Olympionik Aleš Valenta: „Bez kontaktu“ se cítím nejlépe

Praha, 27. ledna 2014 – Společnost Visa Europe uspořádala 27. ledna 2014 „Visa bezkontaktní den s olympionikem Alešem Valentou“ s cílem propagovat olympijské myšlenky mezi mladými sportovci.  Společnost Visa je oficiálním sponzorem olympijských her v oblasti platebních služeb už 27 let, od roku 1986. (TZ)

Na nadcházejících XXII. Zimních olympijských hrách v ruském Soči působí Visa jako exkluzivní platební sponzor a jedinou akceptovanou platební kartou bude Visa. Olympijský prostor mimo jiné nabídne i 1 500 prodejních míst s možností bezkontaktní platby. „Visa bezkontaktní den s olympionikem Alešem Valentou“ se konal ve Skydive aréně v Praze,
která nabízí volné „bezkontaktní“ létání ve vzdušném tunelu. Akce se tak snažila o spojení sportovní myšlenky s moderní technologií bezkontaktních plateb.

Akce společnosti Visa Europe s Alešem Valentou, držitelem zlaté medaile v akrobatických skocích z XIX. Zimních olympijských her v americkém Salt Lake City v roce 2002, se zúčastnili vybraní žáci sportovní základní školy.

„Rád jsem podpořil akci Visa pro mladé sportovce a snahu tradičního olympijského sponzora motivovat je k olympijským myšlenkám. Ve sportu, stejně jako v životě, je důležité nebát se překážek a neustále se otevírat novým možnostem. Překonávání nového jsme si společně vyzkoušeli během volného letu ve větrném tunelu. Pro mne to byl výborný zážitek. Pocit, kdy letíte a jste „bez kontaktu“ se zemí, stejně jako při akrobatickém skoku, je jedinečný, to se cítím nejlépe,“ řekl Aleš Valenta, olympijský vítěz.

Aleš Valenta s mladými sportovci hovořil i o svých olympijských zkušenostech a poradil,
jak odbourávat strach z nepovedených výkonů, jak se nebát nových věcí nebo jak si uchovat motivaci
a disciplínu.

„Za několik dnů budou zahájeny zimní olympijské hry a u této příležitosti jsme
se rozhodli zábavnou sportovní aktivitou a za účasti Aleše Valenty jakožto vítězného olympionika poukázat na to, jak velký význam pro nás mají mladí sportovci, jejich nadšení, disciplína a ochota riskovat. Ostatně skydiving je v jistém smyslu rovněž “bezkontaktní”sport, kdy se při letu vzduchem také na chvíli ocitnete bez kontaktu. Jedním ze způsobů překonávání bariér a strachu z nových věcí může být samotný let či skok nebo právě bezkontaktní platba. Jsme rádi, že Češi se nových věcí nebojí a inovace se pro ně stávají téměř národním sportem.

V rámci bezkontaktních plateb dokonce v celé Evropě vedeme v počtu bezkontaktních transakcí na jednu kartu za měsíc – v Česku na ni připadají 2,5 bezkontaktní transakce,” dodává Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou a Slovenskou republiku.

Aleš Valenta společně s Marcelem Gajdošem všem účastníkům na závěr předali „Visa bezkontaktní certifikát“ potvrzující jejich účast na létání.

„Bylo to moc prima. Určitě sem budu chtít vzít rodiče a zkusit to znovu. Moc se mi to líbilo a Aleš byl skvělý,“ chválí si akci třináctiletý Filip, jeden z mladých sportovců, který si létání ve vzdušném tunelu vyzkoušel úplně poprvé.

Visa Europe – sponzor olympijských her

Asociace Visa Europe je oficiálním sponzorem olympijských her v oblasti platebních služeb již od roku 1986. Karta Visa je také jedinou kartou, která bude akceptována jak během letošních zimních olympijských hrách v ruském Soči, tak i v roce 2016 na letních olympijských hrách v brazilském Rio de Janiero i na olympijských hrách v letech 2018 a 2020. Karty Visa budou přijímány na všech místech konání her v Soči – od stadionů, přes tisková centra, obchody, Olympijskou vesnici, až po speciální olympijský obchod Olympic Superstore, ale také v samotném městě Soči.

V dějišti letošních zimních olympijských her bude umístěno 16 bankomatů Visa opatřených symbolem OH a zhruba 1500 terminálů. Zároveň budou zákazníci moci vyžít některý ze 150 bankomatů přijímajících všechny typy platebních karet, včetně bezkontaktních. Dále bude na různých olympijských sportovištích postaveno 7 stánků zákaznického servisu Visa, které majitelům bankovních účtů nabídnou užitečné rady a pomoc.

Letos bude na ZOH a Paralympijských hrách v Soči zastoupeno 36 olympioniků z týmu Visa.

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Členové asociace Visa Europe využívají jejího obchodního modelu, který operuje s vysokými objemy za nízké náklady. Svůj přebytek Visa Europe znovu investuje do podnikání a používá jej ke zhodnocení kapitálu a rezerv.

V Evropě je 500 milionů karet Visa, přičemž z každých 6,50 eura je jedno euro uhrazeno právě kartou Visa. Během roku do září 2013 byl kartami Visa uhrazen celkový obnos v hodnotě 2 bilionů eur a útraty POS se zvýšily o 8,5% na hodnotu 1,4 bilionu eur. Roční útraty při nákupech online neustále rostou (meziročně o 20%) a nyní se pohybují okolo 240 miliard eur.

Visa Europe je od roku 2004 nezávislá na společnosti Visa Inc. a sídlí ve Velké Británii. Má výhradní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují jako partneři s cílem zajišťovat platby Visa po celém světě. Visa Europe dokáže díky svému zaměření na evropský platební systém nejen reagovat rychle na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů, držitelů platebních karet a obchodníků, ale zároveň naplnit cíl Evropské komise, kterým je vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací naleznete na: www.visaeurope.com.