“

Poptávka po displejích s pokročilými funkcemi a neotřelým designem
v hotelovém průmyslu má rostoucí tendenci, proto Samsung nabízí inovativní zobrazovací řešení jak pro lobby, tak pro hotelové pokoje. V duchu myšlenky „Znovuobjevení hotelového lobby“ Samsung předvádí unikátní „videostěnu” určenou pro hotelové haly, která nabídne jasný obraz a přesné, neustále aktualizované informace včetně počasí a kurzů měn.

Samsung rovněž představuje své TV řešení, které promění hotelové televizory ve zdroj zábavy a užitečných informací. Pomocí tohoto řešení lze snadno televizorům přidat obsah včetně filmů a her nebo informací
o místních turistických atrakcích.

Dále Samsung předvádí Smart View, inovativní funkci, která umožňuje hostům prohlížení obsahu z jejich smartphonů a tabletů přes TV obrazovku na pokoji. Díky této novince si mohou užít obsah ze svých mobilních zařízení včetně filmů a televizních pořadů na větší obrazovce hotelového televizoru.

Pro hotelová konferenční prostředí je určena další novinka – Interactive White Board (IWB) řešení, které kombinuje dotykové ovládání a multi screen technologii. Samsung IWB je elektronická informační tabule kombinující hardware a software, což umožňuje vytváření velkých obrazovek, které mohou být ovládány z jednoho počítače. Dotykové funkce umožňují pohodlné využití tabule pro vzdělávací a firemní účely. U IWB, ale i u všech LFD obrazovek, uživatelé rovněž ocení možnost snadno provádět úpravy přímo na obrazovce a pro úplnou spokojenost poslouží funkce ukazovátka, která nahradí tradiční doposud používaná laserová ukazovátka.  

Kromě toho Samsung představí největší displej na světě: 95 palcový LED LFD (Model: ME95C), který je nyní již v sériové výrobě. Jeho 2,1 metru velký displej zobrazí jasně a kvalitně nové produkty a jejich funkce. Společnost předvede jedinečné atributy svých velkoformátových displejů tím, že bude přenášet záznam ze zasedání v Businness centru právě na modelu Samsung ME95C.

Samsung Electronics si udržuje svoji vedoucí pozici na trhu LFD již pátý rok po sobě, což představuje 26,4 procent objemu prodeje ve třetím čtvrtletí roku 2013. Na rostoucím B2B trhu s displeji si společnosti upevnila svoji pozici. Její tržní podíl v loňském roce vzrostl na 26 procent oproti 19 procentům v roce 2012.

 O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.