Společnost ESET získala na počátku roku 2014 řadu ocenění od evropských odborných periodik a spotřebitelských organizací.

Německý Android Magazine označil řešení ESET Mobile Security za aplikaci, která poskytuje nejlepší ochranu před krádeží mobilního zařízení; polský magazín IT Professional dal řešení ESET Endpoint Security označení „Produkt roku“ a nizozemská spotřebitelská organizace Consumentenbond dala řešení ESET Smart Security 7 označení „Nejlepší bezpečnostní řešení na trhu“. (TZ)

Ocenění pro ESET Mobile Security je významné proto, že mobilní hrozby významně rostou –
v roce 2013 to bylo meziročně o 60 procent – a právě Android představuje dominantní mobilní platformu. Podle analytické společnosti Gartner byl její podíl na trhu v roce 2013
56 % a do roku 2017 má vzrůst na 62 procent.

„Úspěchu ESET Mobile Security v hodnocení od prestižního Android Magazine si velmi vážíme, protože ochrana mobilních zařízení před krádeží je pro celkovou mobilní bezpečnost velmi důležitá. Právě na tuto oblast jsme se soustředili při přípravě nové verze produktu ESET Mobile Security, jejíž beta verzi jsme již uvolnili k veřejnému testování. Ochrana před krádeží je zde nyní plně integrována s portálem on-line bezpečnostních služeb my.eset.com.,“ řekl
k ocenění pro ESET Mobile Security technický ředitel Miroslav Dvořák.

Označení „Produkt roku“ dali řešení ESET Endpoint Security polští IT experti a profesionálové – čtenáři tamního magazínu IT Professional. ESET Endpoint Security získalo toto ocenění podruhé v řadě. Redakce uvedla, že čtenáři hlasovali pro řešení ESET Endpoint Security proto, že je komplexní, a vhodné pro nasazení ve vyspělé IT infrastruktuře, a to zejména díky možnostem vzdálené správy.

„Pozitivní hodnocení IT expertů je pro nás důležité, protože také v korporátním segmentu panuje ostrá konkurence,“ uvedl k úspěchu řešení ESET Endpoint Security bezpečnostní expert Petr Šnajdr.

Nizozemská spotřebitelská organizace Consumentenbond – obdoba sdružení dTest v Česku – testovala 18 bezpečnostních řešení a nejlépe uspělo řešení ESET Smart Security 7. „ESET Smart Security funguje dobře na všech úrovních. Poskytovaná ochrana je excelentní, zátěž systému je minimální a jde o uživatelsky velmi přívětivý program“ – to je hodnocení, které organizace Consumentenbond uvedla ve své výroční zprávě.

O ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina), v Německu a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.