Effectix.com vstupuje do další etapy

Praha 9. ledna 2013 – Již pět let nabízí společnost Effectix.com na českém trhu komplexní služby v oblasti internetového marketingu. Za tuto dobu firma prokázala, že patří mezi přední odborníky v tomto oboru a má co nabídnout. V roce 2013 prošla společnost velkými změnami, došlo k reorganizaci struktury a k navýšení podílu investora Ondřeje Tomka, který se stal majoritním vlastníkem. Letos Effectix.com plánuje posílit své postavení na trhu a další růst v Čechách i v zahraničí. (TZ)

Společnost byla založena 9. ledna 2009 jako Internet Konzultant, ke změně názvu na současné jméno Effectix.com došlo v listopadu téhož roku. „V té době se s internetovým marketingem v Čechách začínalo. Byli jsme jako všechny start-upy – nakoupili jsme si počítače, ale stoly jsme měli půjčené. Místo židlí jsme seděli na krabicích. První půl rok, možná i rok, jsme vlastní webovou stránku ani neměli, tu jsme si pak nechali udělat na zakázku. V té době jsme webové stránky ještě nedělali. Paradoxně nám v začátcích pomohla ekonomická krize, firmy potřebovaly efektivní online marketing,“ vzpomíná s úsměvem na první rok fungování jeden ze zakladatelů společnosti David Bauckmann.

První tři roky se společnost soustředila především na SEO, postupem času do svého portfolia zahrnula i další služby týkající se internetového marketingu včetně správy firemních profilů na sociálních sítích a tvorby webových stránek.

V nadcházejících letech chce společnost Effectix.com posílit své zastoupení na českém trhu, stát se ve svém oboru jedničkou a expandovat do zahraničí. Do čela společnosti na jaře nastoupila ředitelka Kateřina Holnová, jejímž cílem je v dlouhodobém horizontu dovést firmu na burzu. „Rok 2013 byl ve znamení reorganizace společnosti a definování nových cílů. Do nového roku jsme vstoupili posíleni s jasnou vizí. Chceme nabízet nadstandartní služby malým, středním a velkým společnostem, které jim pomohou maximalizovat jejich prodeje. Posilujeme naše regionální zastoupení a plánujeme další prodejní kanály, jako například propojení spolupráce s partnery. Také prozradím, že připravujeme i nové produkty,“ přibližuje plány Kateřina Holnová, CEO společnosti Effectix.com.

„Zájem o internetový marketing stále roste. Firmy si čím dál tím více uvědomují, že internet je důležitým prodejním kanálem. Také sledujeme, že zákazníci požadují komplexní služby, kdy kladou velký důraz na kvalitu, zajímavý a originální obsah. Zároveň očekávají jasné výsledky, s čímž jim umíme díky našim zkušenostem rychle pomoci,“ hodnotí současný trh Kateřina Holnová.

O společnosti Effectix.com

Effectix.com, s.r.o. zajišťuje pro rozsáhlé portfolio svých klientů služby v oblasti efektivního internetového marketingu. Od výroby webových stránek nebo internetových obchodů, přes SEO až po následnou propagaci a zviditelnění firem na Internetu. Poskytuje komplexní servis v internetové oblasti s jasným zaměřením na maximalizaci okamžitých prodejních výsledků. S nadstandardním klientským servisem pracuje pro malé, střední i velké firmy.