Sharp předvádí monitory Big Pad II. generace

Amsterdam, 4. února 2014 – Sharp na veletrhu ISE 2014 oznamuje uvedení na trh obzvlášť očekávané série dotykových monitorů BIG PAD II. generace. Díky zdokonaleným řešením a novým funkcím se monitory BIG PAD stávají stále žádanější. Zařízení lze využít během schůzí, konferencí, přednášek nebo zasedání projektových skupin. Monitory BIG PAD je možné uplatnit jak ve veřejném, tak soukromém sektoru. Lze je používat jako didaktické pomůcky, nástroje k prezentaci a interaktivní pracovní plochu. (TZ)

„Monitory BIG PAD jsou od svého uvedení na trh v roce 2012 u našich klientů výjimečně populární. Tato zařízení proměnila klasické porady, schůzky nebo konference na interaktivní a poutavé multimediální show a ovlivnila tak nejen jejich přitažlivost, ale především efektivitu. Dva roky jsme hledali způsob, jak naše monitory BIG PAD vylepšit a nyní jsme vytvořili nové modely BIG PAD. Jejich obsluha je snazší a uživatelsky jsou ještě příjemnější,“ uvedl Christian Schwaiger, víceprezident Sharp Visual Solutions Europe.

Nové monitory BIG PAD jsou vybaveny novými funkcemi jako například možnost současného psaní až čtyř uživatelů nebo sdílení informací s účastníky, kteří nejsou na setkání fyzicky přítomni, a představují tak dokonalé řešení pro skupinovou práci. To umožňuje zvýšenou efektivitu při projektech, které vyžadují data od velkého množství uživatelů. Realizace jsou při využití jedné, společné, multimediální a interaktivní tabule prováděny mnohem rychleji a obratněji.

Klíčové funkce nových BIG PAD – Advanced Model:

Obsluha vícebodového dotyku větším množstvím uživatelů

Nové monitory BIG PAD umožňují současné psaní čtyř uživatelů pomocí bezdrátových dotykových per. Profil každého dotykového pera spolu s vybranou barvou je rozeznáván nezávisle. Nový displej BIG PAD se vyznačuje vyšší odolností vůči otiskům prstů, škrábnutím a světelným odleskům. Umí rozpoznat současně až deset bodů dotyku.

Přesnost psaní

Pro lepší způsob psaní na displeji BIG PAD byla bezdrátová dotyková pera vybavena integrovaným čidlem tlaku. Díky němu má uživatel vyšší kontrolu a je přesnější při psaní nového obsahu. Snadnější obsluhu zajišťují také tři dodatková ovládací tlačítka včetně tlačítka pro posouvání stran dopředu a dozadu.

Možnost okamžitého použití

Nové monitory BIG PAD jsou připraveny k práci ihned po zapojení do sítě*, což z nich činí dokonalé řešení pro pracovní skupiny, které operují v podmínkách, které se dynamicky mění a setkávají se ad hoc ve výjimečných situacích. Navíc jsou bez připojení k externímu počítači přístupné také nové funkce, mezi něž patří funkce intergované tabule, možnost zobrazení prezentace a snadno dostupný multimediální přehrávač.

Nové monitory BIG PAD obsluhují také nové menu dotykových funkcí, které je umístěno na předním okraji displeje. Díky tomu lze rychle měnit zdroj signálu a ovládat hlasitost pomocí tlačítek na zařízení nebo na ovladači. Nové reproduktory zajišťují vyšší čistotu zvuku.

Snadné sdílení dat

Monitory BIG PAD se softwarem Touch Display Link 2.0 umožňují snadné a bezdrátové sdílení dat a zajišťují tak bezproblémovou spolupráci členů skupiny bez ohledu to, kde se zrovna nacházejí. Software Touch Display Link 2.0 umožňuje sdílení všech informací mezi monitorem BIG PAD a tablety, počítači, jinými kancelářemi a středisky po lokální síti firmy.

Četné možnosti připojení

Dvě řady vstupních zdířek umožňují připojit monitor BIG PAD téměř ke všem dodatkovým audiovizuálním zařízením a počítačům.

Velikost displeje

Monitory BIG PAD II. generace budou nabízeny ve velikostních variantách 60 a 70 palců.

Dostupnost

Monitor BIG PAD Advanced Model bude na evropských trzích v prodeji od dubna 2014.

* Přepnutí z režimu spánku.

Sharp Visual Solutions

Firma Sharp má jako inovátor a vedoucí světový výrobce zobrazovacích technologií bohatou nabídku monitorů a řešení pro každý druh profesionálního uplatnění.  Monitory s uhlopříčkou do 90 palců jsou aktuálně k dispozici s výběrem výjimečných funkcí jako vysoký jas, znamenitá kvalita obrazu při nízké spotřebě energie a možnost práce v režimu 24/7. Některé modely zajišťují také pokročilá řešení, např. možnost připojení digitálního billboardu, interaktivitu nebo ultra vysoké rozlišení IGZO4K. Výrobky firmy Sharp umožňují komunikaci, spolupráci a sdílení informací. Právě proto jsou výrobky firmy Sharp dokonalým řešením, které si poradí se všemi požadavky pro profesionální monitory. Dodatkové informace najdete na internetových stránkách www.sharp.cz