Firma Sharp prezentuje na veletrhu ISE 2014 dva nové dotykové monitory LCD Full HD

Amsterdam, 4. února 2014 – Firma Sharp prezentuje na veletrhu ISE 2014 dva nové modely dotykových monitorů s rozlišením Full HD. 20palcový monitor (LL-P202V), který je vybaven dotykovým perem s funkcí konverze ručního psaní na digitální text, umožňujícím práci i na precizním projektování a také nový, 24palcový monitor (LL- S242A), vybavený vysoce citlivým dotykovým panelem, který byl vytvořen pro zobrazování informací a grafik v prodejních místech, veletržních prostorech a v zábavních centrech. (TZ)

„Dotykové LCD monitory, které na veletrhu ISE představujeme, rozšířily naši nabídku komerčních monitorů. Díky novým a inovativním řešením si tyto monitory poradí s četnými výzvami současného byznysu. Mezi nejnovější řešení, která nabízíme, patří možnost psaní rukou na displej – jako tužkou na papír a také pokročilé funkce Digital Signage, které umožňují snadnou aktualizaci vysílaných dat a to i pokud jsou promítány ze vzdálené lokality,“ uvedl Christian Schwaiger, víceprezident Sharp Visual Solutions Europe.

Základní přednosti nových dotykových monitorů:

20palcový monitor vybavený dotykovým perem s funkcí konverze ručního písma na digitalní text (LL-P202V)

Tenký a lehký model LL-P202V, který je standardně vybaven dotykovým, vysoce precizním perem, je dokonalým řešením pro projektové a grafické práce a také pro používání standardních aplikací Microsoft Office.

Dotykové pero s funkcí konverze ručního písma na digitální text ve spojení s velmi odolným displejem zajišťují přirozený způsob psaní a umožňují uživateli měnit tloušťku linky změnou tlaku pera na displej – stejným způsobem jako při psaní obyčejnou tužkou. Monitor je také vybaven dvěma funkčními tlačítky, která si uživatel může nakonfigurovat pro používání nejčastějších činností, např. gumování nebo kliknutí pravým tlačítkem myši.

Ergonomická základna umožňuje nastavení displeje pod úhlem 20° – 70° a zajišťuje tak uživateli vysoký komfort práce a snadné sdílení obsahu displeje se svými spolupracovníky. Monitor lze také nastavit do vodorovné polohy.

Model LL-P202V bude v celé Evropě dostupný od května 2014.

24palcový monitor (LL- S242A), vybavený vysoce citlivým dotykovým panelem

Model LL-S242A, který je vybaven velkým displejem, je ideálním prostředkem jako interaktivní monitor v místě maloobchodního prodeje – u pokladny nebo jako element systému Digital Signage. Monitor má univerzální obsluhu a je možné ho nainstalovat vodorovně, svisle i naležato. Dotykové pero tloušťky 2 mm, které je součástí soupravy, umožňuje velmi přesné psaní. Vysoce citlivý displej obsluhuje funkci ignorování dotyku, která uživateli umožňuje psát pohodlně a přirozeně s dlaní opřenou o jeho povrch. Náhodný dotyk monitoru neodstraní mnohahodinovou práci uživatele.

Univerzální software Sharp Digital Signage, který je součástí soupravy, umožňuje ovládání promítaných materiálů bezprostředně ze zařízení nebo na dálku. Práci monitoru lze tedy spravovat i z velké vzdálenosti.

Model LL-S242A bude v celé Evropě dostupný od května 2014.

Sharp Visual Solutions

Firma Sharp má jako inovátor a vedoucí světový výrobce zobrazovacích technologií bohatou nabídku monitorů a řešení pro každý druh profesionálního uplatnění.  Monitory s uhlopříčkou do 90 palců jsou aktuálně k dispozici s výběrem výjimečných funkcí jako vysoký jas, znamenitá kvalita obrazu při nízké spotřebě energie a možnost práce v režimu 24/7. Některé modely zajišťují také pokročilá řešení, např. možnost připojení digitálního billboardu, interaktivitu nebo ultra vysoké rozlišení IGZO/4K. Výrobky firmy Sharp umožňují komunikaci, spolupráci a sdílení informací. Právě proto jsou výrobky firmy Sharp dokonalým řešením, které si poradí se všemi požadavky pro profesionální monitory. Dodatkové informace najdete na internetových stránkách www.sharp.cz.