ČRa dokončují rozšíření největšího Cloudu v ČR

Praha, 22. ledna 2014 – České Radiokomunikace dokončují výstavbu největší cloudové služby, tedy poskytování infrastrukturního výkonu pro provoz zákaznických aplikací v České republice. (TZ)

V rámci rozvoje stávajících služeb pod obchodní značkou Smart Cloud, ČRa přistoupily k zásadnímu rozšíření základní serverové infrastruktury.  Na základě vzrůstajícího zájmu o Cloud služby, se společnost rozhodla ke skokovému zvýšení prostředků jak v serverové části, tak v části prostředků pro ukládání dat. Výsledná platforma bude disponovat více než 2 000 TB (2PB) prostoru pro ukládání zákaznických dat a 1 000 GHz (1 THz) výpočetního výkonu pro běh zákaznických aplikací. Smart Cloud CRa je tak největší dostupnou platformou pro poskytování služeb serverové infrastruktury na území ČR.

„Všechna data našich zákazníků jsou uložena fyzicky v České republice. Pro zákazníka, který může být znepokojen aktuální situací v zahraničí okolo zneužívání dat, je toto významná konkurenční výhoda ve srovnání s nadnárodními poskytovateli podobných služeb,“ uvedl Marek Růžička, obchodní ředitel ČRa.

Plného rozšíření služeb bude dosaženo v průběhu února 2014. Smart Cloud ČRa již nyní disponuje celou řadou pokročilých služeb směřovaných především do oblasti dostupnosti a ochrany dat. Jedná se například o:

  • Zálohování ve vzdálené lokalitě (v případě výpadku jedné lokality, automaticky přebírá výkon pro provoz služeb jiná lokalita, která je geograficky vzdálená)

  • Disaster Recovery (služba rychlého obnovení dat po havárii, např. záplavě, či požáru

Hlavní lokalita služby Smart Cloud je umístěna ve špičkovém datovém centru DC Tower. Jedná se datové centrum Českých Radiokomunikací, umístěné v technologických prostorách televizního vysílače Praha – Žižkov plně vyhovující standardům TIER III.

„Všechna datová centra ČRa se nacházejí ve vysílacích věžích na různých místech ČR. Tyto věže byly již od počátku svého vzniku, za minulého režimu, konstruovány jakožto součást kritické infrastruktury státu. Mají tedy dostatečně velký ochranný perimetr a jsou od počátku rozvíjeny tak, aby byly schopny fungovat i v případě krizových situací, jako je požár, záplava, teroristický útok, atp.,“ doplňuje Růžička.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 50 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb. Jako první v České republice spustily jak veřejné, tak i komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také komplexní portfolio telekomunikačních a ICT služeb prostřednictvím vlastní infrastruktury pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.